Pasaulyje

2020.03.18 09:06

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 475 žmonės, Merkel tikina, kad pandemija – didžiausias iššūkis nuo karo

atšaukta daugiau nei 12 tūkst. skrydžių; atnaujinta 23.52
LRT.lt, ELTA, BNS 2020.03.18 09:06

Italijoje per dieną nuo koronaviruso mirė 475 žmonės, o mirčių skaičius šalyje pasiekė beveik 3 tūkst., skelbia BBC. Didžiojoje Britanijoje mirčių skaičius pasiekė 104. Vokietijos kanclerė Angela Merkel tikina, kad pandemija – didžiausias iššūkis nuo karo. Reaguojant į susidariusią situaciją, Europos Sąjungos (ES) narių ambasadoriai Briuselyje trečiadienį suderino dviejų įstatymų projektus koronaviruso pandemijos padariniams įveikti.

Europos žemyne neliko šalių, kuriose nebūtų koronaviruso atvejų. Pirmieji du užfiksuoti Juodkalnijoje. Europoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pirmą kartą viršijo Azijoje mirusių žmonių skaičių, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Tuo metu Europos Sąjunga (ES) mėnesiui apriboja žmonių atvykimą į Bendriją. Briuselis tikisi, kad tai padės išvengti griežtų ribojimų ES viduje. Tačiau sienas kontroliuoja beveik visos Šengeno šalys, o kai kurios, tarp jų – Lenkija, Vengrija ir Čekija, jas uždarė ir bendrijos piliečiams ir neketina ribojimų atšaukti. Europos Komisijos (EK) vadovė pareiškė, kad tokie ribojimai turi liautis, Lietuvos prezidentas pripažino tikėjęsis, kad lenkai laisviau leis tranzitu lietuviams grįžti namo.

Roberto Kocho biomedicininių tyrimų institutas perspėja, jog Vokietijoje per artimiausius 2–3 mėnesius naujuoju koronavirusu gali užsikrėsti apie 10 mln. žmonių, jei nebus laikomasi įvestų viešojo gyvenimo apribojimų.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.52

Portugalijoje dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis

Portugalija šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, kuri įsigalios jų laiku nuo vidurnakčio ir tęsis mažiausiai 15 dienų, skelbia CNN.

Portugalijos prezidentas apie sprendimą paskelbė trečiadienį.

Įvesta nepaprastoji padėtis leis valdžiai turėti daugiau galios griežtinti taisykles, pasiekti fondus ir riboti paslaugų sektorių. Kol kas neaišku, kokių priemonių bus imtasi, tačiau premjeras Antonio Costa tikina, kad demokratija nebus suvaržyta.

Portugalijoje koronavirusas nustatytas 642 asmenims, du iš jų mirė.

Atnaujinta 22.49

Baltarusijoje užfiksuotas šeštas išgijimas nuo naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos, pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija

„Šeši žmonės Baltarusijoje įveikė koronaviruso sukeltą ligą. Visi jie – jau namie“, – pabrėžė ministerijos atstovas.

Jis pridūrė, jog dar kelis žmones po COVID-19 ligos ruošiamasi išrašyti iš ligoninių.

Naujausiais duomenimis, patvirtintų COVID-19 atvejų Baltarusijoje per pastarąją parą padaugėjo 15 iki 51, iš jų tik devyniems pasireiškė klinikiniai šios ligos simptomai. Mirčių nuo šios ligos Baltarusijoje kol kas neužregistruota.

Atnaujinta 22.07

Per parą pasaulyje atšaukta daugiau nei 12 tūkstančių skrydžių

„Flight Aware“ skelbia, kad pasaulyje trečiadienį atšaukta 12094 skrydžiai. Vien JAV jų atšaukta 2511.

Atnaujinta 21.18

Žiniasklaida: dėl koronaviruso Londonas gali užsidaryti

Londonas nuo penktadienio popietės gali užsidaryti, norėdamas sulėtinti koronaviruso plitimą, skelbia daug skirtingų Jungtinės Karalystės žiniasklaida.

Šaltiniai Vyriausybėje sako, kad svarstoma sugriežtinti keliones po sostinę, uždarant dalį viešojo transporto. Kol kas Vyriausybė atsisako gandus komentuoti, bet jie CNN patvirtino, kad imsis visų veiksmų, kad suvaldytų virusą.

Atnaujinta 21.09

Prancūzijoje – dar 89 mirtys nuo koronaviruso

Per paskutines 24 valandas Prancūzijoje nuo koronaviruso sukeltos ligos mirė 89 žmonės, o bendras aukų skaičius šalyje išaugo iki 264.

„Mus apėmusi epidemija, kuri sparčiai tampa vis rimtesnė“, – teigė šalies sveikatos apsaugos tarnybos vadovas Jerome’as Salomonas ir nurodė, kad Prancūzijoje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius siekia jau 9 134.

Atnaujinta 20.58

A. Merkel: koronaviruso pandemija – didžiausias iššūkis Vokietijai nuo karo

Su koronaviruso pandemija kovojanti Vokietija šiuo metu patiria didžiausią iššūkį „nuo Antrojo pasaulinio karo“, trečiadienį pareiškė šalies kanclerė Angela Merkel, per televiziją ragindama piliečius laikytis griežtų karantino priemonių.

Per savo dramatišką kreipimąsi į tautą A. Merkel ragino visus savo indėliu prisidėti prie kovos su pasaulyje išplitusiu viruso, privertusiu imtis taikos metu neregėtų judėjimo suvaržymų.

„Padėtis yra rimta. Vertinkite ją rimtai. Nuo Vokietijos pakartotinio suvienijimo – ne, nuo Antrojo pasaulinio karo mūsų šalis nebuvo susidūrusi su iššūkiu, kuris yra taip smarkiai priklausomas nuo mūsų kolektyvinio solidarumo“, – kalbėjo ji.

Nors A. Merkel per 15 metų darbo kanclerės poste patyrė sunkių išbandymų, tokių kaip pasaulinė finansų krizė, 2015 metų pabėgėlių krizė ir „Brexitas“, veteranė lyderė dar niekada nesikreipė į piliečius per tiesioginį eterį, neskaitant naujametinių sveikinimų.

„Nuoširdžiai tikiu, kad galime sėkmingai įvykdyti šią užduotį, jeigu visi piliečiai iš tikrųjų supras savo pačių uždavinius“, – sakė A. Merkel.

Federalinė vyriausybė ir žemių administracijos šalyje pastarosiomis dienomis jau uždarė mokyklų, daug verslo įmonių ir viešųjų erdvių, desperatiškai stengdamosi sulėtinti viruso plitimą.

Vis dėlto šalis nepaliepė gyventojams likti namuose, nors Prancūzija, Belgija, Italija ir Ispanija įsivedė daug griežtesnius suvaržymus.

Vokiečiai toliau džiaugėsi pavasario saule lauke ir bendravo, o toks elgesys rodė, kad valdžios pastangos įtikinti žmones vengti glaudžių kontaktų nedavė pageidaujamų rezultatų.

A. Merkel, kilusi iš buvusios komunistinės Rytų Vokietijos, sakė suprantanti, kaip sunku išsižadėti „sunkiai iškovotų teisių“, tokių kaip laisvė judėti ir keliauti.

Tokie sprendimai demokratinėje šalyje niekada negali būti lengvai priimami ir gali būti tik laikini, pridūrė ji.

Atnaujinta 20.25

Dėl koronaviruso krizės Norvegija siūlo išplėsti vyriausybės galias

Norvegijos vyriausybė trečiadienį paskelbė siūlysianti pakeisti įstatymus, kad jai būtų suteikti didesni įgaliojimai, leidžiantys sparčiau veikti krizių atvejais, pavyzdžiui, per dabartinę koronaviruso pandemiją.

„Tai – nepaprasta padėtis, kai mums reikia veikti greitai“, – per spaudos konferenciją sakė premjerė Erna Solberg.

„Taigi, vyriausybė šią popietę pateiks parlamentui teisės akto projektą, suteiksiantį vyriausybei mandatą skubiai įvesti taisykles, įskaitant taisykles, nukrypstančias nuo galiojančių įstatymų, išskyrus konstituciją ir žmogaus teises“, – pridūrė ji.

Projektas, kuriam po praeitą sekmadienį vykusių konsultacijų jau pritarė šalies opozicija, turėtų būti oficialiai pateiktas parlamentui penktadienį.

Atnaujinta 20.20

Su koronavirusu kovojanti Vokietija stiprina medicinos pajėgumus

Vokietijos federalinė vyriausybė ir žemių administracijos trečiadienį paskelbė apie priemones gydymo pajėgumams sustiprinti, šaliai grumiantis su intensyvėjančiu koronaviruso protrūkiu.

Planuojama teikti dvigubai intensyvesnę priežiūrą kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams, taip pat pritaikyti daugiau patalpų gydymo procedūroms.

„Siekiame padvigubinti [lovų skaičių intensyvios kvėpavimo takų priežiūros skyriuose], o federalinių žemių buvo paprašyta prisidėti prie šio plano įgyvendinimo“, – sakė vyriausybės atstovė Ulrike Demmer.

Atnaujinta 20.18

JK dėl koronaviruso nuo penktadienio uždaro mokyklas

Nuo penktadienio Jungtinėje Karalystėje uždaromos mokyklos, paskelbė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Kol kas nėra žinoma, iki kada mokyklos bus uždarytos. Mokyklose galės likti medicinos darbuotojų, policininkų ir kitų panašių įstaigų darbuotojų vaikai bei vaikai iš socialinės rizikos šeimų.

„Daugeliui tėvų šis žingsnis bus erzinantis, todėl mes dirbame dėl tolimesnių veiksmų, kad galėtume palaikyti savo ekonomiką“, – sakė B. Johnsonas.

Atnaujinta 20.07

Iš viso Italijoje yra patvirtinta 35 713 atvejų, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki daugiau nei 4 tūkst. Lombardija – labiausiai pažeistas regionas, čia užfiksuota 319 mirčių per dieną. Italija – viruso labiausiai paveikta šalis pasaulyje po Kinijos. Iš viso pasaulyje nuo koronaviruso mirė 8758, daugiausiai mirusiųjų – Kinijoje.

Atnaujinta 19.37

Jungtinėje Karalystėje koronaviruso protrūkio aukų padaugėjo iki 104, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Šis skaičius yra beveik trečdaliu didesnis už ankstesnį.

Antradienį buvo pranešta apie 71 žmogų, mirusį Britanijoje nuo COVID-19 protrūkio pradžios. Tačiau trečiadienį valstybinė Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) informavo, jog Anglijoje žuvo 32 koronavirusu užsikrėtę pacienta ir dar vienas žmogus užgeso Škotijoje.

Atnaujinta 19.20

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 475 žmonės, o bendras mirusiųjų skaičius pasiekė beveik 3 tūkst. Tai didžiausias mirčių skaičius nuo viruso protrūkio, skelbia BBC,

Atnaujinta 19.13

Donaldas Trumpas trečiadienio vakarą surengė spaudos konferenciją, kurioje visą dėmesį skyrė koronavirusui. Jis tikina, kad nesutinka su Iždo sekretoriumi, kad JAV nedarbas pasieks 20 proc.

Jis taip pat patikino, kad jo teiginys, kad koronavirusas yra „Kinijos virusas“ nėra rasistinis.

„Jis atkeliavo iš Kinijos. Tai visiškai nerasištiška, visiškai. Jis ateina iš Kinijos, dėl to taip vadinamas. Aš noriu būti tikslus“, – tikino prezidentas.

Konferencijoje D. Trumpas save įvardijo karo laiko prezidentu dėl koronaviruso krizės.

„Mes kovojame. Tai labai sudėtinga situacija. Mes turime daryti dalykus. Tu turi uždaryti tas ekonomines sritis, kurios prieš šešias savaites buvo geriausioje savo formoje. Mes turėjome geriausią ekonomiką, kokią tik esame turėję ir tada, dieną, mes turime uždaryti tai, kad nugalėtume savo priešą“, – sako D. Trumpas.

Jis taip pat pabrėžė, kad didžiausios pagalbos reikia oro linijoms ir joms labiausiai reikia lengvatų.

Atnaujinta 19.09

PSO dar kartą skelbia, kad šalys turi ir toliau izoliuotis ir tęsti testavimą ir priežiūrą asmenų, kuriems įtariamas koronavirusas.

PSO vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad naujasis koronavirusas yra „žmonijos priešas“, per pandemiją užsikrėtusių žmonių skaičiui peržengus 200 tūkst. ribą.

„Šis koronavirusas kelia mums precedento neturinčią grėsmę“, – žurnalistams per spaudos konferenciją sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis pabrėžė, kad ši krizė yra „beprecedentė galimybė visiems kaip vienas susitelkti prieš bendrą priešą: žmonijos priešą“.

Atnaujinta 19.04

Italijos Lombardijos regiono gubernatorius Attilio Fontana trečiadienį kreipėsi į žmones su prašymu izoliuotis ir neiti iš namų.

„Deja, susirgusiųjų skaičius nemažėja ir išlieka didelis. Greitai mes nebegalėsime atsakyti tiems, kurie susirgo“, – teigia jis.

„Mes prašome jūsų aukotis, kad išsaugotume gyvybes. Kiekvieną kartą, kai paliekate namus, keliate riziką aplinkiniams“, – baigdamas kalbą jis užsiminė apie galimus dar griežtesnius ribojimus.

Atnaujinta 18.34

Kuba trečiadienį pranešė, kad šalyje užfiksuotas pirmasis mirties nuo naujojo koronaviruso atvejis

Kubos visuomenės sveikatos ministerijos duomenimis, nuo koronaviruso mirė 61 metų amžiaus turistas italas. Turistas į Kubą atvyko kovo 9 d.

Agentūros dpa duomenimis, Italijos pilietis mirė intensyvios priežiūros skyriuje Havanos ligoninėje.

Kuba, priešingai nei dauguma Lotynų Amerikos šalių, neuždarė savo sienų turistams. Kuboje iki šiol patvirtinta 10 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o Italija yra viena iš labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių pasaulyje.

Atnaujinta 18.14

Kanada paskelbė apie 82 mlrd. Kanados dolerių koronaviruso pagalbos paketą

Kanados premjeras Justinas Trudeau trečiadienį paskelbė apie 27 mlrd. Kanados dolerių (17 mlrd. eurų) neatidėliotinos pagalbos sumą, kuri bus skiriama padėti darbuotojams ir bendrovėms susidoroti su koronaviruso pandemijos ekonominiais padariniais.

Jis taip pat pranešė, kad iki rugpjūčio galimai bus atidėti 55 mlrd. Kanados dolerių (35 mlrd. eurų) vertės mokesčių mokėjimai. Bendra pagalbos suma siekia 82 mlrd. Kanados dolerių (52 mlrd. eurų) – beveik 3 proc. valstybės BVP.

Atnaujinta 18.03

Vokietija dėl koronaviruso stabdo pabėgėlių priėmimo programą su Turkija

Vokietija sustabdė pabėgėlių priėmimo programas, įskaitant susitarimą su Turkija, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovas, Europos Sąjungai uždarius savo sienas, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija sustabdė pabėgėlių perkėlimo programas „dėl kelionių apribojimų“, nurodė atstovas ir pridūrė, kad programos bus atnaujintos, „kai tai bus įmanoma“.

Atnaujinta 18.01

Į Čekija iš Kinijos atgabenta 150 tūkst. greitųjų koronaviruso testų rinkinių

Čekija parsiskraidino iš Kinijos 150 tūkst. greitųjų testų rinkinių koronaviruso infekcijai nustatyti, skirtų didelėms ligoninėms, taip pat policininkams, ugniagesiams ir kariams, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Atnaujinta 17.43

Grenlandija dėl koronaviruso dviem savaitėms stabdo visus skrydžius

Grenlandija stabdo visus skrydžius į salą ir iš jos bei uždaro mokyklas, siekiant apriboti naujojo koronaviruso plitimą. Šalyje iki šiol užfiksuotas vos vienas užsikrėtimo atvejis.

Oro eismas saloje bus nutraukiamas nuo penktadienio. Dvi savaites galiosiantis draudimas paveiks ir vidaus skrydžius, kurie milžiniškoje saloje yra itin svarbūs, kadangi joje yra mažai sausumos kelių. Skraidyti bus leidžiama tik medicinos pagalbos skrydžiams, vėlai antradienį paskelbė šalies premjeras Kimas Nielsenas.

Dviem savaitėms iki kovo 23 dienos bus uždaromos visos pradinės mokyklos.

Tokie sprendimai buvo priimti šalies sveikatos priežiūros pareigūnams paskelbus apie pirmąjį salos užsikrėtimo Covid-19 atvejį.

Grenlandija, kuri jau buvo uždraudusi didesnius nei 100 žmonių viešus susirinkimus, yra pusiau autonominė Danijos teritorija. Namais salą laiko apie 57 tūkst. žmonių, dauguma jų priklauso inuitų bendruomenei.

Danija, kurioje yra užfiksuotos keturios mirtys nuo Covid-19, jau uždarė savo sienas ir mokyklas, uždraudė didesnius nei 10 žmonių viešus susirinkimus ir nurodė duris užverti tokioms komercinę veiklą vykdančioms įstaigoms, kaip kirpykloms, parduotuvėms ir barams.

Atnaujinta 17.40

ES planuoja skirti 37 mlrd. eurų kovai su Covid-19 protrūkio padariniais

Europos Sąjungos narių ambasadoriai Briuselyje trečiadienį suderino dviejų įstatymų projektus koronaviruso pandemijos padariniams įveikti, pranešė ES Tarybos spaudos tarnyba.

„Taip vadinama investicijų iniciatyva reagavimui į koronavirusą numato 37 mlrd. eurų valstybėms narėms krizės padariniams likviduoti“, – teigiama pranešime.

Maždaug 8 mlrd. eurų bus nukreipta iš Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo, Sanglaudos fondo bei Europos jūrų ir žuvininkystės fondo pagal išankstinio finansavimo programas 2019 metais nepanaudotų lėšų.

Ši priemonė 2020 metais taip pat suteiks prieigą prie 29 mlrd. eurų sumos struktūrinio finansavimo visoje ES, pažymima pranešime.

Šios finansinės priemonės skirtos padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms susidoroti su likvidumo stoka dėl pandemijos, taip pat padidinti investicijas sveikatos apsaugos paslaugų krizei įveikti.

ES nuolatiniai atstovai taip pat pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama išplėsti ES solidarumo fondo veikimą į sveikatos apsaugos sistemos finansavimą kritiniais atvejais.

Dabar šias visas priemones, inicijuotas Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, tvirtins Europos Parlamentas, o po to ES Taryba jas skubiai įformins.

Atnaujinta 16.59

Įspėja apie drastiškus padarinius, jei koronavirusas pasieks Šiaurės vakarų Siriją

Humanitarinės organizacijos trečiadienį įspėjo apie skaudžius padarinius, jei naujasis koronavirusas smogs pabėgėliams, kurie dėl smurto yra įstrigę Sirijos šiaurėje.

„Kad ir kaip žiauriai tai skambėtų, beveik neabejotinai reikės tikėtis masinio išmirimo, jei koronavirusas pasieks sritis Šiaurės vakarų Sirijoje“, – teigė humanitarinės pagalbos organizacijos „Welthungerhilfe“ Sirijos regiono direktorius Dirkas Hegmannsas.

Pasak D. Hegmannso, per pernai balandį pradėtą Sirijos vyriausybės puolimą sukilėlių kontroliuojamoje Idlibo provincijoje, Šiaurės vakarų Sirijoje, sugriauta dešimtys ligoninių, o sveikatos priežiūros sektoriui ir taip tenka didžiulė našta gydyti sužalotus žmones.

Organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF) taip pat įspėjo, kad, virusui išplitus Sirijos šiaurės vakaruose, greitai susidarytų kritinė situacija.

„Liga išplistų labai greitai, ypač stovyklose“, – sakė MSF atstovas spaudai Stefanas Doldas.

Atnaujinta 16.45

Ispanijos karališkoji pora dėl koronaviruso atšaukė savo vizitą JAV

Ispanijos karalius Felipe VI ir karalienė Letizia trečiadienį dėl koronaviruso protrūkio atšaukė balandžio 21 dieną numatytą vizitą Jungtinėse Valstijose, kur pora turėjo susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Kaip pranešė karališkieji rūmai, taip siekiama leisti „Jungtinėms Valstijoms ir Ispanijai ir toliau skirti visus savo išteklius ir dėmesį atsakui į Covid-19“.

Atnaujinta 16.03

Izraelis perspėja netrukus paskelbsiantis griežtą karantiną

Izraelio vidaus saugumo ministras Giladas Erdanas trečiadienį pranešė, kad šalyje gali būti įvistas griežtas karantinas.

„Mums būtina ruoštis visuotinio karantino padėčiai, tai yra neišvengiamas sprendimas“, – pareiškė jis Amerikos radijui.

Remiantis Izraelio žiniasklaida, G. Erdanas jau davė nurodymą ruoštis visuotinio karantino paskelbimui. Jam įsigaliojus šalyje bus dar griežčiau ribojamas žmonių judėjimas.

Izraelyje trečiadienio rytą buvo patvirtinti 427 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Jau keletą dienų šalies valdžia ragina gyventojus likti namuose ir iš jų išeiti tik neišvengiamu atveju. Pavyzdžiui, išeiti įsigyti maisto produktų leidžiama tik tada, jeigu viena arba kita parduotuvė neteikia prekių pristatymo į namus paslaugos. Be to gyventojams leidžiama išeiti pasivaikščioti į lauką ne ilgiau nei 10 minučių, laikantis saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Atnaujinta 15.51

JAV uždaro sieną su Kanada „nebūtinam eismui“

Prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje patvirtino, kad Kanada ir JAV uždarys savo sienas nebūtinoms kelionėms.

„Abipusiu sutarimu laikinai uždarysime savo šiaurinę sieną su Kanada, jei tai nėra būtinas eismas. Prekyba nebus paveikta. Informacija, kurios reikia laikytis!“ – D.Trumpas parašė „Twitter“.

Po naujausio sprendimo Jungtinės Valstijos užsidarė nuo lankytojų iš didžiosios dalies Europos, Kinijos ir kitų pasaulio dalių, smarkiai paveiktų naujojo koronaviruso pandemijos.

Atnaujinta 15.49

Nyderlandai dėl koronaviruso atšaukė „Euroviziją“

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursas, gegužę turėjęčs vykti Roterdame, bus atšauktas dėl koronaviruso krizės, antradienį paskelbė Europos visuomeninių transliuotojų organizacija EBU.

Šis renginys Nyderlanduose turėjo vykti pirmąkart nuo 1980 metų.

Trys renginį organizavę Nyderlandų transliuotojai – NPO, NOS ir AVROTROS – sakė suprantą tokį sprendimą.

„Šis sprendimas buvo neišvengiamas, atsižvelgiant į padėtį dėl koronaviruso visoje Europoje ir visas priemones, kurių dabar turi imtis vyriausybės“, – sakė NPO tarybos pirmininkė Shula Rijxman.

Atnaujinta 15.20

Suomijoje per parą užregistruota dar 40 užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Suomijos sveikatos apsaugos ir gerovės ministerija trečiadienį pranešė, kad šalyje per pastarąją parą nustatyta dar 40 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir kad bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 359.

Tarnybos perspėja, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius nėra žinomas, nes testai pirmiausiai atliekami pacientams, kuriems pasireiškė sunkūs ligos Covid-19 simptomai, taip pat medicinos įstaigų darbuotojams.

Daugelis užsikrėtusiųjų, kuriems pasireiškė tik silpni simptomai, į apskaitą nepatenka. Žmonėms, kurie galėjo užsikrėsti, bet kuriems nepasireiškė jokie simptomai, tyrimai Covid-19 nustatyti neatliekami.

Atnaujinta 15.16

Čekijoje gyventojai viešoje vietoje privalės dėvėti burnos ir nosies apdangalus

Kovoje su naujuoju koronavirusu visi žmonės Čekijoje privalės viešoje vietoje būti prisidengę burną ir nosį. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė populisto premjero Andrejaus Babišo kabinetas.

Gyventojai tam galės naudoti medicinines apsaugines kaukes ir respiratorius, taip pat šalikus, skareles ar balaklavą, Prahoje sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovė. Ši priemonė įsigalios naktį į ketvirtadienį.

Čekijoje yra paskelbta ekstremali padėtis, piliečiai raginami kiek įmanoma likti namuose. Oficialiais duomenimis, šalyje patvirtinti 464 naujojo koronaviruso atvejai.

Atnaujinta 15.15

ES ir Kinijai dėl koronaviruso pandemijos teko atšaukti viršūnių susitikimą

Europos Sąjunga ir Kinija dėl koronaviruso pandemijos nusprendė atšaukti artėjusį viršūnių susitikimą Pekine, trečiadienį pranešė viena bloko atstovė.

Pagrindinių ES institucijų vadovai kartu su Bendrijos diplomatijos vadovu ruošėsi vėliau šį mėnesį išvykti į Kiniją, kur prasidėjo infekcijos protrūkis. Šis renginys turėjo paruošti dirvą rugsėjį Vokietijoje planuotam antrajam aukščiausiojo lygio susitikimui, kuriame dalyvautų visi 27 ES valstybių narių lyderiai.

Tačiau Pekine turėjęs įvykti susitikimas buvo atidėtas, nes vyriausybės šiuo metu grumiasi su katastrofiškais ligos COVID-19 padariniais.

„ES ir Kinija kartu nusprendė, kad ES ir Kinijos viršūnių susitikimas kol kas nebus rengiamas, kad abi šalys galėtų sutelkti dėmesį į savo atsaką į COVID-19 pandemiją“, – naujienų agentūrai AFP sakė Bendrijos atstovė užsienio reikalų ir saugumo politikos klausimais Virginie Battu-Henriksson (Viržini Batu-Henrikson).

„Abi šalys palaikys ryšius, siekdamos susitarti dėl kitos datos, kai tik padėtis pradės normalizuotis, taip pat dėl tinkamo parengiamojo proceso, leisiančio mums pasiekti svarių rezultatų.“

Atnaujinta 15.06

Lenkija įgyvendins 212 mlrd. zlotų vertės koronaviruso krizės paketą

Lenkija ketina įgyvendinti 212 mlrd. zlotų (47 mlrd. eurų) dydžio paketą, skirtą kovoti su ekonominėmis naujojo koronaviruso pandemijos pasekmėmis, trečiadienį pranešė šalies premjeras Mateuszas Morawieckis.

Į paketo sudėtį įeis atlyginimų subsidijos, paskolų garantijos, likvidumo paramos priemonės bendrovėms ir išlaidos sveikatos priežiūrai bei investicijoms.

Lenkija nori subsidijuoti sunkumus patiriančių įmonių darbuotojų atlyginimus iki 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio. 80 proc. vidutinio darbo užmokesčio suma bus suteikiama savarankiškai dirbantiems asmenims ir tėvams, kuriems dėl mokyklų uždarymų reikia prižiūrėti savo vaikus.

Bendrovėms bus suteikiamos kredito garantijos, nedidelės paskolos, lizingas ir likvidumo palaikymo priemonės, kurias suteiks valstybinis specialios paskirties bankas BGK, Lenkijos plėtros fondas PFR ir kitos institucijos.

Lenkija taip pat planuoja įkurti 30 mlrd. zlotų investicijų fondą, kurio lėšos bus investuojamos į vietinių kelių statybą, digitalizaciją, mokyklų modernizavimą, energijos perdavimą ir gamtos apsaugą.

Negana to, 7,5 mlrd. zlotų suma bus išleista paramai ligoninėms ir medicininių reikmenų pirkimui.

Atnaujinta 15.04

Ukrainos parlamentaras S. Šachovas užsikrėtė koronavirusu

Ukrainos parlamentarui Serhijui Šachovui patvirtintas užsikrėtimas naujuoju koronavirusu, remdamasi pačiu deputatu pranešė televizijos „1+1“ laida TSN.

„44 metų Ukrainos liaudies deputatas, išrinktas 114 apygardoje ir priklausantis deputatų grupei „Dovira“, pripažino, kad pasigavo koronavirusą“, – sakoma pranešime.

„Aš šiandien izoliuotas, užsiimu dezinfekcija, su žmonėmis kontaktų neturėjau. Temperatūra sumažėjo, jaučiuosi normaliai, tikiuosi, viskas bus gerai. Nežinau, kodėl dėl to kilo tokia panika... Šiandien paskambino iš klinikos ir pasakė, kad greičiausiai patvirtinama koronaviruso diagnozė“, – sakė S. Šachovas.

Anksčiau frakcijos „Sluha narodu“ deputatas Oleksandras Kačura paskelbė, kad vienam parlamentarui medikai nustatė COVID-19, bet šio parlamentaro vardo neatskleidė.

Atnaujinta 14.50

UNESCO: pasauliniu mastu dėl koronaviruso mokyklų nelanko daugiau kaip 850 mln. mokinių

Dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje daugiau kaip 850 mln. vaikų ir jaunimo, arba beveik pusė visos pasaulio besimokančiųjų populiacijos, neteko galimybės lankyti mokyklų ir universitetų, nurodė Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

UNESCO teigimu, „tai precedento neturintis iššūkis švietimui“, nes mokyklos ir universitetai uždaryti jau 102 šalyse, o dar 11-oje šalių mokyklos uždarytos iš dalies, dėl to iš viso kenčia 849,4 mln vaikų ir jaunimo.

Labiausiai paveikti yra Kinijos vaikai – daugiau kaip 233 mln. Po Kinijojs eina Pakistanas – paveikti daugiau kaip 44 mln. mokinių.

Plintant koronavirusui, mokyklų ir universitetų nelankančių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų skaičius auga, ir organizacija įspėja, kad ateityje bus uždaryta dar daugiau švietimo įstaigų.

Atnaujinta 14.44

Japonija dėl koronaviruso išplėtė draudimą įvažiuoti į šalį

Japonijos ministras pirmininkas trečiadienį pranešė, kad šalis griežtina karantino priemones ir išplečia draudimą atvykti iš koronaviruso protrūkio paveiktų užsienio valstybių, įskaitant Italiją bei Ispaniją, regionų.

Premjeras Shinzo Abe įtraukė kai kuriuos Italijos, Ispanijos bei Šveicarijos regionus ir visą Islandiją į sąrašą teritorijų, kurių gyventojams draudžiama įvažiuoti į Japoniją. Šiame sąraše jau anksčiau buvo labiausiai nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusios Kinijos, Pietų Korėjos, taip pat dar kai kurių šalių teritorijos.

Atnaujinta 14.43

Irane 103 metų moteris pasveiko nuo Covid-19

Irane 103 metų moteris pasveiko nuo COVID-19, nors ši nauja liga didžiausią pavojų kelia pagyvenusiems žmonėms, pranešė valstybinė žiniasklaida.

103 metų moteris, kurios vardas neskelbiamas, maždaug savaitę gulėjo ligoninėje centriniame Semnano mieste, pranešė naujienų agentūra IRNA.

Atnaujinta 14.34

Naujasis koronavirusas jau patvirtintas visose 50 JAV valstijų

Paskutinioji Vakarų Virdžinja šalies rytuose antradienį (vietos laiku) paskelbė, kad čia vieno paciento testas buvo teigiamas. „Mes žinojome, kad tai atsitiks, ir mes buvome tam pasiruošę“, – tviteryje rašė gubernatorius Jimas Justice‘as.

Prieš tai savo kalboje gyventojams jis paskelbė, kad valstijoje bus uždaryti visi restoranai, barai ir kazino. Tačiau restoranai ir barai galės teikti maisto išsinešimo paslaugą.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, užregistruotų infekcijų šalyje pastaruoju metu buvo apie 6 500. Mirčių nuo Covid-19 skaičius perkopė šimto ribą.

Atnaujinta 14.00

Glastonberio festivalis dėl viruso atšaukia 50-ąjį jubiliejinį renginį

Kasmetinio Glastonberio muzikos festivalio organizatoriai trečiadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos atšaukė šiemetinį, 50-ąjį renginį.

„Mes labai apgailestaujame tai skelbdami, bet turėsime atšaukti 2020-ųjų Glastonberio [festivalį]", – sakoma socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame organizatorių pareiškime.

Jame nurodoma, kad 2020-ųjų festivalio bilietai galios 2021 metais.

Atnaujinta 13.59

Rusija apriboja skrydžius į JAV, JK, JAE

Rusijos Vyriausybė dėl koronaviruso pandemijos nurodė nuo kovo 20-osios apriboti skrydžius iš šalies į JAV, Jungtinę Karalystę ir JAE.

Nuo penktadienio leidžiami bus iš viso tik trys reguliarūs reisai šiomis kryptimis iš Maskvos Šeremetjevo oro uosto – į Niujorką, Londoną ir Abu Dabį, taip pat užsakomieji repatriacijos reisai.

Reguliarų oro susisiekimą tarp Rusijos ir JAV šiuo metu užtikrina tik Rusijos „Aeroflot“, iš Maskvos skraidinanti į Niujorką, Vašingtoną, Los Andželą ir Majamį.

Londonas – vienintelis JK miestas, į kurį skraidinama iš Rusijos. Šį maršrutą aptarnauja „British Airways“, Vengrijos „Wizz Air“, Rusijos „Aeroflot“, S7, „Ural Airline“.

Į Rusijos turistų pamėgtus JAE skraidina daug bendrovių – į Dubajų, Abu Dabį ir Šardžą.

Atnaujinta 13.56

Europoje koronavirusas jau pareikalavo daugiau aukų nei Azijoje

Europoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pirmą kartą viršijo Azijoje mirusių žmonių skaičių, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

13 val. Lietuvos laiku Europoje užfiksuota 3 421 mirtis nuo Covid-19. Tuo tarpu Azijoje koronavirusas nusinešė 3 384 žmonių gyvybes.

Koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijoje. Nuo epidemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 194 000 žmonių, nuo jo mirė 7 873 žmonės.

Europoje didžiausias mirčių nuo Covid-19 skaičius fiksuojamas Italijoje, kur mirė 2 503 žmonės.

Atnaujinta 13.45

Ispanijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 13 700, šalyje iš viso mirė 558 asmenys

spanijoje Covid-19 virusu užsikrėtusių asmenų skaičius trečiadienį perkopė 13 700, o mirusiųjų padaugėjo iki 558, pranešė sveikatos apsaugos ministerija.

„Ispanijoje patvirtinome 13 716 koronaviruso atvejų – 2 538 daugiau nei vakar, tai rodo 18 proc. augimą“, – teigė ekstremalių situacijų koordinatorius Fernandas Simonas. Jis pabrėžė, kad per parą buvo užfiksuotos 67 mirtys nuo COVID-19.

Atnaujinta 13.43

Iranas skelbia apie rekordinius 147 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus

Iranas trečiadienį pranešė apie 147 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus, bendrą aukų skaičių padidinusius iki 1 135.

Naujų atvejų skaičius yra paros rekordas Covid-19 pandemijos smarkiai veikiamoje šalyje.

„Dabar visi žino apie šią ligą, ir labai keista, kad kai kas nevertina jos rimtai“, – per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos viceministras Alireza Raisi.

„Jei žmonės padės, galėsime tai kontroliuoti, o jei ne, tuomet tikėkitės, kad tai truks daugiau kaip du mėnesius“, – pabrėžė jis.

Pasak viceministro, per pastarąsias 24 valandas buvo patvirtinti 1 192 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir bendras užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 17 161.

Teherano provincijoje naujų užsikrėtimo atvejų buvo daugiausiai – 213.

Antroje vietoje šiuo požiūriu yra Isfahanas centrinėje Irano dalyje (162 atvejai), o trečioje – šalies šiaurės vakaruose esantis Rytų Azerbaidžanas (84).

A. Raisi skundėsi, kad Teherano „turguose pilna žmonių“ ir kad žmonės važinėja automobiliais nepaisydami perspėjimų to nedaryti.

„Tiesiog būkite kantrūs šias dvi savaites, kad, Dievui leidus, galėtume įveikti virusą“, – sakė A. Raisi.

Šiemet Irano Naujųjų metų šventės prasidės kovo 20 dieną ir truks iki balandžio pradžios. Per šias šventes daug iraniečių tradiciškai keliauja į populiarias vietoves, tokias kaip šiaurinės provincijos.

Iranas dar nėra uždaręs jokių teritorijų, bet pareigūnai ne kartą ragino visuomenę per šventes nekeliauti.

Atnaujinta 13.22

Ekspertai įspėja Vokietiją

Roberto Kocho biomedicininių tyrimų institutas perspėja, jog Vokietijoje per artimiausius 2–3 mėnesius naujuoju koronavirusu gali užsikrėsti apie 10 mln. žmonių, jei nebus laikomasi įvestų viešojo gyvenimo apribojimų. „Nesilaikant apribojimų per 2–3 mėnesius šalyje bus 10 mln. užsikrėtusiųjų“, – žurnalistams Berlyne sakė instituto vadovas Lotharas Wheeleris.

Roberto Kocho biomedicininių tyrimų institutas perspėja, jog Vokietijoje per artimiausius 2–3 mėnesius naujuoju koronavirusu gali užsikrėsti apie 10 mln. žmonių, jei nebus laikomasi įvestų viešojo gyvenimo apribojimų.

„Nesilaikant apribojimų per 2–3 mėnesius šalyje bus 10 mln. užsikrėtusiųjų“, – žurnalistams Berlyne sakė instituto vadovas Lotharas Wheeleris.

Jis pabrėžė, jog tokiu atveju gydymo įstaigos negalės susidoroti su tokiu pacientų skaičiumi.

„Pandemijoms būtingas bangavimas, todėl ši pandemija gali tęstis iš viso maždaug dvejus metus“, – pridūrė L. Wheeleris.

Vokietijos vyriausybė kartu su 16-os federalinių žemių vyriausybėmis sudarė sąrašą įstaigų, kurios turi būti uždarytos dėl koronaviruso plitimo. Tai – barai, klubai, diskotekos, aludės ir kitos panašios įstaigos; mugės, parodos, kino teatrai, poilsio parkai ir zoologijos sodai, atrakcionai, specializuoti turgūs, žaidimų klubai, lažybų kontoros ir kitos panašios įstaigos.

Be to, bus draudžiama lankytis sporto klubuose ir centrai, muzikos mokyklose ir kitos švietimo įstaigose, bažnyčiose, mečetėse, sinagogose bei kitose religinėse įstaigose.

Toliau dirbs maisto prekių parduotuvės, maisto ir gėrimų pristatymo tarnybos, vaistinės, degalinės, bankai ir taupomosios kasos, paštas, kirpyklos ir parduotuvės augintiniams. Visoms šioms parduotuvėms ir įstaigoms bus leista dirbti sekmadieniais.

Restoranams ir valgykloms leidžiama dirbti nuo 6 val. ryto iki 18 val. vakaro.

Atnaujinta 12.57

Prancūzija po 8–12 dienų laukia apčiuopiamų kovos su koronavirusu rezultatų

Visoje Prancūzijoje įvestų karantino priemonių, kuriomis siekiama stabdyti naujojo koronaviruso plitimą, rezultatai ims ryškėti po 8–12 dienų, mano šalies sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas.

„Po 8, 10 ar 12 dienų pamatysime epidemijos kreivės pokyčius – užsikrėtimo atvejų mažėjimą“, – trečiadienį televizijai LCI sakė ministras.

„Tačiau nesakau, kad po 12 dienų epidemija baigsis“, – pabrėžė jis.

Antradienį Prancūzijoje buvo įvestos karantino priemonės, analogiškos anksčiau Italijoje įvestiems suvaržymams.

Atnaujinta 12.13

Taivanas neįsileis užsieniečių

Dėl didėjančio atvežtinių susirgimų koronavirusu skaičiaus Taivanas uždraus užsieniečiams patekti į šalį, paskelbė sveikatos apsaugos ir gerovės ministras Chen Shih-chungas.

Draudimas įsigalios ketvirtadienio vidurnaktį (trečiadienį 18.00 val. Lietuvos laiku) pranešė Chen Shih-chungas spaudos konferencijoje Taipėjuje ir pridūrė, kad visiems naujiems atvykėliams bus taikomas 14 dienų namų karantinas.

Užsienio piliečiams, turintiems leidimą gyventi šalyje, diplomatinę ar darbo vizą, bus leidžiama patekti į šalį, konferencijoje skelbė Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu.

Be to, J. Wu teigė, kad Taivano ir Amerikos institutas Taivane (AIT), neoficiali JAV ambasada Taipėjuje, pažadėjo kartu kovoti su protrūkiu dirbant skiepų bei greitųjų tyrimų srityse.

Atnaujinta 12.01

Italijoje nuo koronaviruso mirė mažiausiai 10 kunigų

Italijoje nuo naujojo koronaviruso mirė mažiausiai 10 katalikų kunigų, kurių daugiau kaip pusė priklausė ypač nuo epidemijos nukentėjusio Bergamo vyskupijai, trečiadienį pranešė portalas „Catholic News Agency“.

„Labai daug yra kunigų, mirusių šią savaitę, ir tų, kas toliau guli ligoninėse sunkios būklės“, – sakė Bergamo vyskupas Francesco Beschi.

Jis pažymėjo, kad katalikų kunigai „labai kenčia“ negalėdami dalyvauti mišiose su savo parapijiečiais. „Net šiandien, laikydamiesi visų reikiamų atsargumo priemonių, mes vis dar šalia savo žmonių, suprasdami, kad liudijame jiems Kristų, bet, kita vertus, galime būti ir viruso nešiotojai“, – sakė F. Beschi.

Kremonos vyskupas Antonio Napolioni, kuris 10 dienų pragulėjo ligoninėje su sunkiais COVID-19 simptomais, ėmė sveikti ir kovo 16 dieną grįžo namo. Jis 14 dienų laikysis karantino ir bus stebimas, o vėliau jam bus atlikti pakartotiniai testai.

A. Napolioni tapo antru pasaulio vyskupu, persirgusiu COVID-19. Pirmasis buvo 98 metų Kinijos Nanjango apygardos vyskupas emeritas Josephas Zhu Baoyu, kuris jau pasveiko.

Italijoje jau užregistruota daugiau kaip 31,5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o mirties atvejų skaičius viršijo 2,5 tūkstančio.

Atnaujinta 11.39

Dėl koronaviruso naftos kainos ir toliau krinta

Nepaisant didžiųjų pasaulio valstybių pažadų imtis ekonomikos skatinimo priemonių, trečiadienį vėl smuko naftos kainos, pasaulyje plintant koronavirusui.

JAV „West Texas Intermediate“ rūšies naftos kaina rytinėje prekyboje smuko 2,5 proc. iki 26 dolerių už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina krito 1,5 proc. iki 28 dolerių už barelį.

Naftos kainos pastarosiomis dienomis smuko iki 17 metų žemumų, daugeliui pasaulio šalių įvedus kelionių apribojimus, o vienoms didžiausių naftos gavėjų pasaulyje Saudo Arabijai ir Rusijai įsitraukus į konfliktą dėl naftos gavybos apimčių.

Praėjusią savaitę Saudo Arabija ragino Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) sąjungininkes mažinti naftos gavybą ir taip kovoti su kainų nuosmukiu, prasidėjusiu dėl koronaviruso protrūkio. Savo ruožtu OPEC partnerė Rusija atsisakė mažinti naftos gavybos apimtis, o tai gerokai supykdė Rijadą.

Atnaujinta 11.29

Belgija dėl koronaviruso įveda karantiną

Belgai privalo likti namuose nuo trečiadienio vidurdienio iki bent balandžio 5 dienos, kad užkirstų kelią koronaviruso plitimui, antradienio vakarą sakė ministrė pirmininkė Sophie Wilmes.

Vieninteliai išleidžiami gyventojai bus tie, kuriems reikalinga medicininė pagalba, mankštintis ar dirbti kai kuriose būtinose įmonėse, tokiose kaip maisto prekių parduotuvės ir vaistinės, teigė ji.

Griežti apribojimai Belgijoje vykdomi panašiomis priemonėmis kaip ir kaimyninėje Prancūzijoje, Europai kovojant su visuotiniu viruso protrūkiu, per kurį jau mirė daugiau nei 7 800 žmonių.

S. Wilmes tai pranešė vaizdo konferencijoje su kitais 26 Europos Sąjungos šalių lyderiais, kurios metu jie sutiko griežčiau koordinuoti tolesnes kovos tu koronavirusu priemones.

„Gyventojų prašoma likti namuose, kad būtų išvengta daugiausiai kontaktų, išskyrus atvejus, kai reikia kreiptis į gydytoją, nusipirkti maisto, naudotis pašto ar banko paslaugomis, lankytis vaistinėse, degalinėse ar suteikti pagalbą kitiems“, – sakė ji.

Atnaujinta 11.28

Estijoje koronavirusas nustatytas 258 asmenims

Estijoje koronavirusas iki trečiadienio ryto buvo nustatytas 258 žmonėms, o nuo sausio 31-osios šalyje iš viso 2 020 tyrimų dėl jo sukeliamos ligos COVID-19.

Daugumai pacientų pasireiškė lengvi simptomai. Daugiausia užsikrėtusiųjų yra Harju ir Sarės apskrityse, skelbia Sveikatos apsaugos valdyba.

Atnaujinta 11.16

Las Vegaso kazino dėl koronaviruso uždaromi

Nevados valstijos valdžia liepė visoms azartinių lošimų įstaigoms Las Vegase nuo trečiadienio užsidaryti mėnesiui, kad būtų sumažintos galimybės naujajai koronaviruso infekcijai toliau plisti.

Nevados gubernatorius Steve`as Sisolakas nurodė uždaryti ne tik kazino, bet atskirai nuo jų įrengtus lošimų automatus.

Be to, pareikalauta uždaryti barus, kino teatrus, sporto sales ir visas įstaigas, kurių darbas nėras būtinas.

Restoranai dirbs ir toliau, tačiau maistą gamins tik išsinešimui.

Tokie nurodymai turi būti įvykdyti per vieną parą.

Atnaujinta 11.15

Rusija trims savaitėms uždaro visas mokyklas

Rusijos pareigūnai dėl koronaviruso pandemijos nuo pirmadienio trims savaitėms uždaro visas mokyklas.

Rusijos švietimo pareigūnai trečiadienį paskelbė, kad tai bus pratęstos pavasario atostogos su galimybe mokslus tęsti nuotoliniu būdu.

Atnaujinta 10.54

Izraelyje koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius išaugo ik 427

Izraelyje koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius trečiadienį ryte išaugo ik 427, remdamasis Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis pranešė interneto laikraštis „The Times of Israel“.

Tai reiškia, kad per vieną parą šalyje buvo nustatyta 90 naujų užsikrėtimo atvejų. Kaip ir antradienį, sunkios būklės yra penki pacientai. 11 pacientų pasveiko.

Šalies valdžia paragino gyventojus būti namuose, o į gatvę eiti tik esant būtinam reikalui. į maisto prekių parduotuves leidžiama eiti tik tuo atveju, jei tos parduotuvės neteikia pristatymo į namus paslaugos. Be to, gyventojams leidžiama išeiti pasivaikščioti ne ilgiau kaip 10-čiai minučių, su sąlyga, kad arti nebus jokių kitų žmonių.

Atnaujinta 10.47

Turkija evakavo savo piliečius iš devynių Europos šalių

Apie 3 tūkst. Turkijos piliečių grįžo į tėvynę iš Europos šalių, vyriausybei ėmusis priemonių jiems evakuoti dėl naujojo koronaviruso plitimo. Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas NTV.

Turkijos piliečiai buvo parskraidinti lėktuvais iš devynių Europos šalių – Austrijos, Belgijos, Danijos, Ispanijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Švedijos ir Vokietijos. Šie žmonės buvo ten laikinai ir kreipėsi į Turkijos konsulatus, prašydami padėti jiems grįžti namo.

Atnaujinta 10.38

Švedijoje uždaromi universitetai

Švedijoje nuo trečiadienio uždaromi universitetai, į mokyklas neis ir vyresniųjų klasių moksleiviai, tačiau vaikų darželiai veiks, pamokos mažiesiems toliau vyks.

Atnaujinta 10.24

Pakistane koronavirusu užsikrėtę 245 asmenys

Pakistane užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičius ir toliau auga. Trečiadienį pranešta, kad per 24 val. patvirtinti 50 naujų užsikrėtimo atvejų.

Užsikrėtusiųjų skaičius šalyje jau pasiekė 245, pranešė sveikatos apsaugos ministerija. Pakistano premjeras Imranas Khanas ragino žmones ruoštis dar intensyvesniam ligos plitimui.

„Noriu pasakyti, kad virusas ir toliau plis“, – antradienio vakarą sakė į tautą kreipęsis I. Khanas, kurio kalbą transliavo vietos televizija. Jis ragino laikytis atstumo nuo žmonių, atriboti save ir nevykti į ligonines pajutus lengvus ligos simptomus. Premjeras taip pat prašė žmonių nepanikuoti ir tvirtino, kad „kovą prieš virusą galima laimėti tik susivienijus.“

Atnaujinta 10.23

Graikija dėl koronaviruso grėsmės ribos judėjimą migrantų stovyklose

Graikija pranešė dviem savaitėms uždaranti šalyje esančias migrantų stovyklas lankytojams, kad užkirstų kelią naujojo koronaviruso plitimui.

„Asmenų ir organizacijų vizitai [į stovyklas] sustabdomi mažiausiai 14 dienų“, – rašoma antradienį migracijos ministerijos išplatintame pranešime.

„Užeiti bus leidžiama tik darbuotojams, visiems atvykstantiesiems bus privalomai matuojama temperatūra“, – rašoma pranešime ir priduriama, kad gyventojai bus raginami riboti judėjimą iš stovyklų ir į jas.

Graikija palaipsniui įvedė suvaržymų prekybai ir viešiems susibūrimams. Koronaviruso sukeliama liga COVID-19 šalyje jau pareikalavo penkių gyvybių, infekcija diagnozuota 387 asmenims.

Atnaujinta 10.16

Latvijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejų – 71

Remiantis Ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, per pastarąsias 24 valandas Latvijoje aptikta 11 naujų Covid-19 atvejų. Užsikrėtusiųjų skaičius Latvijoje pasiekė 71.

Per pastarąsias 24 valandas Latvijoje buvo atlikta 604 tyrimų. Iki šiol iš viso atlikti 2144 tyrimai.

Atnaujinta 09.54

Moldovoje – pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis

Moldovoje užfiksuotas pirmas mirties nuo naujojo koronaviruso atvejis, trečiadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministrė Viorica Dumbraveanu.

„Praėjusią naktį nuo koronaviruso infekcijos mirė pirmas žmogus Moldovoje. Tai – 61 metų moteris“, – sakė ministrė.

V. Dumbraveanu teigimu, koronavirusas tai moteriai buvo nustatytas kovo 8 dieną. Be to, ji sirgo ir kitomis ligomis.

Nuo kovo 7-osios Moldovoje užfiksuoti 30 susirgimo naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejų, du žmonės jau pasveiko.

Atnaujinta 09.36

Kirgizijoje užfiksuoti trys pirmieji užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Kirgizijos sveikatos apsaugos pareigūnai trečiadienį pranešė apie tris pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus.

Viruso sukeliama liga COVID-19 diagnozuota trims neseniai iš Saudo Arabijos sugrįžusiems vyrams.

Užsikrėtusieji ir dar 90 žmonių, grįžusių į Kirgiziją tuo pačiu lėktuvu, izoliuoti. Šalies pareigūnai aiškinasi, su kuo dar tie trys vyriškiai turėjo kontaktą.

Nors iki trečiadienio Kirgizijoje dar nebuvo patvirtintų COVID-19 atvejų, šalies vyriausybė jau ėmėsi priemonių, skirtų užkirsti kelią viruso plitimui šalyje.

Pirmadienį visos Kirgizijos mokyklos ir universitetai buvo uždaryti trims savaitėms. Laikinai neveikia daugiau kaip 50 žmonių talpinantys kino teatrai, naktiniai klubai, restoranai ir kavinės. Atšaukti visi tarptautiniai traukinių ir autobusų reisai.

Atnaujinta 09.24

EP pirmininkas D. Sassoli: vieninga Europa pasiruošusi veikti

Europos Parlamento (EP) pirmininkas David Sassoli paskelbė pareiškimą dėl COVID-19 situacijos.

„COVID-19 krizės akivaizdoje Europa pamiršta savanaudiškumą ir šalių vyriausybių bendradarbiavimo spragas. Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos susitikime antradienį pritarta Europos Komisijos pasiūlytoms priemonėms, kurios turėtų padėti stabdyti koronaviruso plitimą ir kovoti su jo ekonominiais padariniais.

Galiausiai rodome tikrąjį solidarumą: pirmenybinės eilės pasienyje medicinos priemonėms pervežti, apgintas laisvas prekių judėjimas ES, pirmoji svarbi ekonominė pagalba šeimoms ir įmonėms. Vieninga Europa pagaliau pasiruošusi įveikti šį dramatišką iššūkį. Esame šeima – niekas nebus paliktas likimo valiai. Europos Parlamentas pasiruošęs atlikti savo pareigą, kad apsaugotų žmones. Mes, europiečiai, nepasiduosime.“

Atnaujinta 09.20

Nuo karantino pradžios į šalį neįleisti 382 asmenys, 205 asmenims neleista išvykti

Nuo karantino pradžios – pirmadienio vidurnakčio iki trečiadienio 7 val. ryto – į šalį per valstybės sieną buvo neįleisti 382 asmenys, o 205 asmenims nebuvo leista išvykti.

Transporto priemonių eilė prie sienos su Lenkija išvykti iš Lietuvos Kalvarijų pasienio kontrolės punkte, trečiadienio ryto duomenimis, siekia 20 kilometrų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Lazdijų kontrolės punkte vilkikų eilės ilgis – 5 kilometrai.Tuo tarpu valstybės sienos su Rusija Kybartų kontrolės punkte laukia 17 vilkikų, prognozuojamas laukimo laikas – 3 val.

Medininkų pasienio su Baltarusija kontrolės punkte išvykti iš Lietuvos laukia 299 krovininiai vilkikai, kuriems prognozuojamas laukimo laikas – para. Šalčininkų kontrolė punkte laukia 9 vilkikai, jiems prognozuojamas sienos kirtimo laikas – 1 val.

Atnaujinta 09.16

D. Trumpas ragina šalį susivienyti prieš koronavirusą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris buvo kritikuojamas dėl pandemijos nuvertinimo ir leidimo valstijoms elgtis savo nuožiūra, antradienį paragino visą šalį vieningai reaguoti į koronaviruso grėsmę.

D. Trumpo raginimas paskelbtas iždo sekretoriui Stevenui Mnuchinui pranešus, kad Baltieji rūmai teikia Kongresui milžinišką 850 mlrd. JAV dolerių (774 mlrd. eurų) vertės skubių išlaidų planą, kuriuo bus siekiama suvaldyti koronaviruso pandemijos ekonomikai daromą žalą, ir planuoja tiesiogiai mokėti visiems amerikiečiams bei sunkumus patiriančioms oro linijų bendrovėms.

Kad naująjį virusą gali pasigauti bet kas, dar kartą pademonstravo pranešimas, kad testais COVID-19 patvirtinta vienam garsiausių pasaulio sportininkų, NBA žvaigždei Kevinui Durantui (Kevinui Djurantui).

Darydamas pranešimą iš Baltųjų rūmų, kuris buvo nepaprastai santūrus ir rimtas, D. Trumpas gyrė Niujorko ir Kalifornijos gubernatorius demokratus – su kuriais dažnai konfliktuodavo – ir griežtai kritikavo valstijas, nesilaikančias griežtų naujų gairių dėl socialinio atstumo.

„Norime išgelbėti kuo daugiau gyvybių. Visa kita sugrįš, bet gyvybė nesugrįš“, – sakė D. Trumpas.

Atnaujinta 09.16

Rusija iki gegužės 1-osios nebeįsileis užsieniečių

Rusija nuo kovo 18-osios vidurnakčio iki gegužės 1-osios vidurnakčio draus įvažiuoti į šalį užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, įskaitant žmones, atvykstančius iš Baltarusijos.

Ministras pirmininkas Michailas Mišustinas iš anksto informavo apie šį sprendimą kolegas Baltarusijoje, Azerbaidžane, Armėnijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Tadžikijoje ir Uzbekijoje, pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.

Savo ruožtu federalinė oro transporto agentūra („Rosaviacija“) apie laikiną draudimą informavo skrydžių bendroves.

Rusija pabrėžia, kad ši priemonė įvedama vadovaujantis šalies įstatymais ir Rusijos Federacijos įgyvendinamų tarptautinių susitarimų nuostatomis, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas, yra moksliškai pagrįsta ir laikina.

Visgi šis Maskvos sprendimas išprovokavo Minsko nepasitenkinimą, šalys apsikeitė aštriais pareiškimais.

Rusijos vyriausybės atstovai patikslino, kad suvaržymai nebus taikomi užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, tarptautinių organizacijų ir jų atstovybių, taip pat kitų Rusijos Federacijos teritorijoje veikiančių užsienio valstybių oficialių atstovybių darbuotojams ir jų šeimų nariams.

Be to, draudimas įvažiuoti į šalį nebus taikomas tarptautinio susisiekimo automobilių vairuotojams, oro, jūrų, ir upių transporto įguloms, tarptautinio susisiekimo geležinkeliais traukinių bei lokomotyvų brigadoms, oficialių delegacijų nariams ir asmenims, turintiems diplomatines, tarnybines vizas, taip pat paprastas vizas, išduotas mirus artimajam.

Ši priemonė taip pat nebus taikoma asmenims, nuolat gyvenantiems Rusijoje, ir asmenims, vykstantiems tranzitu per sienos kirtimo punktus oro uostuose.

Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje nustatyta daugiau kaip 100 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Atnaujinta 09.15

Kipras nuo šeštadienio dėl koronaviruso uždraudžia daugumą keleivinių skrydžių

Kipro oro uostai nuo šeštadienio dėl naujojo koronaviruso nebeįsileis daugumos keleivinių lėktuvų, pranešė šios Viduržemio jūros salos sveikatos ministerija.

Nuo šeštadienio 3 val. vietos (ir Lietuvos) laiku dviem savaitėms „draudžiami skrydžiai į Larnakos ir Pafoso oro uostus“, išskyrus krovininius skrydžius, antradienį pranešė sveikatos ministras Konstantinas Joanas.

Keleiviniai skrydžiai bus draudžiami iš 28 šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Graikiją.

Vyriausybė nurodė, kad užsakomaisiais skrydžiais bus parskraidinti JK ir Graikijoje įstrigę Kipro piliečiai.

Antradienį Kipre užsikrėtusiųjų naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 buvo 56: 49 Kipro Respublikoje ir septyni atskilusioje Šiaurės Kipro Turkų Respublikoje, kurią pripažįsta tik Ankara.

Atnaujinta 09.15

Teksase dėl koronaviruso atidėta egzekucija

JAV teismas dėl naujojo koronaviruso nurodė 60-čiai dienų atidėti vieną trečiadienį Teksase planuotą egzekuciją.

Teksaso teismas pirmadienį atmetė Johno Hummelio apeliacijos argumentus, bet galiausiai vis tiek atidėjo jo mirties bausmės vykdymą.

„Taip pat nustatėme, kad egzekucija turėtų būti atidėta atsižvelgiant į dabartinę sveikatos krizę ir didžiulius išteklius, kurių reikia egzekucijai surengti“, – sakoma nutartyje.

44 metų J. Hummelis buvo nuteistas mirti už savo nėščios žmonos, jų penkerių metų dukters ir savo uošvio nužudymą 2009 metais.

Jam turėjo būti suleista mirtina injekcija kalėjime Hantsvilyje Teksase.

Atnaujinta 09.14

Milijonai Kalifornijos moksleivių veikiausiai negrįš į mokyklas iki vasaros

Daugiau kaip 6 mln. moksleivių didžiausioje JAV Kalifornijos valstijoje veikiausiai nebegrįš į mokyklas šiais mokslo metais, antradienį pareiškė gubernatorius Gavinas Newsomas, perspėjęs, jog reikia tikėtis, kad karantinas dėl koronaviruso pandemijos bus pratęstas.

Šiuo metu vakarinėje JAV pakrantėje įsikūrusioje valstijoje uždarytos beveik visos mokyklos, o tos, kurios dar veikia – mažesnėse kaimiškose vietovėse – netrukus taip pat turėtų užsidaryti.

„Planuočiau ir manyčiau, kad daugelis tų mokyklų veikiausiai... neatsidarys iki vasaros atostogų“, – sakė G. Newsomas, pavadinęs susidariusią padėtį „labai rimta“.

Mokslo metai po vasaros atostogų Kalifornijoje paprastai prasideda rugpjūtį arba rugsėjį.

Atnaujinta 09.14

Australijos premjeras paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį dėl koronaviruso

Australijos premjeras Scottas Morrisonas trečiadienį paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį „biologinio saugumo srityje“.

Per internetinę spaudos konferenciją jis paskelbė, kad Australijos piliečiai turi atsisakyti visų kelionių į užsienį dėl koronaviruso epidemijos. S. Morrisono teigimu, ji gali užsitęsti iki šešių mėnesių.

Paskelbus nepaprastąją padėtį vyriausybė gali uždaryti gyvenvietes ir regionus, įvesti komendanto valandą ir skelbti karantiną, jei tai bus būtina siekiant sulėtinti viruso plitimą.

Be to, Australijoje uždraudžiami visi nebūtini renginiai, skirti daugiau kaip 100 žmonių. Tačiau šis draudimas negalioja mokykloms, viešajam transportui ir prekybos centrams.

„Australijoje, kaip ir visame pasaulyje, keičiasi gyvenimas. Šie pokyčiai tęsis, nes susiduriame su pasauliniu koronavirusu. Tai nutinka kartą per šimtą metų“, – pareiškė S. Morrisonas per spaudos konferenciją.

Australijoje užregistruota daugiau kaip 500 užsikrėtimo koronaviruso atvejų ir šešios mirtys.

Atnaujinta 09.13

Turkija patvirtino pirmą mirtį nuo koronaviruso

Turkija antradienį patvirtino pirmą mirties nuo koronaviruso atvejį, o užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 98.

„Šiandien praradau savo pirmąjį pacientą kovoje su koronavirusu“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos ministras Fahrettinas Koca.

Jis sakė, kad mirė 89-erių vyras, užsikrėtęs naujuoju koronavirusu nuo vieno darbuotojo, susijusio su Kinija. F. Koca sakė, kad užsikrėtimo koronavirusu atvejų šalyje padaugėjo nuo 47 iki 98.

„Didžioji dauguma tų, kurių tyrimai teigiami, sveiksta“, – nurodė ministras.

Turkija ėmėsi atsargos priemonių koronaviruso plitimui sulaikyti. Numatyti kelionių apribojimai 20 šalių atžvilgiu, uždarytos mokyklos ir universitetai.

Pirmadienį Turkijos pareigūnai iki atskiro pranešimo sustabdė bendras pamaldas mečetėse, įskaitant musulmonams svarbias penktadienio pamaldas, ir nurodė uždaryti tokias įstaigas kaip kino teatrai.

Atnaujinta 09.12

JAV nuo koronaviruso jau mirė 100 žmonių

Jungtinėse Valstijose nuo naujojo koronaviruso jau mirė 100 žmonių, rodo oficialiai pateikiami duomenys.

Daugiausia aukų virusas nusinešė šiaurės vakaruose esančioje Vašingtono valstijoje – čia mirė 50 žmonių. Niujorke patvirtinta 12 aukų, Kalifornijoje – 11.

Atnaujinta 09.06

Kinijoje koronavirusu užsikrėtė vos vienas žmogus

Hubėjaus provincijoje pastarąją savaitę fiksuojami vos po kelis naujus užsikrėtimo atvejus kasdien. Vasario pradžioje buvusio piko metu kasdien buvo pranešama apie tūkstančius naujų užsikrėtimo atvejų.

Sausio 23 d. Uhane, kuriame gyvena 11 mln. žmonių, buvo įvestas griežtas karantinas. Netrukus karantinas buvo įvestas visoje Hubėjaus provincijoje.

Pastarosiomis dienomis kai kuriose provincijos dalyse apribojimai atšaukiami, o Kinija teigia, kad „iš esmės suvaldė“ viruso plitimą.

Kai kurie mažesni miestai jau leidžia sveikiems žmonėms išvykti iš provincijos į darbą ar gyvenamąsias vietas kitur.
Tiesa, Kinija baiminasi įvežtinių atvejų, trečiadienį pranešta apie 12 iš užsienio atvykusių koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Iš viso įvežtinių atvejų skaičius šalyje pasiekė 155.

Vyriausybės duomenimis, kasdien į Kiniją atskrenda apie 20 tūkst. žmonių, o 10 šalies provincijų imasi privalomos atvykusiųjų izoliacijos.

Pekinas reikalauja, kad beveik visi iš užsienio atvykę žmonės 14 dienų būtų izoliuojami tam skirtuose viešbučiuose.

Iš 12 trečiadienį nustatytų įvežtinių atvejų penki užfiksuoti pietinėje Guangdongo provincijoje, po tris – Pekine ir Šanchajuje ir dar vienas kitur.

Per pastarąją parą Kinijoje nuo koronaviruso mirė 11 žmonių. Iš viso nuo COVID-19 šalyje mirė 3 237 žmonės, koronavirusu užsikrėtė 80 894 žmonės.