Pasaulyje

2020.03.17 11:30

Izraelis imasi apribojimų – seks telefonus gyventojų, kuriems diagnozuotas koronavirusas

LRT.lt2020.03.17 11:30

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paskelbė keletą griežtų apribojimų izraeliečiams, siekiant kovoti su COVID-19 plitimu, rašo „Voanews“.

Priemonės apima beveik visišką šalies uždarymą – išskyrus vaistines ir prekybos centrus – ir draudimą susiburti daugiau nei dešimties žmonių grupei. Jis taip pat sakė, kad nori naudoti kibernetines priemones, norėdamas nustatyti užsikrėtusiųjų asmenų vietas.

Kalbėdamas per nacionalinę televiziją, B. Netanyahu teigė, kad „koronavirusas yra nematomas priešas“. Jis teigė, kad naudosis visomis turimomis priemonėmis kovai su koronavirusu, įskaitant ir technologines.

Izraelio generalinis prokuroras patvirtino, kad yra naudojamos kibernetinės priemonės sekti koronavirusu užsikrėtusių pacientų telefonus. Izraelio žiniasklaida praneša, kad priemonės pirmiausia bus naudojamos izraeliečiams, kurie galėjo būti šalia paciento, informuoti ir užtikrinti, kad karantine esantys pacientai liktų namuose.

Pirmadienio duomenimis, Izraelyje yra 304 koronaviruso atvejai, nė vienas asmuo nemirė nuo viruso, o 5 visiškai pasveiko.

Griežtų priemonių imasi ir kitos šalys. Visoje Prancūzijoje nuo antradienį įvedami itin griežti suvaržymai dėl koronaviruso. Dvi savaites gyventojams bus leidžiama išeiti iš namų tik būtinais atvejais, pavyzdžiui, vykstant į darbą ar parduotuvę, draudžiama susitikti su atskirai gyvenančiais artimaisiais ar draugais. Ispanijoje, Italijoje jau yra taikomi tokie apribojimai. Europos Sąjunga (ES) ketina įvesti laikinus apribojimus visiems atvykėliams iš užsienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt