Pasaulyje

2020.03.18 06:55

Bidenas laimėjo pirminius rinkimus Arizonoje, Floridoje ir Ilinojuje

BNS2020.03.18 06:55

JAV Demokratų partijos pirminius rinkimus, antradienį vykusius Arizonoje, Floridoje ir Ilinojuje, visose trijose valstijose laimėjo buvęs viceprezidentas Joe Bidenas, rodo šalies televizijų prognozės.

CNN ir NBC prognozės rodo, kad 77-erių centristas įveikė savo 78-erių varžovą kairiųjų pažiūrų senatorių iš Vermonto Bernie Sandersą kovoje dėl teisės lapkričio rinkimuose mesti iššūkį dabartiniam šalies vadovui Donaldui Trumpui.

Dar vienoje antradienį turėjusioje balsuoti valstijoje – Ohajuje – balsavimas buvo atidėtas, nes paskutinę minutę gubernatorius Mike'as DeWine'as (Maikas DeVainas) paskelbė nepaprastąją padėtį dėl koronaviruso.

J. Bidenas dabar turi daugiau nei pusę delegatų, reikalingų užsitikrinti Demokratų partijos kandidato į prezidentus vardą. Kandidatas bus išrinktas per liepą Viskonsino valstijoje Milvokyje vyksiantį partijos suvažiavimą.

„Pasistūmėjome arčiau prie Demokratų partijos kandidato į prezidentus vardo užsitikrinimo, ir darome tai formuodami plačią koaliciją, kurios mums reikia, kad lapkritį nugalėtume“, – pareiškė J. Bidenas.