Pasaulyje

2020.03.17 19:44

Britų vyriausybė patvirtino atšaukianti antrą prekybos derybų su ES ratą

BNS2020.03.17 19:44

Britų vyriausybė antradienį patvirtino, kad dėl koronaviruso protrūkio šį trečiadienį neatnaujins, kaip buvo planuota, po „Brexito“ pradėtų prekybos derybų su Europos Sąjunga.

Atšaukus šios savaitės tiesioginį susitikimą Londone, kuris turėjo būti antrasis oficialių derybų ratas, pareigūnai aptarinėjo planus dėl vaizdo konferencijų.

„Atsižvelgdami į naujausias rekomendacijas dėl koronaviruso, mes rytoj oficialiai derybinio darbo grupių nerinksime, kaip darėme per ankstesnį ratą“, – sakoma vyriausybės pareiškime.

„Vis dėlto netolimoje ateityje tikimės, kaip ir planuota, pasidalyti laisvosios prekybos susitarimo projektu ir virtinės savarankiškų susitarimų teisinių tekstų projektais. Abi šalys lieka visiškai įsipareigojusios dėl derybų, toliau reguliariai palaikome kontaktus su Europos Komisija, kad apgalvotume alternatyvius būdus diskusijoms tęsti“, – sakoma pareiškime.

Tai apimtų vaizdo konferencijas ir struktūros lankstumo išaiškinimą artimiausioms savaitėms, nurodė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

JK sausio 31 dieną išstojo iš ES, bet abi šalys sutarė dėl pereinamojo periodo iki šių metų pabaigos, kad galėtų susitarti dėl naujos partnerystės.

Briuselis jau perspėjo, kad laiko labai striuka, o atidėjimai dėl koronaviruso Londone išprovokavo raginimus ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui prašyti daugiau laiko deryboms.

Tačiau vyriausybės antradienio pareiškime sakoma: „Pereinamasis periodas baigiasi 2020 metų gruodžio 31 dieną. Tai įtvirtinta JK teisėje.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt