Pasaulyje

2015.09.29 15:29

JT Generalinėje Asamblėjoje P. Porošenka kalbės apie Rusijos agresiją

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.29 15:29

Antradienį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje pasisakys Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir jis, be abejo, kalbės apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Pirmadienį iš Asamblėjos tribūnos apie Ukrainos reikalus pasisakė ir Jungtinių Valstijų lyderis, ir Rusijos prezidentas.

Vladimiras Putinas, kaip įprasta, nepasakė nė žodžio apie Rusijos karius ir ginkluotę Ukrainoje, o visą kaltę suvertė užsienio priešams.

„Tai ir atsitiko Ukrainoje – ten, pasinaudojus didelės dalies gyventojų nepasitenkinimu esama valdžia, iš išorės išprovokuotas karinis perversmas galiausiai tai virto pilietiniu karu“, – sakė Rusijos prezidentas V. Putinas.

„Pažiūrėkit į duomenis – Ukrainos žmonės kaip niekada suinteresuoti bendradarbiauti su Europa vietoj Rusijos, todėl mes ir toliau spaudžiame rasti šios krizės sprendimą. Tokį, kad suvereni ir demokratiška Ukraina galėtų pati spręsti dėl savo likimo  ir kontroliuotų savo teritoriją. Ir ne todėl, kad norime izoliuoti Rusiją – visai ne, mes norime stiprios Rusijos, kuri dirbtų su mumis, kad būtų sustiprinta visa tarptautinė sistema“, – teigė JAV prezidentas Barackas Obama. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.