Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.16 11:31

Ispanijoje gyvenantis lietuvis: panikos mažiau negu Lietuvoje, bet pareigūnai žmones varo namo

Julija Šakytė, LRT.lt 2020.03.16 11:31

Ispanija, kaip ir Lietuva, nuo pirmadienio ryto užsidaro karantinui, tačiau ispanams ribojimas ir išėjimas iš savo namų. Tokių priemonių šalis ėmėsi šeštadienį paskelbdamas ekstremaliąją padėtį. Valencijoje gyvenantis lietuvis Martynas LRT.lt pasakoja, kad gatvėse patruliuoja pareigūnai ragindami likti namuose, bet, anot jo, ispanai sąžiningai klauso valdžios nurodymų.

Maždaug 47 milijonai ispanų turi likti namuose, siekianti sustabdyti koronaviruso protrūkį šalyje. Per pastarąsias 24 valandas buvo užfiksuoti 1500 nauji viruso atvejai. Naujausiais duomenimis, Ispanijoje koronavirusu užsikrėtusiųjų yra apie 8 tūkst., 75 žmonės mirė ir apie tūkstantį pasveiko.

Dėl karantino šalyje apribojimas judėjimas tiek iš šalies, tiek į šalį, tiek šalies viduje. Taip pat uždaryti restoranai, barai ir dauguma mažmeninės prekybos parduotuvių, apribotas viešasis transportas. „The Independent“ rašo, kad norėdami nusipirkti duonos ispanai formavo eilę, laikydamiesi vieno metro atstumo reikalavimų.

Pareigūnai patruliavo parkuose ir liepė pasivaikščioti išėjusiems žmonėms, kurie nevedžioja savo šuns, eiti namo. Socialiniuose tinkluose gyventojai taip pat atkreipė dėmesį į gatvėse patruliuojančius pareigūnus, kurie slampinėjantiems liepia pasiaiškinti ir pildyti deklaraciją.

„Išeiti galima, bet slampinėti – ne. Parkai uždaryti“, – taip feisbuke rašė viena lietuvė.

„Nežinau, kodėl jie pasitelkė šiuos pareigūnus. Galbūt jie nori, kad viskas atrodytų daug griežčiau. Savaitgalį, bent Valencijoje, neatrodė labai daug žmonių ir kad čia reikėtų dar papildomų pajėgų valdyti minias. Buvau pats išėjęs vakar nusipirkti daržovių, tai ėjo keli žmonės gatvėmis. (...) Valencijoje ir šiaip patruliuoja daugiau policijos, palyginus su Lietuva. Man sunku įvertinti“, – LRT.lt sako Martynas.

„Vis dėlto, man toks vaizdas, palyginti su Lietuva, kad tos panikos yra žymiai mažiau. Kadangi Lietuvoje visi pradėjo tuos masinius apsipirkimus, kai dar nebuvo nė vieno atvejo. O čia viskas prasidėjo tik praėjusią savaitę, kai tų atvejų buvo koks tūkstantis visoje Ispanijoje. Tada prasidėjo šitie apsipirkimai, iki tol niekas nevyko, visi į tai žiūrėjo kaip į gripą“, – mano lietuvis.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Iš pradžių Ispanijos valdžia taip pat nelabai griežtai žiūrėjo į koronaviruso galimą grėsmę, pasakoja lietuvis. Anot jo, ilgą laiką, kol buvo keli šimtai atvejų, niekas nebuvo daroma.

„Dabar jie susiėmė. Bet ką tai reiškia? Kad realiai tų atvejų yra daugiau negu statistika fiksuoja. Manau, kad jie gerai padarė (įvesdami karantiną – LRT.lt), nes kitaip čia būtų antra Kinija“, – sako Martynas.

Ispanijos ministras pirmininkas Perdo Sanchezas, kurio žmonai buvo nustatytas koronavirusas, teigiamai įvertino priemones: „Mes nedvejodami padarysime tai, ką turime, kad įveiktume virusą. Mes teikiame pirmenybę sveikatai“.

Po viešosios transliacijos visų šalies miestų gyventojai plojo iš savo balkonų, norėdami išreikšti pagarbą sveikatos apsaugos darbuotojams. Šiais vaizdo įrašais buvo plačiai dalijamasi socialiniuose tinkluose, su užrašu „Aplauso sanitario“ („Aš sveikinu sveikatos tarnybas) ir „Quedate en casa“ („Lik namie“).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi