Pasaulyje

2015.09.30 09:40

Saudo Arabija: Sirijos lyderis turi pasitraukti arba bus nuverstas jėga

BNS2015.09.30 09:40

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas privalo atsistatydinti arba turi būti pašalintas iš valdžios jėga, antradienį pareiškė Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelis al Jubeiras, atmesdamas Rusijos siekį sutelkti paramą savo senam sąjungininkui.

Kalbėdamas Niujorke po susitikimo su Saudo Arabijos sąjungininkais, A. al Jubeiras atmetė Rusijos raginimą suburti koaliciją, kuri gintų B. al Assadą nuo džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“, pavadinęs tai „žlugti pasmerkta iniciatyva“.

Ministras įspėjo, kad kitos valstybės sustiprins paramą sukilėliams iš Sirijos nuosaikiosios opozicijos, todėl B. al Assadas neturės kito pasirinkimo, tik atsistatydinti, nes priešingu atveju susidurs su „kariniu variantu“.

Saudo Arabijos diplomatijos vadovas taip pat pliekė Irano įtraukimą į Rusijos siūlomą aljansą, pavadinęs Teheraną „okupacine jėga“ Sirijoje ir kaltindamas jį kurstant terorizmą bei ekstremizmą visame regione.

„Su visa derama pagarba rusams ir visiems kitiems – Assadas neturi ateities Sirijoje“, – sakė A. al Jubeiras žurnalistams Niujorke po susitikimo su Rijado sąjungininkais.

Ministras sakė, jog yra tik du galimi Sirijos konflikto sureguliavimo keliai, pažymėjęs, jog politinio proceso metu sudaryta pereinamojo laikotarpio taryba būtų „labiau priimtinas variantas“.

Antrasis – karinis – variantas būtų „ilgesnis ir labiau destruktyvus procesas, bet pasirinkimas priklauso tik nuo B. al Assado“, pažymėjo Saudo Arabijos diplomatijos vadovas.