Pasaulyje

2015.09.29 15:56

Ukrainoje prasidėjo dviejų šalies rytuose sučiuptų rusų karių teismas

BNS 2015.09.29 15:56

Ukrainoje antradienį prasidėjo dviejų, kaip manoma, Rusijos karių, kurie buvo sučiupti šalies rytuose ir apkaltinti dalyvavę susirėmimuose su vyriausybės pajėgomis, teismo procesas.

Ukraina tvirtina, kad šie vyrai yra Rusijos specialiųjų pajėgų nariai. Jie buvo sučiupti gegužę.

Maskva, kuri atkakliai neigia, kad Ukrainoje esama jos pajėgų, pareiškė, jog šie vyrai – kapitonas Jevgenijus Jerofejevas ir seržantas Aleksandras Aleksandrovas – yra „į atsargą išėję kariškiai“, kurie prisidėjo prie prorusiškų separatistų šių metų pradžioje.

Teisiamųjų advokatas sakė, kad abu vyrai kaltinami dalyvavę „agresyviame kare“ prieš Ukrainą ir „terorizmu“.

Abu teisiamieji buvo sulaikyti per susirėmimą, kuris su ukrainiečių kariais vyko prie fronto linijos rytinėje Ukrainoje. Per šį mūšį žuvo vienas ukrainietis.

Rusai paliudijo per tardymą, kuris buvo įrašytas, kad jie į karo zoną pateko prieš beveik du mėnesius su 200 žmonių žvalgybos daliniu, priklausančiu Rusijos armijos Vyriausiajai žvalgybos valdybai (GRU).

Kaltinamųjų advokatas sakė, kad prokurorai prašo jiems skirti įkalinimo iki gyvos galvos bausmę.

„Mes darysime viską, kad užtikrintumėme, jog mūsų piliečiai kuo greičiau sugrįžtų namo ir turėtų galimybę pasimatyti su savo artimaisiais ir draugais“, – Rusijos konsulas Aleksejus Grubas pareiškė žurnalistams.

Sėdėdami už grotų Kijevo apygardos teisme, kol buvo skaitomi kaltinimai, tiesiamieji iš pažiūros atrodė sveiki, nors J. Jerofejevo ranka tebebuvo sutvarstyta dėl sužeidimo, kurį jis patyrė per susišaudymą Luhansko provincijoje, kai buvo paimtas į nelaisvę.

„Niekas mūsų nepaliko. Mes ir toliau palaikome ryšį su mūsų šeimomis“, – sakė J. Jerofejevas žurnalistams per trumpą pertrauką teisme.

Jis taip pat sakė, kad prokurorai juos „spaudžia“ duoti jų bylai palankius parodymus, o jų tėvai neatvyko į teismą, nes „tai nėra saugu“.