Pasaulyje

2020.03.17 06:37

Dėl koronaviruso karantinuojasi ir Belgija

BNS, LRT.lt, ELTA2020.03.17 06:37

Juodkalnijoje antradienį užfiksavus pirmus du naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 atvejus, Europoje neliko šios infekcijos nepaveiktų valstybių. Vokietijoje patvirtintų naujojo koronavirusio ligos COVID-19 atvejų per pastarąją parą padaugėjo daugiau nei 8 proc. – nuo 8598 iki 9300. JAV nuo koronaviruso jau mirė 100 žmonių. Baiminantis šios ligos protrūkio sekdama kitų Europos šalių pavyzdžiu karantinavosi ir Belgija.

„Sky News“ skelbia, kad Britanijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė 1950 – 407 atvejais daugiau vos per parą. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad mirė 14 asmenų, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Iš viso šalyje mirė 71 žmonės.

Londono karališkasis koledžas paviešino dokumentus, kuriuose patariama Britanijos Vyriausybei reaguoti į koronaviruso pandemiją.

Atnaujinta 00.35

Užsidaro ir Belgija

Nuo trečiadienio vidurdienio dėl koronaviruso plitimo grėsmės eilę apribojimų įveda ir Belgija, pranešė naujienų portalas „Euractiv“.

Pagal paskelbtas Nacionalinio saugumo tarybos taisykles, viešasis šalies gyvenimas bus smarkiai apribotas. Be to, Belgijoje įvedamas masinių susibūrimų draudimas.

Tiesa, šalis neužsidaro valstybės sienų. Parduotuvės gyventojams taip pat liks atdaros.

Atnaujinta 00.12

JAV nuo koronaviruso jau mirė 100 žmonių

Jungtinėse Valstijose nuo naujojo koronaviruso jau mirė 100 žmonių, rodo oficialiai pateikiami duomenys.

Daugiausia aukų virusas nusinešė šiaurės vakaruose esančioje Vašingtono valstijoje – čia mirė 50 žmonių. Niujorke patvirtinta 12 aukų, Kalifornijoje – 11.

Atnaujinta 23.52

Vokietijoje oficialiai sergančiųjų COVID-19 – beveik 10 tūkst., mirčių – 26

Vokietijoje patvirtintų naujojo koronavirusio ligos COVID-19 atvejų per pastarąją parą padaugėjo daugiau nei 8 proc. – nuo 8598 iki 9300.

Apie tai praneša N-TV televizija, remdamasi federalinių žemių administracijų duomenimis.

Per pastarąsias dvi paras naujų naujojo koronaviruso sukeltos ligos atvejų beveik padvigubėjo.

Viruso SARS-CoV-2 sukelta infekcija jau nusinešė 26 gyvybes Vokietijoje.

Atnaujinta 22.36

Europoje neliko koronaviruso nepaveiktų valstybių

Juodkalnijoje antradienį užfiksavus pirmus du naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 atvejus, Europoje neliko šios infekcijos nepaveiktų valstybių.

Juodkalnijos premjeras Duško Markovičius antradienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, jog abu šalyje patvirtinti COVID-19 atvejai – įvežtiniai.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį visas Europos valstybes paragino imtis drąsių kovos su koronavirusu priemonių, pavadindamas visą žemyną naujojo koronaviruso pandemijos dabartiniu epicentru.

Antradienį 27 narių Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės išorinės sienos buvo uždarytos 30-iai dienų.

Atnaujinta 22.04

Jungtinėse Valstijos koronavirusas per parą nusinešė beveik 100 gyvybių

Naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 sukelta COVID-19 liga per pastarąjį parą pasiglemžė 98 amerikiečių gyvybes, skelbia CNN televizija.

Anot CNN, kuri remiasi Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto duomenimis, šiuo metu JAV užfiksuota 5,14 tūkst. COVID-19 atvejų 49 valstijose bei sostinės Vašingtono Kolumbijos apygardoje.

Daugiausiai patvirtintų šios koronavirusinės infekcijos atvejų – Niujorko (1,37 tūkst.), Vašingtono (909), Kalifornijos (448), Masačusetso (197), Floridos (192) ir Naujojo Džersio (178) valstijose.

Daugiausiai nuo šios ligos aukų – Vašingtono (50), Niujorko (12), Kalifornijos (11) valstijose.

Vakarų Virdžinija išlieka vienintelė JAV valstija, kurioje COVID-19 ligos atvejų iki šiol nenustatyta.

Atnaujinta 20.47

Maljorka ragina visus turistus kuo greičiau vykti namo

Balearų salų vyriausybė dėl koronaviruso krizės paragino visus 25 000 Maljorkoje ir kitose Ispanijos salose dar likusių turistų kiek įmanoma greičiau grįžti į savo gimtąsias šalis. Nėra prasmės žmonėms likti uždarytiems viešbučiuose, radijo stočiai „Cadena Ser“ sakė regiono vadovė Francina Armengol. Esą ruošiama operacija „Sugrįžimas“ visiems užsienio ir ispanų turistams salose. Kaip ir kiti Ispanijos regionai, Balearai svarsto viešbučius paversti ligoninėmis.

F. Armengol taip pat dar kartą paragino centrinę vyriausybę uždaryti visus Balearų uostus ir oro uostus. Ši priemonė, anot jos, leistų „daug paprasčiau“ suvaldyti koronavuruso epidemiją.

Žinybos Balearuose iki šiol suskaičiavo per 70 asmenų, užsikrėtusių Sars-CoV-2 virusu.

Atnaujinta 19.57

Liuksemburgas skelbia ekstremalią padėtį

Kovoje su koronaviruso pandemija Liuksemburgo premjeras Xavieras Bettelis antradienį paskelbė ekstremalią padėtį. „Tai ypatingas instrumentas, tačiau jis reikalingas, kad krizė būtų kuo greičiau suvaldyta“, - sakė jis parlamente. Premjeras rėmėsi iki šiol niekad netaikytu Liuksemburgo konstitucijos straipsniu, anot kurio, didysis hercogas „tarptautinės krizės“ atveju daugiausiai trims mėnesiams gali imtis priemonių, prieštaraujančių galiojančiai teisei.

Šiuo metu, sveikatos ministrės Paulettės Lenert duomenimis, šalyje yra 140 infekuotų asmenų, šeši jų gydomi ligoninėse. Pirmadienį infekuotųjų dar buvo 81.

Atnaujinta 19.36

Italijoje sumažėjo koronaviruso užsikrėtimų skaičius

Sveitainės „worldometers.info“ duomenimis, antradienį nustatyti 3 233 koronaviruso apsikrėtimo atvejai. O pirmadienį šalyje buvo nustatyti 3 590 susirgimo atvejai.

Italijoje per pastarąją parą nuo koronainfekcijos mirė dar 345 asmenys. Bendras mirčių skaičius išaugo iki 2 503.

Šiuo metu iš viso Italijoje fiksuoti 31 506 susirgimai.

Atnaujinta 19.23

Izraelis kovai su koronavirusu pasitelkė žvalgybą

Kovoje su koronavirusu Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu nurodė vidaus žvalgybai „Shin Bet“ rinkti duomenis apie infekuotuosius ir su jais kontaktą turėjusius asmenis.

Vyriausybė įgaliojo žvalgybą „pasitelkti savo modernias technologijas, šaliai siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą“, antradienį pranešė „Shin Bet“. Žvalgybos atstovas agentūrai AFP sakė, kad ši priemonė įsigaliojo „iš karto“.

Pilietinių teisių organizacijos griežtai sukritikavo šį sprendimą.

Atnaujinta 19.19

Bosnija dėl koronaviruso paskelbė nelaimės padėtį

Bosnija ir Hercegovina antradienį dėl koronaviruso visoje šalies teritorijoje paskelbė nelaimės padėtį, taip sudarydama sąlygas armijai steigti karantino stovyklas, sveikatos apsaugos pareigūnams baiminantis galimo naujų užsikrėtimo atvejų „sprogimo“.

3,5 mln. gyventojų turinti Bosnija ir Hercegovina kol kas nustatė maždaug 30 užsikrėtimo atvejų. Tačiau neturtinga ir politiškai susiskaldžiusi šalis yra prastai pasirengusi spręsti didelę sveikatos apsaugos krizę, jei virusas plistų.

„Pradedame kovą su grėsme, kurią koronaviruso epidemija kelia mūsų sveikatai ir ekonomikai“, – žurnalistams sakė premjeras Zoranas Tegeltija.

Kareiviai įrengs stovyklų netoli pasienio perėjų ir oro uostų, kuriose dviem savaitėms bus izoliuojami visi į šalį atvykstantys žmonės, sakė premjeras.

Pareigūnai jau uždarė Bosnijos ir Hercegovinos sienas užsieniečiams, atvykstantiems iš tokių smarkiai paveiktų zonų kaip Italija, Ispanija, Prancūzija ir Belgija.

Visi atvykstantys piliečiai privalo laikytis saviizoliacijos.

Atnaujinta 18.51

Lenkijos vyriausybės nariai po neigiamų testų rezultatų nebesilaiko karantino

Kai kuriems Lenkijos vyriausybės nariams antradienį testais paneigus užsikrėtimo koronaviruso prielaidą, jie galėjo nutraukti diena anksčiau dėl vieno ministro ligos pradėtą savo karantiną, pranešė sveikatos apsaugos ministras.

„Grupei, kuri dalyvavo [kovo 10-osios ministrų] kabineto pasitarime, atlikti testai, ir visi rezultatai yra neigiami“, – žurnalistams sakė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovaujantis Lukaszas Szumowskis. Jis pridūrė, kad visiems, „kurių testų rezultatai neigiami, nebereikia laikytis karantino“.

Lenkijos aplinkos ministras Michalas Wosis pirmadienį paskelbė, kad laikosi karantino testams parodžius, kad jis užsikrėtė naujuoju koronavirusu. Ministras pridūrė, kad jaučiasi gerai.

Lenkijoje antradienio rytą buvo patvirtintas 221 COVID-19 atvejis, įskaitant penkis mirties atvejus. Sveikatos apsaugos ministerija perspėja, kad atvejų skaičius šią savaitę gali viršyti 1 000.

Atnaujinta 18.49

Putinas: padėtis dėl koronaviruso Rusijoje „yra kontroliuojama“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad padėtis šalyje dėl koronaviruso plitimo „yra kontroliuojama“, infekcijos „suvaldytos“.

„Mes galime suvaldyti masinį (pandemijos) skverbimąsi ir plitimą, – per vyriausybės posėdį sakė Rusijos prezidentas. – Apskritai padėtis yra kontroliuojama, nepaisant aukšto rizikos lygio.“

Antradienį Rusija pranešė, kad šalyje patvirtinta 114 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pirmadienį jų buvo 93. Kol kas mirties atvejų šalyje neužregistruota.

Už sveikatos apsaugą atsakinga Rusijos vicepremjerė Tatjana Golikova atmetė būgštavimus, kad šaliai gali iškilti sunkumų, jeigu tūkstančiams Rusijos piliečių prireiks palaikyti kvėpavimą aparatais.

Visuomenei kilus susirūpinimui dėl nepakankamų tyrimų, vyriausybė pažadėjo padidinti tyrimų dėl koronaviruso pajėgumus ir aprūpinti regionines medicinos įstaigas priemonėmis šiems tyrimams atlikti. Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje tyrimai dėl koronaviruso buvo atlikti 110 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 17.26

Jungtinėse Valstijose koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 5 000 žmonių

Jungtinėse Valstijose užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius viršijo 5 000, mažiausiai 89 pacientai mirė, antradienį pranešė pareigūnai.

Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo nurodė, kad visoje šalyje užregistruoti 5 023 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai.

Vertinant pagal aukų skaičių, labiausiai nukentėjo šiaurės vakarinė Vašingtono valstija, kur mirė 48 žmones, taip pat Niujorkas (12 mirusiųjų) ir Kalifornija, kur mirė dešimt šia liga užsikrėtusių žmonių.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų tebėra Niujorko valstijoje (1 374), taip pat Vašingtono (904) ir Kalifornijos (583) valstijose.

Atnaujinta 17.09

JT: koronaviruso plitimas kelia pavojų humanitarinei pagalbai

Koronaviruso plitimas, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, kelia grėsmę humanitarinei pagalbai, kurios laukia milijonai žmonių. „Daugiau kaip 100 mln. žmonių kliaunasi humanitarinių JT organizacijų parama“, - antradienį Ženevoje sakė JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) atstovas Jensas Laerkė. Organizacijos esą imasi priemonių, kad būtų garantuotas žmonių aprūpinimas.

Atnaujinta 17.03

Šiaurės Makedonijos partijos sutarė dėl viruso atidėti rinkimus

Šiaurės Makedonijos politinės partijos antradienį susitarė atidėti balandžio 12-ąją planuotus visuotinius rinkimus, kad užkirstų kelią tolesniam koronaviruso plitimui, sakė politikai.

„Mūsų bendra nuomone, sąlygos nėra [tinkamos] rinkimams organizuoti“, – sakė buvęs ministras pirmininkas Zoranas Zajevas, praėjusių metų pabaigoje paskelbęs pirmalaikius rinkimus.

Socialdemokratų partijai vadovaujantis Z. Zajevas naujos rinkimų datos nenurodė.

„Nusprendėme, kad pirmalaikių parlamento rinkimų atidėjimas yra įmanomas ir turi būti daromas“, – atskirai paskelbė opozicinės dešiniojo sparno partijos VMRO-DMPNE lyderis Christijanas Mickoskis.

Atnaujinta 17.03

Atideda Trumpo mokesčių deklaracijos bylos nagrinėjimą

JAV Aukščiausiasis Teismas dėl koronaviruso pandemijos pirmadienį pirmą kartą per daugiau nei šimtą metų pranešė nutraukiantis posėdžius, atidėdamas svarbią išvadą dėl klausimo, ar prezidentas Donaldas Trumpas gali ir toliau neleisti skelbti savo mokesčių deklaracijų ir kitų dokumentų.

Aukščiausios instancijos JAV teismas paskelbė, kad atideda nuo kovo 23 iki balandžio 1 dienos numatytų argumentų klausymą, „laikydamasis visuomenės sveikatos apsaugos rekomendacijų dėl COVID-19“.

Atnaujinta 17.02

Brazilijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtis

Brazilijos didmiestyje San Paule mirė 62 metų vyras, kuriam buvo patvirtinta koronaviruso infekcija, tapęs pirmąja žinoma šios pandemijos auka Pietų Amerikoje, antradienį pranešė vietos pareigūnai.

Vyras mirė pirmadienį, bet tarnybos tik antradienį patvirtino, jog mirties priežastis buvo infekcija COVID-19.

„Deja, tai buvo patvirtinta šį rytą“, – radijui DBN sakė San Paulo meras Bruno Covasas.

Atnaujinta 16.44

2020-ųjų Europos ir Pietų Amerikos futbolo čempionatai atidedami iki kitų metų

Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) ir Pietų Amerikos futbolo konfederacija (CONMEBOL) antradienį paskelbė perkeliančios savo organizuojamus regioninius futbolo čempionatus iš 2020-ųjų į ateinančius metus dėl koronaviruso pandemijos.

Planuota, kad Europos futbolo čempionatas vyks ateinantį birželį ir liepą, o Pietų Amerikos taurės turnyras tais pačiais mėnesiais ketinta surengti Argentinoje ir Kolumbijoje.

Atnaujinta 16.37

Estijoje apribota prekyba alkoholiu naktį nepaprastosios padėties metu

Estijos Vyriausybė antradienį šalyje įvedė papildomus apribojimus mažmeninei prekybai alkoholiu naktį nepaprastosios padėties dėl koronaviruso infekcijos plitimo galiojimo laikotarpiu.

Nuo kovo 18 dienos uždraudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais mažmena nuo 22 valandos vakaro iki 10 valandos ryto restoranuose, smuklėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose, taip pat viešbučiuose ir kitose viešojo apgyvendinimo įstaigose.

Vyriausybė tokį sprendimą paaiškino taip: piktnaudžiavimas alkoholiu nepaprastosios padėties metu gali bereikalingai apsunkinti gydytojų ir policininkų darbą.

Toks draudimas nebus taikomas tarptautinio keleivių pervežimo atvejais – lėktuvuose ar laivuose, taip pat uostų bei oro uostų uždarose išvykstančių keleivių zonose.

Atnaujinta 16.35

Pietų Korėjoje vėl nežymiai išaugo naujų infekcijų skaičius

Pietų Korėjoje vėl nežymiai išaugo naujų koronaviruso atvejų skaičius. Pirmadienį virusas patvirtintas 84 asmenims, antradienį pranešė sveikatos tarnybos. Savaitgalį šie skaičiai buvo mažesni.

Bendras koronaviruso atvejų skaičius Pietų Korėjoje padidėjo iki 8 320. Mirčių, siejamų su Sars-CoV-19 sukėlėju, padaugėjo 6 - iki 81. Viena to priežasčių žinybos įvardijo atvejų sankaupą vienoje protestantų parapijos bažnyčioje į pietus nuo Seulo esančiame Seongnamo mieste. Čia virusas dėl „masinio susibūrimo“ paplito tarp bažnyčios narių, sakė sveikatos viceministras KIm Gang Lipas.

Kaip padidintą riziką žinybos vertina ir infekuotus asmenis iš užsienio. Nuo ketvirtadienio bus griežčiau tikrinami į šalį atvykstantys asmenys, įskaitant pietų korėjiečius.

Atnaujinta 16.26

PSO ragina visas Europos šalis imtis „drąsiausių veiksmų“ kovojant su koronavirusu

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos biuras antradienį pranešė, kad visos Europos šalys privalo imtis drąsių kovos su koronavirusu priemonių, pavadindamas visą žemyną naujojo koronaviruso pandemijos „epicentru“.

„Visos šalys, be išimčių, turi imtis drąsiausių veiksmų, kad sustabdytų arba sulėtintų viruso grėsmę“, – per spaudos konferenciją pareiškė PSO Europos regiono biuro vadovas Hansas Kluge.

Atnaujinta 16.22

Latvijoje – 60 atvejų

Padidėjęs atliktų tyrimų skaičius lėmė padidėjusį Covid-19 atvejų skaičių Latvijoje – vėlyvą popietę buvo patvirtinta 60 atvejų, Ligų prevencijos ir valdymo centras (SPKC).

Atnaujinta 16.15

Airijoje dėl koronaviruso atšaukti Šv. Patriko dienos renginiai

Airijoje Šv. Patriko dieną šiemet atsisakyta tradicinių paradų ir šventinių renginių, skelbia vietos žiniasklaidos priemonės. Airijos valdžia atšaukė masinius renginius, imdamasi kovos su koronaviruso plitimu priemonių. Paprastai Šv. Patriko dienos renginiai vyksta ir kitose pasaulio šalyse, tačiau šiemet jie atšaukti visur.

Tačiau Airijos globėjo Šv. Patriko dienos proga daugelyje pasaulio šalių ir jų sostinių simboliniais tapę objektai apšviesti žaliai. Tarp tokių yra Londono apžvalgos ratas, Sidnėjaus operos teatras ir Niujorko arena „Madison Square Garden“.

Šv. Patriko diena minima kasmet kovo 17-ąją, Airijos globėjo mirties dieną. Šią dieną švenčia ne tik airiai, bet ir airių ir keltų kultūros gerbėjai visame pasaulyje. Minint Šv. Patriko dieną įprasta rengtis žalios spalvos drabužiais ir puoštis aksesuarais su trilapio dobilo – Airijos simbolio – atvaizdu. Šią dieną gerokai išauga airiškų alkoholinių gėrimų, įskaitant alų „Guinness“, pardavimai.

Atnaujinta 16.05

Rusijoje išaugo užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejų

Koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius Rusijoje išaugo iki 114, sakė ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova.

Ligos atvejai užregistruoti 26 Rusijos regionuose. 104 žmonės susirgo ne Rusijoje, 10 – šalies viduje.

Atnaujinta 16.03

„Brussels Airlines“ dėl koronaviruso mėnesiui stabdo visus skrydžius

Koronaviruso pandemijai toliau siautėjant aviacijos sektoriuje, Belgijoje įsikūrusios oro linijos „Brussels Airlines“ antradienį paskelbė, kad bent mėnesiui stabdo visus skrydžius.

Tokio oro linijų pranešimo sulaukta praėjus dienai po to, kai jas valdanti Vokietijos bendrovė „Lufthansa“ paskelbė 90 proc. sumažinsianti savo skrydžių pajėgumus.

Paskelbtame pranešime „Brussels Airlines“ generalinis direktorius Dieteris Vranckxas teigė, kad oro linijos „šiandien dirba, kad galėtų atnaujinti suplanuotų skrydžių vykdymą nuo balandžio 20 dienos“.

Atnaujinta 15.49

Egiptas dėl koronaviruso karantinavo daugiau nei 300 šeimų Nilo deltoje

Egiptas karantinavo daugiau nei 300 šeimų Nilo deltos gyvenvietėje, kad sustabdytų naujo koronaviruso plitimą, kai šį mėnesį šiame rajone mirė du žmonės.

„Mes izoliavome dar 300 šeimų namuose, kur jie bus laikomi karantine“, – sveikatos apsaugos ministrė Hala Zayed pranešė vienoje televizijos laidoje pirmadienį vakare.

Atnaujinta 15.48

Antrasis konvojus iš Lenkijos kirto sieną, iki Latvijos lydimi latviai ir estai

Lenkijos-Lietuvos sieną antradienio popietę kirto antrasis transporto priemonių konvojus, kuriuo į savo šalis grįžta lietuviai, latviai ir estai.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis, antrasis konvojus sieną kirto apie 15.30 val., jame – 24 automobiliai su 115 žmonių.

„Yra 24 automobiliai – mikroautobusai ir vienas lengvasis. Iš viso yra 115 asmenų, iš jų – 21 Latvijos, du - Estijos piliečiai, visi kiti likę – Lietuvos piliečiai“, – sakė G. Mišutis.

Atnaujinta 15.38

Estijoje darbo netekusiems – iki 70 proc. atlyginimų dydžio valstybės pašalpos

Estijos socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas spaudos konferencijoje antradienį pranešė, jog darbo dėl koronaviruso netekusiems valstybė mokės iki 70 proc. jų atlyginimų dydžio pašalpas.

Pasak ministro, toks sprendimas buvo priimtas Draudimo nuo nedarbo fondo valdybos posėdyje, per kurį tartasi, kaip padėti verslui ir darbuotojams, labiausiai nukentėjusiems nuo COVID-19 infekcijos sukeltos krizės.

„Nuspręsta tokias pašalpas kol kas mokėti 2-3 mėnesius, šis laikotarpis gali būti padidintas“, – sakė T. Kiikas.

„Likusią atlyginimų dalį galėtų mokėti darbdaviai, jei būtų pajėgūs. Kitas sprendimas galėtų būti darbuotojų užimtumas ne visą darbo dieną“, – pridūrė jis.

Draudimo nuo nedarbo fonde dabar yra sukaupta beveik 1 mlrd. eurų.

Atnaujinta 15.37

„Sostų karų“ aktoriui norvegui K. Hivju patvirtintas koronavirusas

Populiariame televizijos seriale „Sostų karai“ (Game of Thrones) Tormundo vaidmenį atlikusiam aktoriui Kristoferiui Hivju tyrimais buvo nustatytas naujojo koronaviruso infekcija.

Vis dėlto norvegų aktorius socialiniame tinkle „Instagram“ parašė, kad jaučiasi gerai.

41 metų K. Hivju, išsiskiriantis savo raudonais plaukais ir vešlia barzda, pranešė, kad jo šeima saviizoliavosi namuose.

Atnaujinta 15.36

Latvijos Vyriausybė pritaria pirmalaikių Rygos rinkimų atidėjimui iki birželio 6-osios

Latvijos Vyriausybė antradienį pritarė Aplinkos apsaugos ir regionų plėtros ministerijos pasiūlymui dėl koronaviruso protrūkio iki birželio 6 dienos atidėti Rygos miesto tarybos rinkimus.

Atsižvelgdama į ekstremalią padėtį ir viešų renginių draudimą, visuomenės sveikatos labui siekdama sumažinti tolesnį COVID-19 plitimą, ministerija pasiūlė balandį planuotus Rygos miesto tarybos rinkimus atidėti iki birželio.

Atnaujinta 15.10

Latvijoje COVID-19 nustatyta dar 11 žmonių, įskaitant darželinuką

Latvija antradienį pranešė, kad šalyje patvirtinta dar 11 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir kad vienas iš pacientų yra mažametis, lankęs vaikų darželį netoli Rygos.

Ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje padidėjo iki 60.

Centro epidemiologijos pareigūnai paprašė uždaryti vaikų darželį, kurio vienam iš auklėtinių buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, ir imtis visų būtinų apsaugos priemonių.

Kai pasireiškė ligos simptomai, vaikas darželio Pinkių miestelyje nelankė. Užkrečiamųjų ligų specialistai aiškinsis, su kuo galėjo turėti kontaktų šis mažametis.

Darželio vedėja Inga Erdmanė-Hermanė naujienų agentūrai BNS sakė, kad užsikrėtęs vaikas į darželį paskutinį kartą buvo atėjęs kovo 12-ąją. Nuo kovo 13-osios į darželį buvo įleidžiami tik vaikai, kurių tėvai galėjo patvirtinti, kad nei jie, nei jų vaikai neturėjo kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis

I. Erdmanė-Hermanė sakė nežinanti, kur vaikas užsikrėtė ir kokiose šalyse lankėsi jo šeima. Pasak jos, šiuo metu darželyje jau paskelbtas karantinas.

Atnaujinta 15.02

Kinija pranešė vos apie vieną naują užsikrėtimo koronavirusu šalies viduje

Kinija antradienį pranešė vos apie vieną naują užsikrėtimo koronavirusu šalies viduje, tačiau nustatė šią infekciją 20-ai iš užsienio atvykusių žmonių.

Kinijoje, praeitų metų pabaigoje tapusioje koronaviruso infekcijos COVID-19 pirminiu židiniu, dabar vis daugiau šalies regionų įveda karantiną atvykstantiems užsieniečiams, siekdami užkirsti kelią ligos užnešimui iš išorės.

Atrodo, kad vienintelis užsikrėtimo atvejis, nustatytas Uhane, pagrindžia Kinijos požiūrį, kad valdžia „iš esmės sustabdė“ ligos, kaip manoma, atsiradusios gruodį viename iš šio centrinės Hubejaus provincijos miesto gyvūnų turgų, plitimą.

Sausio 23 dieną 11 mln. gyventojų turinčiame Uhane buvo paskelbtas griežtas karantinas, o likusi Hubėjaus provincija netrukus taip pat buvo izoliuota.

Atnaujinta 14.36

Britams buvo patarta 30 dienų vengti visų nereikalingų kelionių

Tęsiantis koronaviruso pandemijai, Britanijos valdžia patarė gyventontojams 30 dienų vengti visų nereikalingų kelionių.

Atnaujinta 14.15

PSO būstinėje Ženevoje – du COVID-19 atvejai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būstinėje užregistruoti du naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai, antradienį paskelbė atstovas.

Šveicarijos Ženevos mieste įsikūrusi PSO koordinuoja tarptautinį atsaką į COVID-19 pandemiją, per kurią jau užsikrėtė daugiau kaip 180 tūkst., o mirė daugiau kaip 7 tūkst. žmonių 145 valstybėse.

„Yra du darbuotojai, kuriems patvirtinti COVID-19 simptomai“, – virtualioje erdvėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė atstovas Christianas Lindmeieris (Kristianas Lindmejeris).

„Tai buvo praėjusią savaitę, penktadienį ir ketvirtadienį. Jie abu išvyko namo. Jie laikosi saviizoliacijos. Jiems pasireiškė simptomai, – sakė atstovas. – Kolegos biure patikrinti ir dėl jų laukiame tolesnės informacijos. Kol kas atrodo, kad jiems viskas gerai.“

Visi būstinės darbuotojai, išskyrus būtiniausius, dirba nuotoliniu būdu, pridūrė Ch. Lindmeieris.

Atnaujinta 13.19

Lenkijoje vienam ministrui nustačius koronavirusą, Vyriausybės nariai karantinuoti

Lenkijoje 15 ministrų buvo karantinuoti, nes vienam iš jų – aplinkos ministrui – buvo nustatytas naujasis koronavirusas, antradienį pranešė žiniasklaida.

Išvakarėse ministras Michalas Wosis pranešė, kad jam buvo diagnozuotas virusas, bet jo savijauta gera.

Pastarąjį kartą vyriausybės posėdis vyko kovo 10 dieną, jame iš 24 ministrų dalyvavo 15, įskaitant M. Wosį. Nuspręsta visus to posėdžio dalyvius karantinuoti, kitų ministrų tyrimų rezultatai paaiškės vėliau antradienį.

Ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis tame posėdyje nedalyvavo, tad karantino išvengė.

Lenkijoje iki šiol nustatyti 177 naujojo koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė. Lenkijos sveikatos ministerijos vertinimu, užkrato pikas šalyje gali būti užfiksuotas po 2–3 savaičių.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 13.19

Ispanijoje – beveik 2 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius viršijo 11 tūkst.

Ispanija antradienį patvirtino beveik 2 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje viršijo 11 tūkst., pranešė Sveikatos ministerija.

Šalyje užfiksuoti 491 mirties nuo koronaviruso atvejai.

Per pastarąją parą sergančiųjų skaičius šalyje išaugo 1 987, iš viso viruso sukeliama liga COVID-19 nustatyta 11 178 žmonėms, pranešė Ispanijos nepaprastųjų padėčių koordinatorius Fernando Simonas. Pasak jo, jau pasveiko 1 098 žmonės.

Atnaujinta 12.52

Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius perkopė 7 000

9.00 val. Grinvičo vidutiniu (11.00 val. Lietuvos) laiku 145 pasaulio šalyse ir teritorijose užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius siekė 180 090, mirčių – 7 063, rodo agentūros AFP surinkti duomenys iš oficialių šaltinių.

Nuo pirmadienio 17.00 val. Grinvičo vidutiniu (19.00 val. Lietuvos) laiku pasaulyje pranešta apie 56 naujus mirties atvejus ir 4 569 naujus užsikrėtimus

Kinijoje, neįtraukiant Honkongo ir Makao, kurioje pernai gruodį prasidėjo koronaviruso protrūkis, iki šiol užfiksuotų užsikrėtimų skaičius yra 80 881, iš jų 3 226 mirė, o 68 869 žmonės pasveiko. Nuo pirmadienio šalyje patvirtintas 21 naujas užsikrėtimo atvejis ir 13 mirčių

Kitose šalyje nuo koronaviruso sukeltos ligos jau mirė 3 837 žmonės, o užsikrėtė 99 215.

Šiuo metu labiausiai, be Kinijos, nukentėjusios šalys yra Italija – 27 980 susirgimų ir 2 158 mirtys, Irane – 14 991 užsikrėtimo atvejis ir 853 aukos, Ispanijoje užsikrėtė 9 191, mirė 309, o Prancūzijoje užsikrėtė 6 633, mirė 148 žmonės.

Atnaujinta 12.51

Švedija dėl koronaviruso uždaro mokymo įstaigas

Švedijoje dėl koronaviruso nuo trečiadienio rekomenduojama uždaryti aukštesniųjų klasių mokyklas, universitetus bei suaugusiųjų mokymo centrus ir įdiegti nuotolinį mokymąsi, teigė šalies premjeras Stefanas Lofvenas.

Tokį sprendimą sveikatos apsaugos pareigūnai priėmė, siekdami riboti vietų, kuriose COVID-19 virusas gali intensyviai plisti, skaičių. Premjeras viliasi, kad švietimo institucijos atsižvelgs į rekomendacijas.

„Aukštesnių klasių mokiniai neturėtų būti mokykloje, jiems verčiau reikėtų pasilikti namuose“, – spaudos konferencijos metu sakė S. Lofvenas.

1-9 klasių mokiniai ir toliau bus mokomi mokyklose, darželiai kol kas taip pat lieka atviri.

Atnaujinta 12.48

Japonijos olimpinio komiteto vadovo pavaduotojui nustatytas koronavirusas

Japonijos olimpinio komiteto vadovo pavaduotojas Kozo Tashima antradienį pranešė, kad jam nustatytas naujasis koronavirusas.

Ši žinia pranešta stiprėjant abejonėms, ar saugu rengti Tokijo olimpines žaidynes.

„Šiandien man testu nustatytas naujasis koronavirusas“, – rašoma K. Tashimos pareiškime, kurį išplatino Japonijos futbolo asociacija.

K. Tashima vadovauja šiai Asociacijai.

Atnaujinta 12.45

Pirmasis konvojus iš Lenkijos kirto sieną, latviai ir estai palydėti iki Latvijos

Pirmasis transporto priemonių konvojus iš Lenkijos antradienio rytą kirto sieną, mikroautobusais vykusius Latvijos ir Estijos piliečius policija palydėjo iki Latvijos pasienio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad iš viso suformuoti keturi konvojai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS sakė, kad konvojus, kuriame buvo 20 transporto priemonių su 71 asmeniu, kirto sieną prieš dešimtą valandą ryte.

Atnaujinta 12.35

Naujausi duomenys apie Estiją ir Latviją

Estijoje per pastarąją parą koronavirusas diagnozuotas dar 20 žmonių, o bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 225, antradienį naujienų agentūrai BNS patvirtino Sveikatos apsaugos departamento atstovai. Savo ruožtu Latvija pranešė, kad užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 49.

Pažymima, kad nuo sausio 31 dienos Estijoje buvo atlikti 1 625 tyrimai dėl ligos COVID-19. Daugumai koronavirusu užsikrėtusių pacientų pasireiškia lengvi simptomai. Šalyje daugiausiai užsikrėtusiųjų šiuo metu yra Harju apskrityje ir Saremos saloje.

Estijoje dviem Pernu miesto ligoninės darbuotojams diagnozuota koronaviruso sukeliama liga Covid-19. Estijos Pernu ligoninės vadovas pabrėžė, kad abu darbuotojai užsikrėtė nuo savo artimųjų Saremos saloje ir kad diagnozė buvo patvirtinta susirgusiųjų namuose, kurių jie nuo to laiko nepalieka.

„Abiem atvejais buvo nustatyta, kad virusas pasklido iš Saremos per artimiausius giminaičius“, – pažymėjo U. Sule.

„Kalbant apie kontaktų atsekimą, padėtį vertiname individualiai, bendradarbiaudami su Sveikatos apsaugos valdyba, kaip ir visais kitais atvejais. Taip pat turime užtikrinti, kad virusas neplistų ligoninėje. Kad ir kur aptinkamas virusas, būtina dėti papildomas pastangas jo plitimui užkardyti; ir, žinoma, būtent tą ir darome“, – pridūrė jis.

Antradienį Latvijos teritorijoje buvo patvirtinta dar 15 Covid-19 koronaviruso atvejų. Bendras atvejų skaičius padidėjo nuo 34 iki 49. Apie naują statistiką informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras, kuris teigė, kad iš 391 tyrimų per praėjusias 24 valandas 15 buvo teigiami. Iš viso nuo vasario 29 d. buvo atlikti 1538 bandymai.

Atnaujinta 11.37

Tokijo olimpiados deglo estafetė apribojama dėl koronaviruso pavojaus

2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai antradienį pranešė, kad dėl koronaviruso pavojaus iš dalies apribojama olimpinės ugnies perdavimo estafetė, tačiau žiūrovams vis tiek bus leista ją stebėti iš pakelės.

Liepsnos sutikimo ir išnešimo ceremonijos palei estafetės maršrutą bus atšauktos, nurodoma organizatorių pranešime. Organizatoriai taip pat paprašė visų blogai besijaučiančių žiūrovų neiti stebėti renginių.

Atnaujinta 11.17

Ukraina imasi daugiau priemonių dėl koronaviruso suvaldymo

Ukrainos parlamentas priėmė įstatymus, skirtus sušvelninti naujojo koronaviruso padarinius. Įvedamos bausmės už karantino nesilaikymą ir panaikinami kai kurie mokestiniai reikalavimai, siekiant suteikti finansinę pagalbą įmonėms, darbuotojams ir pensininkams, nukentėjusiems dėl ekonomikos sulėtėjimo.

Ukraina vėlų pirmadienį paskelbė, kad siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nutraukiamas viešojo transporto veikimas, uždaromi barai, restoranai ir prekybos centrai, o prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo veikti „griežtai, skubiai ir galbūt nepopuliariai“.

Vyriausybė palaikė V. Zelenskio pasiūlymus ir įvedė judėjimo apribojimų šalies viduje. Be kita ko, iki balandžio 3-osios uždaromas trijuose miestuose – Kijeve, Charkive ir Dnipre – veikiantis metropolitenas. Vyriausybė taip pat uždraudė masinius renginius, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 10 žmonių.

Ukrainoje oficialiai patvirtinti septyni naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai ir viena mirtis. Vėlų pirmadienį Kijeve buvo užfiksuoti du nauji susirgimo atvejai.

Ukraina jau anksčiau ėmėsi griežtų apsaugos priemonių, įskaitant draudimą atvykti į šalį užsieniečiams, o nuo antradienio laikinai nutraukiami skrydžiai iš jos ir į ją. Be to, šalyje uždarytos mokyklos ir universitetai bei uždrausti dideli renginiai.

Atnaujinta 10.48

Indijoje dėl koronaviruso uždaromas Tadžmahalas

Dėl sparčiai plintančio koronaviruso Indijoje laikinai uždaromas turistų traukos objektas Tadžmahalas.

Indijoje antradienį užfiksuotas trečiasis mirties nuo koronaviruso sukeltos ligos „Covid-19“ atvejis. Šalyje iki šiol patvirtinti 126 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 22 iš visų užsikrėtusių žmonių yra užsienio piliečiai.

Siekiant stabdyti ligos plitimą, Indijoje jau anksčiau buvo uždaryta didžioji dalis mokyklų, parduotuvių, kino teatrai ir kitos pramogų vietos.

Tadžmahalas yra labiausiai turistų lankomas objektas Indijoje. Kiekvienais metais jis sulaukia 7-8 mln. lankytojų. Turizmo ministerijos pareigūnų teigimu, kasdien dešimtys tūkstančių žmonių apsilanko Tadžmahale, todėl buvo būtina laikinai uždaryti objektą.

Mažiausiai 143 objektams Indijoje, tarp kurių ir Tadžmahalas, kol kas nurodyta užsidaryti iki kovo 31 dienos.

Atnaujinta 10.41

Pakistane užsikrėtusių koronavirusu skaičius išaugo iki 184

Pakistane užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejų per parą padaugėjo maždaug 130, antradienį dpa žurnalistams sakė Pakistano sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

Dauguma užsikrėtusiųjų gyvena Taftano pasienio mieste, kur buvo atriboti šimtai iš Irano sugrįžusių asmenų.
Pareigūnai baiminasi, kad užsikrėtusiųjų skaičius sparčiai didės, nemažai pacientų šiuo metu laukia tyrimų atsakymų.

Pakistano valdžia, siekdama kontroliuoti viruso protrūkį, uždarė sienas su Iranu ir Afganistanu, apribojo tarptautinius skrydžius, uždraudė viešuosius susibūrimus.

Atnaujinta 10.32

Lotynų Amerikos šalys dėl koronaviruso pandemijos uždaro siena

Čilė, Kolumbija ir Peru uždarė sienas užsieniečiams, siekdamos apriboti koronaviruso plitimą Lotynų Amerikoje, antradienį pranešė Vakarų žiniasklaida.

Anksčiau Argentinos, Panamos ir Kosta Rikos vyriausybės paskelbė planus laikinai neįsileisti užsienio piliečių. Savo sienas iš dalies uždarė Urugvajus ir Paragvajus.

Be to, Paragvajuje ir Ekvadore buvo įvesta komendanto valanda. Venesueloje prezidentas Nicolas Maduro paskelbė nacionalinio lygio karantiną.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro savo ruožtu pareiškė, kad šalies įstatymai neleidžia jam uždaryti sienų. Vis tik vietos valdžia mėgina uždaryti vietas, kur susirenka daug žmonių.

Rio de Žaneire turistai nebeįleidžiami prie Kristaus Atpirkėjo statulos. Lankytojų prašoma palikti šio miesto paplūdimius, įskaitant garsųjį Kopakabanos pliažą.

Meksika sienų neuždaro, o šalies valdžia tikina, kad dėl nereikalingos panikos šalies sveikatos priežiūros tarnybos gali susidurti su dideliu krūviu. Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras ir toliau susitikinėja su savo šalininkais, kuriuos bučiuoja ir spaudžia jiems rankas.

Kuba taip pat neuždaro sienų. Išvakarėse šalis sutiko įsileisti į savo uostą britų kruizinį laivą, kuriame buvo aptiktas koronavirusas.

Lotynų Amerikoje šiuo metu yra palyginti nedaug užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Daugiausia susirgusiųjų yra Brazilijoje – 234, 155 pacientus turi Čilė, dar 86 žmonės serga Peru, 55 – Panamoje, 53 – Meksikoje. Daug rimtesnė padėtis susiklostė Šiaurės Amerikoje. JAV jau patvirtinti daugiau nei 4,5 tūkst. susirgimo atvejų.

Atnaujinta 10.17

Latvijoje padaugėjo koraviruso atvejų

Antradienį Latvijos teritorijoje buvo patvirtinta dar 15 Covid-19 koronaviruso atvejų. Bendras atvejų skaičius padidėjo nuo 34 iki 49. Apie naują statistiką informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras, kuris teigė, kad iš 391 tyrimų per praėjusias 24 valandas 15 buvo teigiami. Iš viso nuo vasario 29 d. buvo atlikti 1538 bandymai.

Atnaujinta 10.16

„Google“ tinklapis koronaviruso testui neatlaikė milžiniškos paklausos

„Alphabet“ korporacijos įmonės „Verily Life Sciences“, anksčiau buvusios „Google“ padaliniu, sukurtas tinklapis savarankiškai įvertinti poreikį pasitikrinti dėl koronaviruso ir, reikalui esant, registruotis artimiausiame tokių tyrimų punkte, neatlaikė milžiniškos paklausos.

Praėjus vos kelioms valandoms nuo įjungimo bandomuoju režimu Šiaurės Kalifornijoje tinklapis pradėjo skelbti, kad galimybių pasitikrinti nebėra.

„Verily“ atstovas nepanoro atsakyti į „The Wall Street Journal“ klausimą, kiek žmonių pasinaudojo šia paslauga ir registravosi tyrimams.

Bendrovė teigia, kad šiuo metu COVID-19 atpažinimo galimybės yra ribotos ir artimiausiomis dienomis jos bus plečiamos.

Atnaujinta 09.32

Prancūzija griežtina priemones

Nuo antradienio vidurdienio siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Prancūzijos gyventojai iš namų galės išeiti būtinais atvejais – į darbą ar į parduotuvę. Taip pat uždaromos sienos. Tuo metu oro usotose tęsiasi chaosas – tarp Europos ir Jungtinių Valstijų nelieka tiesioginių skrydžių.

Atnaujinta 09.21

Brazilijoje siaučiant virusui mažiausiai iš keturių kalėjimų pabėgo šimtai kalinių

Brazilijos San Paulo valstijoje iš mažiausiai keturių kalėjimų pirmadienį pabėgo šimtai kalinių, vietos pareigūnams uždraudus jiems laikinai išeiti į laisvę dėl nuogąstavimų, kad grįždami jie gali parsinešti naująjį koronavirusą.

Kaip pirmadienio vakare pranešė San Paulo pataisos administracijos sekretoriatas, 174 bėgliai jau buvo sugauti.

Pasak brazilų žiniasklaidos, laisvėje gali būti dar daugiau nei 1 000 kalinių. Pranešama, kad nuteistieji šį savaitgalį skundėsi dėl aplankymų apribojimų, taip pat įvestų siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

Televizijos „TV Globo“ parodytame vaizdo įraše, nufilmuotame San Paulo valstijos pakrantėje esančiame Mongagvos mieste, matyti, kaip šimtai vyrų bėga iš kalėjimo, kuriame telpa apie 2 800 kalinių.

Vietos valdžia uždraudė laikinai išeiti iš kalinimo įstaigų apie 34 tūkst. pusiau atviro režimo sąlygomis laikomų kalinių, nes būgštavo, kad jie gali užsikrėsti ir parnešti infekciją į savo kalėjimus.

Atnaujinta 09.17

Armėnija dėl koronaviruso pandemijos paskelbė nepaprastąją padėtį

Armėnija dėl koronaviruso pandemijos pirmadienį paskelbė nepaprastąją padėtį visoje šalyje, įvesdama papildomas socialinio atskyrimo priemones ir kelionių apribojimus.

„Siekdama apriboti viruso, keliančio pavojų gyvybėms ir visuomenės sveikatai, plitimą, vyriausybė nusprendė paskelbti nepaprastąją padėtį“, – per televiziją transliuotame kabineto posėdyje kalbėjo teisingumo ministras Rustamas Badasianas.

Armėnijos piliečiams bus draudžiama išvykti iš šalies per jos sausumos sienas, o pirmadienį įsigaliojusios ir iki balandžio 14 dienos truksiančios nepaprastosios padėties metu draudžiami daugiau nei 20 žmonių vieši susirinkimai.

Atnaujinta 08.33

Latvija uždaro sienas

Latvija nuo kovo 17-osios iki balandžio 14 dienos, kol šalyje galios nepaprastoji padėtis, stabdo tarptautinį keleivių pervežimą oro transportu, traukiniais, laivais ir autobusais, taip pat uždaro savo sieną.

Šios priemonės įvedamos vyriausybės ir Krizių valdymo tarybos sprendimu, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Nuo antradienio Latvijoje įsigalioja laikinas draudimas žmonėms ir transporto priemonėms kirsti Europos Sąjungos išorės sienų kirtimo punktus oro uostuose, uostuose, geležinkeliuose ir keliuose, taip pat sienos kirtimo punktus, skirtus pasienio susisiekimui. Šie apribojimai netaikomi krovinių gabenimui.

Be to, galiojant nepaprastajai padėčiai visos sporto, pramogų, kultūros ir kitos įstaigos turi baigti darbą iki 23 valandos.

Nepaprastosios padėties metu Latvijoje draudžiami visi vieši renginiai, nepriklausomai nuo žmonių skaičiaus, taip pat susibūrimai, eitynės, piketai ir religiniai susibūrimai.

Latvijos vyriausybė taip pat nutarė apriboti iki 50 žmonių neorganizuotus susibūrimus kultūros, pramogų, sporto renginių ir religinių apeigų vietose.

Atnaujinta 07.37

Ukrainoje nutraukiamas viešojo transporto veikimas, uždaromos parduotuvės ir restoranai

Vyriausybė palaikė V. Zelenskio pasiūlymus ir įvedė judėjimo apribojimų šalies viduje. Be kita ko, iki balandžio 3-osios uždaromas trijuose miestuose – Kijeve, Charkive ir Dnipre – veikiantis metropolitenas.

Vyriausybė taip pat uždraudė masinius renginius, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 10 žmonių.

Ukrainoje oficialiai patvirtinti septyni naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai ir viena mirtis. Vėlų pirmadienį Kijeve buvo užfiksuoti du nauji susirgimo atvejai.

Ukraina jau anksčiau ėmėsi griežtų apsaugos priemonių, įskaitant draudimą atvykti į šalį užsieniečiams, o nuo antradienio laikinai nutraukiami skrydžiai iš jos ir į ją.

Be to, šalyje uždarytos mokyklos ir universitetai bei uždrausti dideli renginiai.

„Turime laimėti laiko. Privalome sumažinti galimybes virusui plisti sostinėje“, – anksčiau pirmadienį sakė Kijevo meras Vitalijus Klyčko.

Kiti didieji Ukrainos miestai, pradedant vakariniu Lvovu ir baigiant pietiniu Odesos uostamiesčiu, uždarė muziejus ir baseinus.

Antradienį šalies parlamente vyks neeilinė sesija, per kurią bus aptarti tolesni žingsniai.

JAV Ohajo sveikatos pareigūnai nurodė uždaryti rinkimų apylinkes, nors antradienį valstijoje turėjo vykti Demokratų partijos pirminiai rinkimai, gubernatoriui paskelbus nepaprastąją padėtį dėl koronaviruso.

„Nors balsavimo apylinkės rytoj bus uždarytos, valstijos sekretorius Frankas La Rose`as teismuose sieks išplėsti balsavimo galimybes, kad kiekvienam balsuoti norinčiam rinkėjui vėliau būtų suteikta tokia galimybė“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ohajo gubernatorius Mike'as DeWine'as.

M. DeWine`as pabrėžė, kad dabartinėmis sąlygomis surengus rinkimus, kuriuose dalyvauja Demokratų partijos kandidatu į prezidentus siekiantys tapti Joe Bidenas ir Bernie Sandersas, „apylinkių darbuotojai ir rinkėjai būtų priversti sukelti savo sveikatai nepriimtiną riziką užsikrėsti koronavirusu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.