Pasaulyje

2020.03.17 15:55

Nepaisydamas viruso Briuselis neatsisako Žaliojo susitarimo

BNS2020.03.17 15:55

Europos Komisija antradienį tvirtino, kad tęs darbą dėl savo „žaliojo augimo“ iniciatyvos, nors bent vienas lyderių ragino atsisakyti jos, kol blokas grumiasi su koronavirusu.

Europos žaliasis susitarimas yra svarbiausia Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen mandato klimato ir ekonomikos politika, bet ji jau pateko į kai kurių daug anglių naudojančių valstybių narių kritikos ugnį.

Pirmadienį Čekijos populistų premjeras Andrejus Babišas sakė, kad „Europa dabar turėtų pamiršti Žaliąjį susitarimą ir vietoje to sutelkti dėmesį į koronavirusą“.

Tačiau Europos Komisijos atstovė Vivian Loonela žurnalistams sakė, kad nors Briuselis epidemiją stebi „valanda po valandos“, Žaliasis susitarimas tebėra lygiagretus prioritetas.

Vienas Europos Komisijos pareigūnas, nesutikęs viešinti savo pavardės, teigė, kad pastangos įtvirtinti klimatui palankų augimo planą ES teisėje bus tęsiamos.

„Klimato krizė tebėra tikrovė ir reikalauja mūsų tolesnio dėmesio bei pastangų“, – sakė šaltinis.

Jis pridūrė: „Tai viena priežasčių, kodėl pateikėme klimato įstatymą: kad veiksmų dėl klimato – visos kartos užduoties – neužtemdytų skubesni iššūkiai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt