Pasaulyje

2020.03.17 10:15

Zelenskis kreipėsi į oligarchus prašydamas paaukoti: reikalauju, kad padėtumėte dabar

LRT.lt 2020.03.17 10:15

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo turtingiausių Ukrainos oligarchų paaukoti lėšų ir įrangos, kuri padėtų kovoti su koronavirusu šalies viduje, rašo „Radio Free Europoe/Radio Liberty“.

Pirmadienį Ukrainos prezidentas susitiko su šalies oligarchais po to, kai šalis užregistravo penktąjį Covid-19 atvejį. V. Zelenskis papasakojo, kad šaliai reikia 500 greitosios pagalbos automobilių ir 490 milijonų dolerių (apie 439 mln. eurų) medicinos pagalbai.

„Sunkiausiais Vyriausybės laikais verslas turėtų būti socialiai atsakingas. Ukrainiečiai turėtų jaustis saugūs, kai jie eina į valstybines ligonines. Reikalauju, kad padėtumėte dabar“, – kreipdamasis sakė V. Zelenskis.

Ukraina yra viena iš skurdžiausių Europos šalių, kurioje yra pasenusi ir nepakakankamai finansuojama sveikatos priežiūros sistema, kuri gali neatlaikyti, jeigu koronaviruso atvejų skaičius šalyje išaugs, rašoma „Radio Free Europoe/Radio Liberty“.

Tarp susitikimo dalyvių buvo ir turtingiausias šalies asmuo Rinatas Akhmetovas ir milijardierius Ihoras Kolomoyskiy`is, palaikantis verslo ryšius su V. Zelenskiu ir vienas iš pagrindinių jo rėmėjų per praėjusių prezidento rinkimų kampaniją.

R. Akhmetovas Sveikatos apsaugos ministerijai nupirko keturis dirbtinių plaučių ventiliacijos prietaisus, taip pat apsauginius kostiumus, termometrus ir veido kaukes. Milijardierius Viktoras Pinchukas paaukojo 10 plaučių ventiliacijos prietaisų Kijevo ir kitų Ukrainos regionų ligoninėms.

Jackas Ma, vienos didžiausių Kinijos technologijų kompanijos „Alibaba Group“ įkūrėjas, finansavo koronavirusų tyrimo rinkinių Ukrainai įsigijimą, kurio kaina – 80 milijonų dolerių, sakė V. Zelenskis. Tyrimo rinkiniai iš Kinijos atvyks kovo 21 d.

Kovo 18 d. duomenimis, Ukrainoje koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius siekia 14, mirė 2 asmenys. Iš viso pasaulyje fiksuojama per 200 tūkst. atvejų, 8 tūkst. asmenų mirė ir 82 tūkst. visiškai pasveiko.