Pasaulyje

2020.03.17 11:16

Prancūzija sulaukia keleivių kritikos dėl griežtų priemonių: Macrono sprendimai dar blogesni nei Trumpo

Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.17 11:16

Prancūzijos prezidentas dramatiškame kreipimesi į tautą penkis kartus pakartojo „Mes kariaujame“. Nuo antradienio vidurdienio siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Prancūzijos gyventojai iš namų galės išeiti būtinais atvejais – į darbą ar į parduotuvę. Taip pat uždaromos sienos. Tuo metu oro uosutose tęsiasi chaosas – tarp Europos ir Jungtinių Valstijų nelieka tiesioginių skrydžių.

Saugosi, kaip kas išmano. Pustuštės Paryžiaus gatvės taps dar tuštesnės. Prancūzijoje jau kelios dienos neveikia mokyklos, barai, restoranai, tačiau, nepaisant to, per parą koronaviruso atvejų Prancūzijoje išaugo penktadaliu – iki kone septynių tūkstančių. Mirčių padaugėjo iki pusantro šimto.

Nuo vidurdienio prancūzų judėjimas bus dar labiau apribotas – uždrausti bet kokie susibūrimai, žmonės išeiti galės tik į darbą ar parduotuvę. Uždaromos ir išorės sienos. Tiesa, sienas kontroliuoja jau kone visos Šengeno šalys.

„Nuo rytojaus vidudienio sienos su Europos Sąjunga ir Šengeno zona bus uždarytos. Konkrečiau, visos kelionės tarp ne Europos Sąjungos ir Europos Sąjungos, bus sustabdytos 30 dienų“, – sakė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Žinios. Siekiant stabdyti viruso plitimą, Prancūzijos piliečiai iš namų galės išeiti tik būtinais atvejais

Nesilaikančių nurodymų – lauks baudos. Atidedamas ir antrasis savivaldybių rinkimų turas, nors Prancūzijos valdžia kritikuota, kad rengė ir pirmąjį. Dramatiškame kreipimesi E. Macronas 5 kartus pakartojo „mes kariaujame“, tačiau sakė, kad laimės ir tai bus pamoka.

„Suprantu, kad tai, ko prašau jūsų, nėra įprasta, tačiau aplinkybės įpareigoja mus taip elgtis. Mes kariaujame, kariaujame dėl sveikatos. Nekariaujame su kita kariuomene, ar kita tauta. Mūsų priešas yra čia, nematomas, kurio negalima paliesti, kuris plečiasi, ir tam reikia mūsų visų mobilizacijos“, – kreipdamasi į tautą sakė prezidentas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Tuščios gatvės, tačiau chaosas – perpildytuose oro uostose. Ir ne visiems ribojimai suprantami.

„Vis dar norime čia likti, baigti savo atostogas. Bet Macrono sprendimai dar blogesni, nei prezidento Trumpo. Pažiūrėkite, Mcdonaldas ten uždarytas, o čia žmonės stovi eilėje arti vienas kito. Jis bando išvengti žmonių susibūrimų, bet pažiūrėkite kokia minia čia“, – pasakoja keleivis.

Ir chaosas oro uostuose nesibaigs. Jungtinės Valstijos stabdo skrydžius ir iš Jungtinės Karalystės bei Airijos. Taip neliks jokio tiesioginio susisiekimo tarp Europos ir Amerikos. Užsieniečių neįsileis ir Kanada.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.