Pasaulyje

2015.09.29 20:24

P. Porošenka: Rusija naudojasi savo veto teise, kaip licencija žudyti

DELFI.lt 2015.09.29 20:24

P. Porošenka savo kalboje akcentavo vis dar tebesitęsiančią agresiją Ukrainoje, taip pat komentavo Rusijos manipuliavimą veto teise Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Ukrainos prezidentas teigė, kad jo šalis šiuo metu kenčia nuo išorinės agresorės ir ta agresorė šiuo metu yra Rusija.

„Mano šalis šiuo metu yra išorinės agresijos objektas ir ta agresija šiuo metu yra iš Rusijos Federacijos“., – sakė jis.

P. Porošenka savo kalboje Jungtinėse Tautose ypatingą dėmesį skyrė Rusijos veto teisei. Ukrainos prezidentas teigė, kad Rusija naudojasi šia teise siekdama paslėpti savo nusikaltimus. P. Porošenka akcentavo, kad tai ypač matėsi, kai buvo vykdomas tyrimas dėl MH-17 orlaivio katastrofos.

„Rusija naudojasi savo veto teise, kaip licencija žudyti. Veto teisė negali būti naudojama tik kai reikia, kai norima išvengti atsakomybės už nusikaltimus“ ,– savo kalboje pabrėžė P. Porošenka.

Kalbėdamas Jungtinėse Tautose Ukrainos prezidentas nepamiršo ir įvykių Sirijoje, jis ironiškai klausė, ar V. Putinas tikrai turi teisę siūlyti antiteroristinės koalicijos kūrimą, kai pats yra agresorius ir terorizmą naudoja kaip priemonę savo agresijai įgyvendinti.„Puiki istorija. Bet ja sunku patikėti“, – pareiškė jis.

„Kaip jūs galite raginti sudaryti antiteroristinę koaliciją, kai skatinate teroristus tiesiog šalia savo namų? Kaip jūs galite kalbėti apie taiką ir legitimumą, kai jūsų politika – karas, baimė ir marionetinės vyriausybės?“ – pridūrė P. Porošenka.

Ukrainos prezidentas taip pat pavadino „abejotina procedūra“ SSRS narystės JT Saugumo Taryboje perdavimą Rusijai.

„Rusija ištisus dešimtmečius sąmoningai formavo aplink save nestabilumo zoną. Tai – Kalnų Karabachas, Abchazija, Krymas, Donbasas“, – sakė P. Porošenka. Jis vėl pažymėjo, kad Rusija okupavo Krymą ir Donbasą.

Pasak jo, Ukraina sveikina Prancūzijos pasiūlymą apriboti veto teisę JT Saugumo Tarybos nariams.

„Daugiau nei metus Rusijos agresija prieš mano šalį įgyvendinama finansuojant teroristus. Per šį laikotarpį daugiau nei 8 tūkst. ukrainiečių, iš kurių 6 tūkst. civilių, žuvo nuo teroristų ir okupantų rankų Donbase“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Kalbėdamas apie Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje, P. Porošenka paminėjo N. Savčenko ir kitus ukrainiečius, kurie „neteisėtai yra sulaikyti ir teisiami Kremliaus“.

„Ukraina sumokėjo ir vis dar moka labai didelę kainą už savo laisvę – žmonių gyvybių kainą“ ,– baigdamas savo kalbą Jungtinėse Tautose sakė Ukrainos prezidentas.