Pasaulyje

2020.03.17 13:42

Koronavirusas keičia Nyderlandų teismo dėl Malaizijos lėktuvo MH17 numušimo virš Donbaso planus

BNS2020.03.17 13:42

Nyderlandų teismo dėl virš Rytų Ukrainos numušto lėktuvo posėdis kovo 23-ąją dėl naujojo koronaviruso vyks be žiūrovų, o po jo bus paskelbta pertrauka iki birželio 8-osios, antradienį paskelbta interneto svetainėje, skirtoje reisu MH17 skridusio Malaizijos oro linijų „Malaysia Airlines“ lėktuvo bylai.

Kovo 23-iosios posėdžio transliaciją bus galima tiesiogiai stebėti netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto, iš kurio 2014 metų liepos 17-ąją pakilo pasmerktasis lėktuvas, įsikūrusio teismo interneto svetainėje.

Kovo 9 dieną prasidėjęs keturių vyrų, kaltinamų 298 žmonių nužudymu dėl Malaizijos lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos, teismas „tęsis, kaip ir planuota, bet adaptuota forma“, pranešama bylai skirtoje svetainėje.

„Giminaičiai, spaudos atstovai, visuomenė ir kitos suinteresuotos šalys negali dalyvauti šiame posėdyje Schipholio teismo komplekse. Vis dėlto posėdį galima stebėti tiesiogiai interneto svetainėje www.courtmh17.com“, – sakoma pranešime.

Teismai Nyderlanduose uždaromi nuo kovo 17 dienos, siekiant stabdyti koronaviruso plitimą. „Iš esmės bylos... nebus nagrinėjamos iki balandžio 6-osios, bet kažkiek bylų vis tiek bus svarstomos, įskaitant MH17 bylą“, – nurodoma pranešime.

Tikimasi, kad kovo 23 dieną Hagos apygardos teismas priims sprendimus dėl kovo 9–10 dienomis pateiktų pareiškimų ir užklausų. Po to teismas turėtų paskelbti pertrauką iki birželio 8 dienos.

Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs lėktuvas buvo numuštas rusiška raketų sistema „Buk“, virš Rusijos vadovaujamų ir remiamų prorusiškų separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos dalies. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės. Nepriklausomos tyrėjų komandos „Bellingcat“ duomenimis, raketų sistema „Buk“ buvo atgabenta iš Rusijos karinio dalinio.

Olandų prokurorai pernai pateikė pirmuosius kaltinimus šioje byloje: rusams Igoriui Girkinui, Sergejui Dubinskiui, Olegui Pulatovui ir Ukrainos piliečiui Leonidui Charčenkai, kurie visi yra susiję su Rusijos vadovaujamais ir remiamais prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje.