Pasaulyje

2020.03.17 13:39

JAV paneigė informaciją, dėl tariamo Trumpo bandymo pasisavinti koronaviruso vakciną

pataisyta
LRT.lt, ELTA2020.03.17 13:39

Vokietijos „BioNTech“ kartu su amerikiečių įmone „Pfizer“ naudos savo vaistų kūrimo platformą, kad surastų vakciną nuo Covid-19. Tačiau šalies valdžia liko nepatenkinta Donaldo Trumpo bandymu prisivilioti kitą vokiečių laboratoriją, kad ši sukurtų vakciną „tik JAV“, rašo užsienio žiniasklaida.

Šiame straipsnyje paskelbta informacija pasirodė melaginga. JAV ambasadorius Vokietijoje ir minėtoji kompanija „CureVacׅ“ „Twitter“ paneigė šiuos pareiškimus.

JAV vaistų gamintojas „Pfizer“ ir Vokietijos „BioNTech“ nedelsdami pradės bendradarbiauti dėl vakcinos kūrimo nuo Covid-19, antradienį skelbiama bendrovės bendrame pranešime.

Kaip rašo „Deutsche Welle“, Abi bendrovės pasirašė protokolą dėl vakcinos platinimo už Kinijos ribų ir per artimiausias kelias savaites nuspręs dėl finansinių sąlygų, pagaminimo ir galimo komercializavimo.

„Tai yra pasaulinė pandemija, kuriai reikia bendrų pastangų. Suderindami savo jėgas su savo partneriu „Pfizer“, mes tikime, kad galime paspartinti pastangas, kad Covid-19 vakcina būtų pristatyta žmonėms visame pasaulyje, kuriems jos reikia", – sakė Ugur Sahin, „BioNTech“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Bendrovės teigė, kad jos naudos „BioNTech“ pagrįstą vaistų kūrimo platformą abiejose bendrovėse – tiek JAV, tiek Vokietijoje. Bendrovės siekia pradėti bandymus su žmonėmis nuo balandžio pabaigos.

Vis dėlto Vokietijos ministrai piktai sureagavo į JAV prezidento D. Trumpo pasiūlymą Vokietijos medicinos bendrovei – už išskirtines teises į Covid-19 vakciną JAV skirtų „dideles pinigų sumas“, rašo „The Guardian“.

„Vokietija neparduodama“, – transliuotojui ARD sakė ekonomikos ministras Peteris Altmaieras.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad D. Trumpas pasiūlė 1 milijardą dolerių Tiubingeno įsikūrusiai biofarmacijos įmonei „CureVac“, kad būtų užtikrinta vakcina „tik JAV“. Pranešama, kad Vokietijos Vyriausybė siūlo savo finansines paskatas „skiepams likti šalyje“.

Ši informacija pasirodė esanti klaidinga.

11.00 val. Lietuvos laiku 145 pasaulio šalyse ir teritorijose užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius siekė 180 090, mirčių – 7 063, rodo agentūros AFP surinkti duomenys iš oficialių šaltinių.

Nuo pirmadienio 19.00 val. Lietuvos laiku pasaulyje pranešta apie 56 naujus mirties atvejus ir 4 569 naujus užsikrėtimus.

Kinijoje, neįtraukiant Honkongo ir Makao, kurioje pernai gruodį prasidėjo koronaviruso protrūkis, iki šiol užfiksuotų užsikrėtimų skaičius yra 80 881, iš jų 3 226 mirė, o 68 869 žmonės pasveiko. Nuo pirmadienio šalyje patvirtintas 21 naujas užsikrėtimo atvejis ir 13 mirčių. Kitose šalyje nuo koronaviruso sukeltos ligos jau mirė 3 837 žmonės, o užsikrėtė 99 215.

Šiuo metu labiausiai, be Kinijos, nukentėjusios šalys yra Italija – 27 980 susirgimų ir 2 158 mirtys, Irane – 14 991 užsikrėtimo atvejis ir 853 aukos, Ispanijoje užsikrėtė 9 191, mirė 309, o Prancūzijoje užsikrėtė 6 633, mirė 148 žmonės.