Pasaulyje

2020.03.16 17:25

Dėl koronaviruso siūloma uždrausti visas nebūtinas keliones į ES

atnaujinta 20.42
LRT.lt, BNS2020.03.16 17:25

Europos Sąjunga (ES) ketina įvesti laikinus apribojimus visiems atvykėliams iš užsienio. Ši priemonė galios 30 dienų, sako Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula con der Leyen, rašo „Sky News“

„Mes siūlome įvesti laikiną nebūtinų kelionių į Europos Sąjungą apribojimą“, – sakė U. von der Leyen.

„Juo mažiau kelionių, juo labiau stabdysime virusą. Taigi... siūlau valstybių ir vyriausybių vadovams įvesti laikinus suvaržymus nebūtinoms kelionėms į Europos Sąjungą“, – sakė ji po derybų su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles'iu Micheliu, kuris antradienį vadovaus ES lyderių vaizdo konferencijai.

Tad antradienį U. von der Leyen Šengeno erdvės lyderiams turi vietoje to pasiūlyti varžyti keliones per bloko išorines sienas. Panašias priemones jau yra įvedusios Jungtinės Valstijos.

Šengeno erdvei nepriklausančios ES narės ir buvusi narė Didžioji Britanija taip pat bus pakviestos taikyti šias priemones. Britams keliauti nebus draudžiama iki šių metų pabaigos truksiančiu pereinamuoju periodu po „Brexito“.

Draudimas galiotų „pradiniu 30 dienų periodu“ ir nebūtų taikomas namo grįžtantiems europiečiams, socialiniams darbuotojams ir tiems, kas „dirba abiejose sienos pusėse“, sakė U. von der Leyen.

Tačiau kelios minutės po jos kalbos Ispanija tapo dar viena ES valstybe, uždariusia savo sausumos sienas. Madridas uždarė sienas su kaimyninėmis bloko narėmis Prancūzija ir Portugalija visiems keliautojams, išskyrus Ispanijos piliečius ir gyventojus.

Anksčiau pareigūnai Briuselyje paragino Bendrijos nares užtikrinti laisvą krovinių judėjimą per ES vidaus sienas.

Ch. Michelis tvirtino, kad siūlomais naujais suvaržymais Europos išorinėms sienoms siekiama riboti ligos plitimą.

„Koncepcija yra sumažinti judėjimą, kuris nėra būtinas, ir užtikrinti prekių, kurios yra būtinos, judėjimą“, – sakė jis.

Norima „užtikrinti, kad mūsų sveikatos apsaugos sistemos galėtų pasirengti tam, kas ateina“, sakė buvęs Belgijos premjeras.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė Europą naujuoju pandemijos epicentru. Savo ruožtu Kinijoje, kur prasidėjo naujojo koronaviruso protrūkis, užsikrėtusiųjų ir mirčių skaičius sumažėjo.

Daugiausiai mirčių per vieną dieną sekmadienį užfiksuota Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Čekija, Kipras, Danija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija ir Vengrija paskelbė, kad visiškai uždaro sienas užsieniečiams. Austrija ir dar kelios šalys taiko dalinį sienų uždarymą. Vokietija taip pat įstojo į dalinio uždarymo šalių gretas.

Pirmadienį Vokietija uždarė savo sienas su Austrija, Danija, Prancūzija, Liuksemburgu, o Slovėnija uždarė savo sieną su Italija. JAV paskelbė, kad į ankstesnį savo 26 draudžiamų ES šalių sąrašą įtraukė Airiją ir Britaniją.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.