Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.17 15:02

Italijos ekspertai tikisi, kad koronaviruso krizė jau netrukus pasieks piką

ELTA 2020.03.17 15:02

Daugelis Italijos ekspertų tikisi, kad Covid-19 infekcijų banga jau netrukus pasieks apogėjų. Bendras infekuotųjų skaičius esą augs ir po vadinamojo „piko“, tačiau nebe taip greitai. „Mes tikimės, kad ateinančiomis dienomis, iki sekmadienio, paaiškės, ar tendencija lėtėja“, – antradienį apie savo regioną sakė koordinatorius Lombardijai Giulio Gallera, kurį cituoja agentūra ANSA.

Šiame Šiaurės Italijos regione virusas pasireiškė pirmiausiai – vasarį. Čia, pirmadienio duomenimis, infekuotųjų yra per 15 000. Lombardija yra labiausiai infekcijos paveiktas Italijos regionas. Kovo 8-ąją čia gyventojams paskelbtas draudimas palikti savo namus.

Kartu Lombardija įspėja ir dėl savo sveikatos sistemos žlugimo. Regiono ligoninių reanimacijose praktiškai nebėra vietų, sakė G. Gallera.

Italų mokslininkų tuo tarpu kalba, kad viruso inkubacinis periodas yra 2-11 dienų. Virologas Roberto Burionis, anot laikraščio „Corriere della Sera“, mano, kas lėtėjimo efektas dėl įvairių aspektų statistikoje atsispindės ne iš karto. Panašiai laikraščiui „Repubblica“ kalbėjo Genujos universiteto ekspertai.

Jie kaip galimą kritimo kreivės piką įvardija kovo 25 dieną. Tačiau tai esą įvyks tik tokiu atveju, jei italai griežtai laikysis Vyriausybės nurodymų dėl socialinės distancijos.

Italijoje iki šiol fiksuota 27 980 susirgimų ir 2 158 mirtys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi