Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.29 19:42

Maskva kritikuoja JAV inicijuotą atskirą JT viršūnių susitikimą dėl kovos su terorizmu

BNS 2015.09.29 19:42

Maskva antradienį griežtai sukritikavo Jungtinių Valstijų palaikytą iniciatyvą surengti Jungtinių Tautų viršūnių susitikimą dėl kovos su terorizmu, pirmiausia su „Islamo valstybe“, pavadindamas ją „nepagarbia“.

„Mūsų nuomone, viskas turi vykti tvarkingai, JT ribose, nereikia traukti antklodės į savo pusę ir imtis JT funkcijų“, – sakė Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas.

„Ši iniciatyva rimtai kenkia JT pastangoms šioje srityje“, – sakė jis.

„Amerikiečiai būtų ne amerikiečiai – jiems svarbu pademonstruoti lyderystę, bent popieriuje“, – taip jis pakomentavo JAV iniciatyvą ir pridūrė, kad tame susitikime dalyvauja tik vienas žemesnio rango Maskvos diplomatas, „kad būtų stebimas šis renginys“.

V. Čiurkinas dar smarkiai sukritikavo Kosovo atstovo dalyvavimą šiame susitikime.

„Jie (Kosovo atstovai) sėdi salėje kartu su kitais JT nariais; tai visiškai neteisinga. JT pastate tokius dalykus daryti – tai paprasčiausia nepagarba Organizacijai, šiurkštus JT generalinio sekretoriaus negerbimas“, – piktinosi jis.

„Taip parodoma, kad net šiame pastate viskam komanduoja Obama, ir tai tik verčia apgailestauti“, – pridūrė V. Čiurkinas.

Antradienį JT Generalinei Asamblėjos kuluaruose įvyko maždaug 100 vadovų susitikimas kovos su terorizmu klausimais.

JAV prezidentas Barackas Obama jame pareiškė, kad nugalėti „Islamo valstybės“ grupuotę Sirijoje įmanoma tik tuo atveju, jeigu Basharas al Assadas pasitrauks iš valdžios.

„Sirijoje, norint nugalėti „Islamo valstybę“, reikia naujo lyderio“, – kalbėjo B. Obama.

B. Obama taip pat pranešė, kad Nigerija, Tunisas ir Malaizija yra naujausios JAV vadovaujamos kovos su „Islamo valstybės“ grupuote koalicijos narės.

Daugiau nei 60 šalių, tarp jų ir arabų valstybės, bendradarbiaudamos rengia oro smūgius prieš „Islamo valstybės“ kovotojus, kurie kontroliuoja dideles teritorijas Irake ir Sirijoje.

Pasak B. Obamos, nugalėti „Islamo valstybę“ prireiks laiko, bet ilgainiui džihadistai pralaimės, nes jie negali pasiūlyti nieko, išskyrus mirtį ir kančias.

Pirmadienį V. Putinas, kalbėdamas JT Generalinėje Asamblėjoje, pirma kartą per dešimt metų paragino suformuoti plačią, JT remiamą koaliciją kovai su „Islamo valstybės“ džihadistais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi