Pasaulyje

2020.03.16 09:49

Indijoje izoliuota lietuvė – pasireiškė koronaviruso simptomai

LRT.lt, BNS 2020.03.16 09:49

Nepilnametė mergaitė iš Lietuvos buvo tarp keturių asmenų, šeštadienį patekusių į Orisos – valstijos rytinėje Indijoje – ligoninių izoliatorių, įtariant užsikrėtimą naujuoju koronavirusu, pranešė „Deccan Herald“.

Kaip pranešama, buvo paimti kraujo mėginiai ir išsiųsti tyrimams dėl koronaviruso. Lietuvė buvo paguldyta į Puri apygardos centrinę ligoninę.

„Deccan Herald“ praneša, kad 9-metė mergaitė iš Lietuvos į Puri atvyko su mama ir dar viena moterimi prieš dvi savaites. Motina ją nuvežė į privačią ligoninę, nes mergaitę kankino karščiavimas ir kosulys, pasakoja vyriausiasis gydytojas Nilakantha Mishra. Neigiama, kad mergaitė ir jos motina pabėgo iš ligoninės.

Pirmadienį visame pasaulyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 168 tūkst., aukų padaugėjo iki 6,5 tūkst., o pasveikusiųjų – iki beveik 77 tūkst., pranešė kinų laikraštis „South China Morning Post“.

Leidinys elektroniniu būdu skaičiuoja mirusius ir pasveikusius pacientus, remdamasis oficialiais atitinkamų šalių duomenimis. Palyginti su tuo pačiu laiku sekmadienį, susirgusiųjų skaičius pasaulyje padidėjo daugiau nei 15,8 tūkst., o mirusiųjų – 709.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo