Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.15 08:42

Italijoje nuo koronaviruso per parą mirė daugiau kaip 350 žmonių, Vokietija grąžina sienų kontrolę

atnaujinta 22.43

Pasauliniu mastu užsikrėtimų naujuoju koronavirusu skaičius sekmadienį siekia 154 620, o mirties atvejų – 5 796. Apie susirgimus ir mirtis yra pranešusios 139 šalys ir teritorijos. Skelbiama, kad per parą Italijoje mirė 368, o Ispanijoje – per 100 žmonių. Vokietija sekmadienio vakarą priėmė sprendimą atnaujinti kai kurių sienų kontrolę.

Atnaujinta 22.43

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius sekmadienį vakare paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį dėl naujojo tipo koronaviruso infekcijos plitimo.

„Serbija kovoja su nematomu priešu, virusu, ir privalome jį nugalėti. Vadovaudamasis Konstitucija, pritardamas vyriausybės siūlymui skelbiu šalyje nepaprastąją padėtį“, – sekmadienį vėlai vakare surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Serbijos prezidentas.

Kovo 15-osios ryto duomenimis, Serbijoje patvirtinti 46 COVID-19 ligos atvejai.

Atnaujinta 22.03

Naujojo koronaviruso aukų Prancūzijoje per pastarąją parą padaugėjo iki 120, sekmadienio vėlų vakarą pranešė Sveikatos generalinis direktoratas. Per parą mirė 29 žmonės.

Per parą mirčių dėl COVID-19 ligos skaičius padidėjo 29, o tyrimais patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejų šalyje padaugėjo penktadaliu – nuo 4,5 tūkst. iki 5,4 tūkst. žmonių.

Taip pat skelbiama, jog apytikriai 400 hospitalizuotųjų yra sunkios būklės – šimtu daugiau nei prieš parą.

Atnaujinta 21.35

Estijoje asmenų, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, padaugėjo iki 171, sekmadienį vakare pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Nuo sausio 31 dienos šalyje buvo atlikti iš viso 1 133 testai šiam susirgimui nustatyti.

Šiuo metu tarnybos daugiausiai pastangų skiria apsaugoti pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, senyviems ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Anot Sveikatos apsaugos departamento, koronaviruso didelio masto išplitimo šalyje rizika yra vidutinė.

Atnaujinta 20.47

Vokietijos valdžia sekmadienio vakarą nusprendė atnaujinti sienų su Prancūzija, Austrija, Danija, Liuksemburgu ir Šveicarija kontrolę. Tiesa, darbo tikslais sienas bus galima kirsti, skelbia dw.com.

Vokietijoje dabar yra patvirtinti 4838 koronaviruso atvejai, tai tūkstančiu daugiau nei buvo šeštadienį. Kol kas nuo viruso mirė 12 žmonių.

Atnaujinta 20.22

Didžiausia Rusijos aviakompanija, valstybės valdoma „Aeroflot“ pranešė organizuojanti specialius skrydžius šalies gyventojų grąžinimui iš Europos.

Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus Europą naujuoju koronaviruso pandemijos epicentru, senojo žemyno šalys ėmė uždarinėti sienas.

„Laikinai nutraukdama skrydžius kai kuriomis kryptimis „Aeroflot“ imasi specialios skrydžių į Europos miestus programos, kad kuo skubiau sugrąžintų Rusijos gyventojus namo“, – teigiama bendrovės pranešime.

Jame pažymima, jog nuo kovo 16-osios galimybės kuo skubiau grįžti bus pasiūlytos visiems užsienyje esantiems Rusijos gyventojams, apie papildomus reisus juos informuojant per kontaktus, kuriuos jie nurodė užsakydami išvykimo bilietus.

Atnaujinta 20.09

Per pastarąją parą nuo naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos Italijoje mirė 368 žmonės – rekordinis skaičius per parą, pranešė šalies civilinės gynybos tarnybos vadovas Angelo Borrelli.

Iš viso iki šiol COVID-19 pasiglemžė 1809-ių Italijos gyventojų gyvybes.

Per parą patvirtintų užsikrėtimo SARS-CoV-2 virusu atvejų Italijoje padaugėjo 2853-im iki 20 603-ų.

Atnaujinta 20.00

Ispanijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu per pastarąją parą padaugėjo trečdaliu iki 7 753, dėl šios ligos mirė dar per 100 žmonių, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Užsikrėtusiųjų ir mirusiųjų skaičius šoktelėjo po to, kai Ispanija – labiausiai po Italijos nuo COVID-19 viruso nukentėjusi Europos valstybė – šeštadienį uždraudė beveik visą judėjimą šalies viduje. Gyventojams iš namų leidžiama išeiti tik darbo reikalais, prireikus medicinos pagalbos arba įsigyti būtiniausių atsargų.

Mirčių dėl koronaviruso Ispanijoje sekmadienį padaugėjo iki 288, o bendras patvirtintų COVID-19 infekcijos atvejų išaugo iki 7 753. Šeštadienio duomenimis, šie skaičiai atitinkamai siekė mažiausiai 183 ir 5 753.

Tarp užsikrėtusiųjų – premjero Pedro Sanchezo žmona. Apie tai ministro pirmininko biuras pranešė šeštadienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po to, kai jis paskelbė apie įvedamus griežtus judėjimo suvaržymus.

Pasak vyriausybės pranešimo, tiek Begona Gomez, tiek jos vyras jaučiasi gerai ir, laikydamiesi naujų sveikatos priežiūros institucijų nurodymų, yra savo oficialioje rezidencijoje.

Šeštadienį P. Sanchezo vyriausybės oficialiai paskelbta ekstremalioji padėtis galios mažiausiai 15 dienų.

Atnaujinta 18.22

Transatlantinis kruizinis laivas su daugiau nei 600 keleivių ir mažiausiai 5 užsikrėtusiaisiais koronavirusu COVID-19 ieško vietos, kur galėtų prisišvartuoti po to, kai jam buvo uždrausta atplaukti į kelis Karibų jūros uostus ir Bahamų salas, praneša CNN.

20 kruizinio laivo MS Braemar keleivių ir dar 20 laivo įgulos narių, tarp jų ir gydytojas, dabar yra izoliuoti, nes turi į gripą panašių simptomų. Braemar šiuo metu yra už 25 mylių nuo Bahamų krantų, laukdamas vietos valdžios leidimo atgabenti į laivą maistą, degalų ir vaistų bei du gydytojus ir dvi seseles, kurie padėtų laive esantiems medikams.

Laivas, kuriuo plaukia 682 keleiviai ir 381 įgulos nariai, prie Bahamų krantų atplaukė šeštadienį. Jam nebuvo leista įplaukti į uostą, tačiau buvo gautas leidimas numesti inkarą netoli Bahamų krantų.

Šiuo metu yra svarstomos visos įmanomos galimybės, kur laivas galėtų plaukti, įskaitant ir jo grįžimą į pradinį tašką Sauthamptone Jungtinėje Karalystėje.

Keleiviai šiame kruiziniame laive daugiausiai yra britai, tačiau yra ir kanadiečių, australų, belgų, kolumbiečių, airių, italų, japonų, olandų, norvegų ir švedų, taip pat žmonių iš Naujosios Zelandijos.

Atnaujinta 17.21

Prancūzija, siekdama sulėtint koronaviruso plitimą, artimiausiomis dienomis laipsniškai mažins tolimojo susisiekimo traukinių, autobusų ir lėktuvų eismą, sekmadienį paskelbė vyriausybė.

Šalis jau uždarė kavines, restoranus, mokyklas ir universitetus bei paragino žmones, kiek įmanoma, likti namuose, o dabar sieks apriboti tolimąjį susisiekimą „iki tikrai būtino“, žurnalistams Paryžiuje sakė ekologijos ministrė Elisabeth Borne.

Anot jos, tolimojo susisiekimo traukinių eismas bus sumažintas perpus, liks tik „keli“ tarptautiniai skrydžiai.

Susisiekimo viceministras Jeanas-Baptiste'as Djebbari patikslino, jog tai reiškia, kad bus vykdomi „kai kurie skrydžiai į JAV, Afriką, kai kurie vidaus skrydžiai“ ir reisai į Prancūzijos užjūrio teritorijas.

Oro uostai dirbs, bet nuo trečiadienio bus uždarytas vienas terminalas Orli oro uoste, o iki kitos savaitės pabaigos – du terminalai Charles'o de Gaulle'o oro uoste.

Kalbėdamas apie 12 tūkst. Prancūzijos piliečių, įstrigusių Maroke, kai šis nutraukė oro susisiekimą su 21 šalimi, viceministras sakė, kad jie jau repatrijuojami.

Lėktuvai iš Marakešo, Kasablankos ir Rabato jau išskrido į Prancūziją, o skrydžiai iš Agadyro ir Tanžero planuojami vėliau sekmadienį.

Pačioje Prancūzijoje geležinkelių bendrovės SNCF tarpmiestinių traukinių reisų artimiausiomis dienomis sumažės perpus, bus vykdomi du iš trijų regioninių TER traukinių reisų.

Prancūzijos miestuose toliau važinės 80 proc. metropoliteno traukinių, visi autobusai ir tramvajai bei septyni iš dešimties priemiestinių traukinių.

„Visi privalo atsisakyti nebūtinų kelionių, laisvalaikio kelionių“ ir vykti tik į gydymo įstaigas, nusipirkti maisto ir į darbą, jei negali dirbti namuose, pabrėžė E. Borne.

Visos įmonės, siūlančios ne būtiniausias prekes ir paslaugas, dėl koronaviruso yra uždarytos, bet maisto prekių parduotuvėms, vaistinėms, bankams, degalinėms ir tabako kioskams, kurie taip pat prekiauja laikraščiais, užkandžiais ir pašto ženklais, leidžiama dirbti.

Atnaujinta 14.00

Nuo šeštadienio vakaro užfiksuoti 32 nauji mirties atvejai ir 2 839 užsikrėtimai.

Agentūros AFP surinkti duomenys rodo, kad Azijoje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius yra 91 707, mirčių – 3 317, Europoje – 44 747 užsikrėtimai ir 1 786 mirtys, Artimuosiuose Rytuose – 14 011 susirgimų, 625 mirtys, JAV ir Kanadoje užsikrėtė 3 128 žmonės, 52 mirė, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regione patvirtinti 448 užsikrėtimo atvejai, 6 mirties atvejai, Afrikoje – 280 susirgimų, 7 mirtys, o Okeanijoje – 303 užsikrėtimo atvejai ir 3 mirtys.

Žemyninė Kinija iki šios dienos pranešė apie 80 844 užsikrėtimo atvejų, 3 199 mirtis ir 66 911 pasveikusių.

Po Kinijos labiausiai nukentėjusios šalys yra Italija – 21 157 užsikrėtimai ir 1 441 mirtis, Irane užsikrėtė 12 729 žmonių, 611 mirė, Ispanijoje – 5 753 užsikrėtimai ir 183 mirtys, Prancūzijoje užsikrėtė 4 499 žmonės, mirė 91.

Atnaujinta 13.50

Koronaviruso kilmės šalyje Kinijoje šeštadienį užfiksuota tik 20 naujų užsikrėtimo „Covid-19“ atvejų ir 10 naujų mirties atvejų, rodo naujausi Nacionalinės sveikatos komisijos (NHC) paskelbti duomenys.

Visi nauji mirties atvejai užfiksuoti Uhano mieste – Hubėjaus provincijos sostinėje, kur pernai gruodį prasidėjo šio koronaviruso protrūkis.

Iš visų naujų užsikrėtimo atvejų 16 nustatyti sugrįžusiems Kinijos piliečiams, kurie užsikrėtė užsienyje. Vadinasi, vietinio perdavimo atvejų Kinijoje vis mažėja.

Kinijoje „Covid–19“ iki šiol nusinešė 3 199 žmonių gyvybes, šalyje iš viso užsikrėtė 80 844 žmonės, iš kurių 66 911 jau pasveiko.

Tuo metu Pietų Korėjoje pirmą kartą per daugiau kaip tris savaites pranešta apie mažiau nei 100 užfiksuotų naujų užsikrėtimo atvejų.

Pietų Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai šeštadienį užregistravo 76 naujus užsikrėtimus. Iš viso šalyje užsikrėtusiųjų skaičius siekia jau 8 162, o mirčių – 75.

Pasauliniu mastu, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, užsikrėtimo atvejų skaičius viršija 142 649, mažiausiai 5 393 mirė.

Atnaujinta 11.38

Latvijoje per pastarąją parą buvo nustatyti dar keturi užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, tad bendras jų skaičius šalyje išaugo iki 30, šeštadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras (SPKC).

Per pastarąją parą Latvijoje atlikta 250 koronaviruso infekcijos COVID-19 nustatymo testų, keturi iš jų buvo teigiami. Iki šiol šalyje paimta mėginių iš 910 žmonių, siekiant ištirti, ar jie nėra užsikrėtę koronavirusu.

Keturių naujų pacientų užsikrėtimo aplinkybės tebesiaiškinamos.

Penktadienį Latvija paskelbė apie devynis naujus užsikrėtimo atvejus, susijusius su kelionėmis į Italiją, Ispaniją, Jungtinę Karalystę ir Austriją. SPKC susisiekė su visais asmenimis, su kuriais turėjo kontaktų užsikrėtusieji.

Penktadienį vyriausybė paskelbė ekstremalią padėtį ir įvedė virtinę griežtų priemonių, turinčių apriboti viruso plitimą. Nepaprastoji padėtis galios iki balandžio 14 dienos, bet dar gali būti pratęsta.

Vyriausybė taip pat paragino visus gyventojus susilaikyti nuo kelionių į užsienį.

Nuo penktadienio šalyje buvo atšaukti ir uždrausti visi vieši renginiai, susirinkimai, eitynės ir protestai, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 200 žmonių.

Atnaujinta 11.20

Baltarusija laikinai sustabdė susisiekimą traukiniais su Latvija ir Ukraina, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą, šeštadienį pranešė valstybinė geležinkelių įmonė.

„Dėl padėties, sukeltos koronaviruso [infekcijos] COVID-19 Latvijos Respublika priėmė sprendimą sustabdyti tarptautinį susisiekimą keleiviniais traukiniais“, – sakoma Baltarusijos geležinkelių pranešime. Ryga apie šį sprendimą informavo Baltarusijos geležinkelių administraciją.

Anksčiau šeštadienį Minskas paskelbė stabdantis susisiekimą traukiniais su Ukraina.

Atnaujinta 10.40

Vatikanas sekmadienį pranešė, kad tradicinės Velykų savaitės ceremonijos dėl koronaviruso grėsmės šiemet vyks nedalyvaujant maldininkams.

„Dėl dabartinės pasaulinės visuomenės sveikatos apsaugos ekstremalios padėties visa Didžiosios savaitės liturgija vyks tikintiesiems fiziškai nedalyvaujant“, – sakoma Popiežiaus namų prefektūros pranešime.

Ši įstaiga yra atsakinga už popiežiaus Pranciškaus didžiosios dalies darbotvarkės planavimą, pontifiko susitikimus su valstybių vadovais ir kitais garbingais svečiais.

Vatikanas taip pat pranešė: „Iki balandžio 12 dienos bendrosios audiencijos ir „Viešpaties angelo“ maldos, sakomos Šventojo Tėvo, bus prieinamos tik kaip tiesioginės interneto transliacijos oficialiajame tinklalapyje „Vatican News“.“

Kaip rodo šeštadienį vakare paskelbta naujausia informacija, Italijoje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė 1 441 žmogus, taip pat nustatyta daugiau kaip 21 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Atnaujinta 10.30

Visoje Prancūzijoje sekmadienio rytą prasidėjo savivaldos rinkimai, nors dėl plintančio koronaviruso daugelis rinkėjų, tikėtina, liks namuose.

Balsavimo apylinkės atsidarė 8 val. ryto vietos (9 val. Lietuvos) laiku, o užsidarys 18, 19 ir 20 val. vietos (18, 20 ir 21 Lietuvos) laiku, priklausomai nuo savivaldybės. Antrąjį turą planuojama surengti kovo 22 dieną.

Teisę balsuoti maždaug 35 tūkst. savivaldybių turi apie 47,7 mln. registruotų rinkėjų.

Rinkimai vyksta šalyje įvedus naujus apribojimus, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą. Be kitų priemonių, uždaromos kavinės, restoranai, kino teatrai ir sporto salės.

Atnaujinta 9.20

Australija sekmadienį paskelbė, kad visiems į šalį atvykstantiems asmenims bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

„Mums teks priprasti prie kai kurių mūsų gyvenimo pokyčiai“, – nurodė ministras pirmininkas Scottas Morrisonas. Jis pridūrė, kad šios priemonės įsigalioja nuo pirmadienio vidurnakčio (sekmadienio 15 val. Lietuvos) laiku.

S. Morrisonas pridūrė, kad Australija nebeįsileis jokių kruizinių laivų. Premjeras sakė prognozuojantis, kad „labai, labai greitai lankytojų srautas išseks“.

„Jeigu jūsų draugas buvo Balyje, jeigu jie sugrįš ir ateis į darbą bei sėdės greta jūsų, jie bus įvykdę nusikaltimą“, – pažymėjo S. Morrisonas.

Iki šiol Australijoje nustatyti 269 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Dauguma asmenų, kuriems pastaruoju metu buvo nustatyta infekcija COVID-19, yra iš Jungtinių Valstijų atvykę asmenys, sakė S. Morrisonas ir pavadino šią šalį „svarbiu [užkrato] šaltiniu“.

Atnaujinta 9.11

Estijos vyriausybė naktį iš šeštadienio į sekmadienį nutarė laikinai suvaržyti Šengeno erdvės vidaus ir išorinės sienų kirtimą bei atnaujinti pasienio tikrinimus, siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso plitimą.

Kabinetas taip pat palaikė premjero Juri Ratas siūlymus keisti valstybės sienų kirtimo tvarką šalyje galiojant nepaprastajai padėčiai.

„Siekdama apriboti viruso plitimą ir apsaugoti visų mūsų sveikatą vyriausybė nutarė laikinai atkurti pasienio kontrolę palei visą valstybės sieną“, – sakė J. Ratas.

„Žinoma, visi Estijos gyventojai ir jų artimieji galės grįžti į šalį, – pridūrė premjeras. – Taip pat užtikrinsime, kad galėtų įvažiuoti būtinas prekių ir krovinių transportas, jeigu vežėjams nepasireiškia ligos simptomų.“

„Estijoje pakanka produktų atsargų – tiek parduotuvių sandėliuose, tiek valstybės rezerve. Taigi, nėra priežasčių baimintis maisto produktų arba būtiniausių prekių stygiaus. Parduotuvėse vertėtų įsigyti tik tai, kas iš tikrųjų reikalinga“, – paaiškino J. Ratas.

Įsigaliojus naujajai tvarkai į Estiją galės įvažiuoti tik piliečiai arba leidimą gyventi šalyje turintys žmonės, įskaitant vadinamųjų „pilkųjų pasų“ turėtojus, taip pat užsieniečiai ir užsienio piliečiai, kurių artimieji gyvena Estijoje.

Į šalį taip pat bus įleidžiamos krovinių, įskaitant maisto produktus ir medicinos priemones, tarptautinius pervežimus atliekančios transporto priemonės. Be to, bus toliau užtikrinama, kad būtų teikiamos būtiniausios paslaugos, pavyzdžiui, tiekiami degalai.

Užsieniečiai galės kirsti Estijos teritoriją, kad patektų į savo šalį, jeigu jiems nepasireiškia koronaviruso infekcijos COVID-19 simptomų.

Pasienyje bus tikrinami dokumentai, taip pat aiškinamasi, ar sieną kertantiems asmenims nepasireiškia COVID-19 simptomai.

Išvažiavimui iš šalies apribojimai nebus taikomi.

Pasienio kontrolė bus įvesta nuo kovo 17 dienos. Per vyriausybės posėdį taip pat buvo pritarta reikalavimui, kad visi nuo šios datos į šalį atvykstantys asmenys dvi savaites praleistų izoliuoti. Vyriausybė taip pat paragino žmones vengti kelionių į užsienį, nes ten jiems gali būti taikomos karantino priemonės.

Šie laikini suvaržymai įvedami iki atskiro pranešimo. Sprendimas, ar ribojimai turi būti pratęsiami, bus priimamas kas dvi savaitės.

Atnaujinta 8.30

JAV prezidentui Donaldui Trumpui atlikto testo dėl naujojo koronaviruso infekcijos rezultatas yra neigiamas, šeštadienį pranešė Baltųjų rūmų gydytojas.

Amerikos lyderis sutiko, kad jam būtų atliktas testas, po kontakto su keliais Brazilijos prezidentinės delegacijos nariais per jų apsilankymą D. Trumpo privačiame kurorte Floridoje, nes šiems asmenims vėliau buvo nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19.

„Šį vakarą gavau patvirtinimą, kad testo [rezultatas] neigiamas“, – savo pranešime parašė prezidento gydytojas Seanas Conley.

„Praėjus savaitei po vakarienės su Brazilijos delegacija [kurorte] „Mar-a-Lago“, prezidentui nepasireiškė jokie simptomai“, – pridūrė medikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi