Pasaulyje

2020.03.14 14:12

Putinas pasirašė įstatymą dėl Konstitucijos pataisų, kurios leistų jam likti valdžioje

BNS, LRT.lt2020.03.14 14:12

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pasirašė įstatymą dėl Konstitucijos pataisų, kurios leistų jam likti prezidento poste ir po 2024-ųjų, kai baigiasi jo antroji iš eilės (ir 4 apskritai) kadencija.

Įstatymą kovo 11 dieną priėmė abeji Rusijos parlamento rūmai – Valstybės Dūma ir Federacijos Taryba.

Anksčiau šeštadienį Federacijos Taryba patvirtino regioninių parlamentų svarstymų dėl konstitucinės reformos išvadas – visi jie patvirtino pataisas.

Įstatymas dėl Konstitucijos pataisų dabar bus pateiktas svarstyti Konstituciniam Teismui. Jei jis patvirtins, kad siūlomos pataisos neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui, bus oficialiai paskelbtas referendumas. V. Putinas žadėjo referendumą surengti balandžio 22-ąją.

V. Putinas sausį pasiūlė iš esmės pakeisti šalies pagrindinį įstatymą, ir šią savaitę paskutinę minutę pritarė siūlymui „anuliuoti“ prezidento išdirbtas kadencijas, tokiu būdu sudarydamas sau sąlygas pasilikti valdžioje mažiausiai iki iki 2036 metų.

Kremliaus kritikai ragino visuomenę protestuoti prieš minimas pataisas dar prieš tai, kai V. Putinas atskleidė savo ketinimus, antradienį sakydamas kalbą parlamente.

Daugiau nei 50 tūkst. žmonių pasirašė manifestą, kuriame tvirtinama, kad valdantieji mėgina įvykdyti „konstitucinės santvarkos perversmą“.

Pataisos taip pat numato nuostatas, draudžiančias tos pačios lyties asmenų santuokas ir įtvirtinančias „istorines tiesas“ apie Rusijos vaidmenį Antrajame pasauliniame kare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.