Pasaulyje

2015.09.29 15:16

Danijoje per išpuolį prieglobsčio prašytojų centre sužeistas policininkas

BNS2015.09.29 15:16

Danijos rytuose esančiame didžiausiame šalyje prieglobsčio prašytojų priėmimo centre antradienį peiliu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kurio būklė šiuo metu yra kritinė.

Centro apylinkėse vykdoma užpuoliko paieška.

Policininkui buvo keliskart peiliu durta į pilvą. Kaip pranešė policija, jo būklė yra kritinė, bet stabili.

Kol kas nežinoma, ar policininką užpuolė prieglobsčio prašantis asmuo.

„Atliekame tyrimą, kad tai nustatytume“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos policijos atstovas spaudai Henrikas Suhras.

„Manome, kad užpuolikas veikė vienas, tačiau dar negalime atmesti, kad jų buvo daugiau“, – pridūrė jis.

Policija atitvėrė rajoną apie buvusias kareivines Sandholmo centre, didžiausioje Danijos prieglobsčio prašytojų institucijoje, kurioje šiuo metu gyvena apie 600 žmonių.

Į šį centrą, esantį Birkeriode, maždaug už 20 km į šiaurės vakarus nuo Kopenhagos, patenka ir naujai atvykę pabėgėliai ir tie, kurie turi išvykti iš šalies, kai jų prašymas nėra patenkinamas.

Nuo rugsėjo 6 dienos, kai Europą krečianti pabėgėlių krizė pasiekė Daniją, į šalį, policijos duomenimis, atvyko mažiausiai 17 700 migrantų, bet dauguma jų tęsia kelionę į Švediją, kur prieglobsčio gavimo sąlygos yra kur kas patrauklesnės.

Danijos imigracijos tarnyba nurodė, kad per pastarąsias tris savaites prašymą dėl prieglobsčio gavimo kasdien pateikia maždaug šimtas žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt