Pasaulyje

2020.03.15 22:28

Trumpas pareiškė „rimtai svarstąs“ galimybę suteikti malonę buvusiam patarėjui Flynnui

BNS 2020.03.15 22:28

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė „rimtai svarstąs“ galimybę visiškai atleisti nuo bausmės buvusį patarėją Michaelą Flynną, atgaivindamas seną nesutarimą, kai šalis mėgina susidoroti su koronaviruso pandemija.

Pranešimas buvo paskelbtas pliūpsniu tviterio žinučių, kuriuose prezidentas gyrėsi pasiekimais kovojant su pandemija ir užsipuolė buvusius ir esamus politinius priešus.

„Taigi dabar pranešama, kad sugriovęs jo [M. Flynno] ir jo nuostabios šeimos (ir daugelio kitų) gyvenimą, Federalinis tyrimų biuras (FTB), bendradarbiaudamas su Teisingumo departamentu, prarado generolo Michaelio Flynno įrašus“, – tviteryje parašė D. Trumpas, cituodamas nepatikslintą pranešimą.

„Kaip patogu. Aš tvirtai svarstau galimybę suteikti malonę!“ – pridūrė D. Trumpas.

Atsistatydinęs JAV kariuomenės generolas M. Flynnas buvo pirmasis D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, savo poste išbuvęs vos 22 dienas, kol buvo pašalintas iš pareigų dėl kontaktų su rusais. Galiausiai jis prisipažino melavęs FTB.

Vėliau generolas siekė atsiimti prisipažinimą, sakydamas, kad prokurorai pažeidė susitarimą dėl kaltės prisipažinimo, tačiau teisėjas prašymą atmetė, o nuosprendžio paskelbimas buvo atidėtas.

D. Trumpo įrašų tviteryje puokštė sekmadienį labai skyrėsi nuo jo ankstesnę dieną paskelbtų taikesnių komentarų, kai prezidentas gyrė kai kuriuos demokratus už jų darbą kovojant su koronaviruso pandemija ir netgi pagyrė savo mėgstamą kritikos taikinį – naujienų žiniasklaidą.

Ankstyvą sekmadienį pažymėjęs, kad tai buvo „NACIONALINĖ MALDOS DIENA“, prezidentas užsiminė, kad viceprezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) tenka dalis atsakomybės už 17 tūkst. žmonių gyvybių, prarastų dėl kiaulių gripo epidemijos („dėl labai vėlyvo atsako laiko“). Be to, D. Trumpas demokratų senatorių Charlesą Schumerį (Čarlsą Šumerį) pavadino „apgailėtinu“ dėl jo komentarų apie Aukščiausiąjį Teismą ir nusitaikė į Hillary Clinton (Hilari Klinton), kaltindamas ją dėl aplaidaus elektroninio pašto tvarkymo bei Bengazio krizės.