Pasaulyje

2020.03.14 08:20

Latvija dėl koronaviruso stabdo bet kokį tarptautinį keleivių pervežimą, Ispanijoje griežtai ribojamas judėjimas

atnaujinta 22.43
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.14 08:20

Danija šeštadienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį pacientą, kuriam buvo diagnozuotas koronovirusas, o Italijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 21 tūkst.

Atnaujinta 22.43

Koronaviruso plitimą siekianti suvaldyti Ispanija šeštadienį uždraudė gyventojams palikti savo namus, išskyrus atvejus, kai tenka vykti į darbą arba nusipirkti būtiniausių atsargų.

Premjeras Pedro Sanchezas paskelbė judėjimo suvaržymus, apie 46 mln. gyventojų turinčioje šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius staigiai pagausėjus ir viršijus 5 700.

Atnaujinta 22.18

Pietų Afrikos respublikos sveikatos ministras Zvelinis Mkise šeštadienį paskelbė, jog per parą šalyje nustata 14 naujų COVID-19 ligos atvejų, jų padaugėjo 1,5 karto iki 38-ių.

Jauniausias pacientas – 14 metų amžiaus, grįžęs iš JAV.

„Dauguma užsikrėtusiųjų šalyje yra grįžę iš kelionių po Europą“, – sakė ministras.

Atnaujinta 21.51

Prancūzijos visuomenės sveikatos agentūra šeštadienio vakarą pranešė apie šalyje patvirtintus 4499 naujojo koronaviruso ligos atvejus.

Oficialiais duomenimis, Prancūzijoje dėl COVID-19 ligos jau mirė 91 žmogus.

Prieš parą Prancūzija skelbė 3661 COVID-19 ligos atvejus, 79 mirtis dėl jos. Tai reiškia, kad per parą užsikrėtusiųjų padaugėjo beveik 23 proc., o mirčių dėl šio ligos – kiek daugiau nei 15 procentų.

Čilė karantinavo daugiau kaip 1,3 tūkst. žmonių dviejuose kruiziniuose laivuose, vienam senyvam britui patvirtinus koronaviruso infekciją, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Abu laivai plaukioja po Patagonijos regiono fiordus.

Laivu „Silver Explorer“ plaukusiam 85 metų vyrui pasireiškė koronaviruso infekcijai būdingi simptomai, kai jis išlipo pietiniame Kaleta Tortelio uoste, esančiame už 2,4 tūkst. km nuo sostinės Santjago.

Vėliau šis britas buvo perkeltas į ligoninę Koihaikės mieste, kur jam buvo patvirtinta infekcija COVID-19.

„Šis laivas karantinuotas prie Kastro uosto. Britanijos piliečio būklė gera, bet jo testas dėl koronaviruso buvo teigiamas“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Jaime Manalichas.

Kitas laivas „Azmara Pursuit“, kuriame yra 665 keleiviai ir beveik 400 įgulos narių, anksčiau įplaukė į Čilės vandenis iš Argentinos pietinio Ušuajos uosto.

Pasak J. Manalicho, šiam laivui buvo uždrausta išlaipinti keleivius Čakabuko uoste, nes jame, kaip įtariama, esama koronavirusu užsikrėtusių asmenų.

„Azmara Pursuit“ yra išplaukęs į 21 dienos kruizą iš Buenos Airių į Kaljao uostą, esantį šalia Peru sostinės Limos.

Čilė šeštadienį paskelbė, kad užsikrėtusių koronavirusu šalyje padaugėjo iki 61 žmogaus, per parą diagnozavus šią infekciją dar 18-ai žmonių.

J. Manalichas sakė, kad koronaviruso krizė Čilėje šiuo metu yra pasiekusi „3-ąją fazę“ – kai fiksuojama ne vien iš užsienio atvykstančių, bet galbūt ir šalies viduje užsikrėtusių pacientų. Ministras pripažino, kad dėl to protrūkis tampa sunkiau suvaldomas.

Čilė ėmėsi plačių priemonių viruso plitimui stabdyti. Šalyje uždrausti renginiai, į kuriuos susirenka daugiau kaip 500 žmonių; gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Be to, buvo skirtas karantinas 2,6 tūkst. moksleivių, lankančių vieną elitinę privačią mokyklą Santjage.

Atnaujinta 21.18

Latvijos vyriausybės sprendimu, koronaviruso plitimo prevencijos tikslu laikinai uždaromos visos mokymo įstaigos.

Šis laikinas veiklos draudimas kol kas negalios ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tačiau savo atžalas į juos leidžiantys tėvai privalės kas savaitę patvirtinti, kad nė vienas jų nebuvo ar nėra užsienyje, nebendravo su asmenimis, kurie gali būti užsikrėtę koronavirusu SARS-CoV-2 ar serga jo sukelta COVID-19 liga.

Ministras pirmininkas Krišjanis Karinis tokį sprendimą paaiškino taip: vaikų darželiai, skirtingai nei kitos švietimo įstaigos, privalo dirbti toliau, nes dabar valstybei svarbu, kad operatyviųjų tarnybų darbuotojai, kurie taip pat turi mažų vaikų, galėtų tęsti darbą.

Estija šeštadienio vakarą paskelbė, kad šalyje patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki 115, šį susirgimą diagnozavus dar šešiems pacientams.

Kiti šeštadienį paimti mėginiai tebėra analizuojami; rezultatų tikimasi sulaukti sekmadienį ryte.

Nuo sausio 31 dienos Estijoje buvo atlikti tyrimai 853 asmenims, kuriems buvo įtarta koronaviruso infekcija COVID-19. Sprendimą, kuriems asmenims turi būti atliekami testai koronaviruso infekcijai nustatyti, priima sveikatos apsaugos darbuotojai.

Ketvirtadienį vakare Estijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso pandemijos ir šios ligos galimo tolesnio plitimo šalyje. Nuo kovo 16-osios šalyje stabdoma įprasta švietimo įstaigų veikla ir pereinama prie mokymosi per atstumą. Iki gegužės 1-osios buvo uždrausti visi vieši susirinkimai, uždaryti kino teatrai ir muziejai, nevyks koncertai, konferencijos ir sporto rungtynės.

Šalies sienas kertantys žmonės bus tikrinami, ar jiems nepasireiškė koronaviruso simptomų. Taip pat sustabdyti kruiziniai reisai maršrutu Talinas–Stokholmas–Talinas. Bibliotekos liks atidarytos, bet jų darbas bus ribojamas.

Šeštadienį vakare vyriausybė paskelbė uždraudžianti keliones į Estijos vakarines salas – Hyjumą, Saremą, Muhu, Vormsį, Kihnu ir Ruhnu – visiems žmonėms, išskyrus vietos gyventojus. Visi ten esantys lankytojai galės grįžti namo. Be to, šis susisiekimo draudimas netaikomas krovinių ir gyvybiškai svarbių atsargų gabenimui.

Atnaujinta 21.12

Jungtinėse Valstijose patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki beveik 2,5 tūkst., 50 žmonių nuo COVID-19 ligos mirė, pranešė CNN televizija.

Sveikatos priežiūros institucijų, valstijų administracijų bei Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, užsikrėtimai koronavirusu patvirtinti 49 valstijose bei sostinės Vašingtono Kolumbijos apygardoje – iš viso 2430 atvejų.

Į šį skaičių įtraukti trys iš Kinijos Uhano atvykę, kruizinių laivų „Diamond Princess“ ir „Grand Princess“ – atitinkamai 46 ir 21 asmuo.

Vienintelė koronaviruso SARS-CoV-2 kol kas neužfiksavusi valstija – Vakarų Virdžinija.

Sirija šeštadienį pranešė, kad ateinantį mėnesį suplanuoti parlamento rinkimai bus atidėti, šaliai imantis priemonių prieš koronaviruso epidemiją.

Per socialinius tinklus paskelbtame prezidentūros pranešime sakoma, kad balandžio 13-ąją turėję vykti rinkimai bus atidėti iki gegužės 20 dienos.

Nors Sirija kol kas nėra pranešusi nė apie vieną šalyje patvirtintą užsikrėtimo koronavirusu atvejį, Damaskas paskelbė keletą kitų „artimų kontaktų visuomenėje vengimo“ priemonių, įskaitant atšaukiamas penktadienines pamaldas ir maldos sambūrius.

Rinkimai, turėję vykti karo krečiamos šalies vyriausybės kontroliuojamose teritorijose, bus jau trečias tokio pobūdžio balsavimas nuo 2011 metų kovo, kai Sirijoje prasidėjo konfliktas, iki šiol nusinešęs mažiausiai 384 tūkst. žmonių gyvybių.

Prezidento Basharo al Assado pajėgos šiuo metu kontroliuoja daugiau kaip 70 proc. šalies teritorijos. Kariuomenė iškovojo reikšmingų laimėjimų prieš sukilėlius ir džihadistus, kai Sirijos vyriausybę ėmėsi Rusijos pajėgos.

Penktadienį vyriausybė pranešė iki balandžio 2-osios uždaranti mokyklas, universitetus ir technikumus. Taip pat buvo atšaukti sporto ir kultūros renginiai, uždrausta rūkyti kaljanus.

Kitaip negu Sirija, jos penkios kaimynės – Izraelis, Irakas, Jordanija, Libanas ir Turkija – yra pranešusios apie nustatytus užsikrėtimo koronaviruso sukeliama infekcija COVID-19 atvejus.

Sukilėlių kontroliuojama tankiai apgyventa šiaurės vakarinė Idlibo provincija, apsiausta vyriausybės pajėgų ir smarkiai stokojanti medicinos priemonių bei įstaigų, nuo koronaviruso protrūkio nukentėtų labiausiai.

Vietos tarnybos pranešė, kad Idlibe savaitei uždaromos mokyklos ir universitetai. Tuo metu kurdų administruojamoje Sirijos šiaurės rytinėje dalyje švietimo centrų veikla buvo sustabdyta neribotam laikui.

Atnaujinta 20.53

Prancūzija paskelbė dėl koronaviruso grėsmės uždaranti kavines, parduotuves, restoranus ir kinus. Jau anksčiau buvo uždarytas Luvro muziejus, Eifelio bokštas ir Versalio rūmai.

Atnaujinta 20.36

Italija šeštadienį pranešė iki šiol didžiausią šalyje per vieną parą patvirtintų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių – infekcija COVID-19 buvo diagnozuota 3 497 pacientams, tai yra, apie 20 proc. daugiau nei per ankstesnę parą.

Kiek daugiau nei pusė naujų užsikrėtimo atvejų nustatyti Lombardijoje – gausiai apgyventame šalies šiauriniame regione, labiausiai šios epidemijos paveiktame Europos kampelyje.

Nuo protrūkio pradžios Italijoje užfiksuota 21 157 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai.

Per parą mirė dar 175 šia liga užsikrėtę žmonės.

Ankstesnę dieną tarnybos tebeprognozavo, kad Italijai dar gresia per parą registruojamų užsikrėtimo atvejų šuolis, nors šalyje nuo kovo 9 dienos taikomos griežtos karantino priemonės. Pareigūnai sakė, kad tai gali lemti daugelio piliečių neatsakingas elgesys. Nors anksčiau žmonės buvo perspėti vengti didelių susibūrimų, daugelis išvyko į paplūdimius arba slidinėjimo kurortus, taip pat pramogavo miestų centruose, ypač kai buvo paskelbtas nurodymas uždaryti mokyklas.

Atnaujinta 20.21

Latvija koronaviruso plitimo prevencijos tikslu stabdo bet kokį tarptautinį keleivių pervežimą – oro transportu, traukiniais, laivais, autobusais.

Toks Vyriausybės ir Krizių valdymo tarybos jungtiniame posėdyje priimtas sprendimas įsigalios nuo kovo 17 dienos 0 valandų ir galios iki balandžio 14 dienos, pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

Šis laikinas draudimas kelionėms asmeniniais automobiliais kol kas nebus taikomas.

Susisiekimo ministras Talis Linkaitis paragino užsienyje esančius Latvijos gyventojus suskubti grįžti namo, nes laiko tam lieka vis mažiau.

Atnaujinta 19.20

Danija šeštadienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį pacientą, kuriam buvo diagnozuota koronoviruso infekcija COVID-19, pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

„Tai buvo 81 metų asmuo, hospitalizuotas dėl kitos sunkios ligos“, – informavo šį pacientą gydžiusi ligoninė.

Atnaujinta 19.02

JAV prezidentas D. Trumpas ką tik spaudos konferencijoje paskelbė atlikęs koronaviruso testą, praneša CNN. Testas jam buvo atliktas penktadienio vakarą, kai spaudos konferencijoje apie tai sulaukė klausimų.

D. Trumpas teigė dar nežinantis rezultatų ir kad tai paprastai užtrunka 1–2 dienas. Prezidentas sakė, kad jis matavosi temperatūrą, o vėliau, kai paklaustas, kiek jos turėjo, jis teigė, kad ji normali. Penktadienį D. Trumpas pareiškė, kad nebuvo tiriamas dėl naujojo koronaviruso, nors turėjo kontaktą su keliais asmenimis, kuriems vėliau buvo nustatyta jo sukeliama liga COVID-19.

Vėliau penktadienį D. Trumpas nustebino reporterius pareiškęs, kad „veikiausiai“ išsitirs dėl viruso, nors anksčiau sakė, kad to nedarys. Visgi vėliau vienas Baltųjų rūmų gydytojas pareiškė, kad prezidentas „vis dar neturi simptomų“, tad jo nereikia tirti dėl COVID-19.

Baltieji rūmai šeštadienį taip pat pranešė, kad pradėta matuoti temperatūrą asmenims, artimai kontaktuojantiems su JAV prezidentu ir viceprezidentu Mike'u Pence'u.

Tokių priemonių imtasi atsargumo sumetimais dėl koronaviruso pandemijos.

„Atsargumo sumetimais dabar matuojama temperatūra visiems asmenims, palaikantiems artimą kontaktą su prezidentu ir viceprezidentu“, – pranešime sakė Baltųjų rūmų atstovas Juddas Deere'as.

Nepaisydamas medikų patarimų, prezidentas nesiliovė spaudęs rankų savo reagavimo į koronavirusą grupės nariams penktadienį Baltuosiuose rūmuose.

„SOCIALINĖ DISTANCIJA“, – ankstų šeštadienį tviteryje parašė D. Trumpas prieš spaudos konferenciją apie vyriausybės reagavimą į pandemiją.

Prieš tą spaudos konferenciją vienas iš Baltųjų rūmų medikų pamatavo temperatūrą visiems joje dalyvauti norėjusiems žurnalistams.

Laikinasis Brazilijos ambasadorius Nestoras Forsteris tapo jau antruoju brazilu, praėjusį savaitgalį viešėjusiu D. Trumpo rezidencijoje Floridoje, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas. Per vakarienę jis sėdėjo prie JAV prezidento stalo.

Atnaujinya 18.35

Jungtinė Karalystė ir Airija bus įtrauktos į Amerikos keliavimo draudimą Europoje dėl koronaviruso pandemijos, vyriausybės šaltiniai pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Tikimasi, kad nauji apribojimai prasidės pirmadienio vakarą.

Atnaujinta 17.47

Jungtinėje Karalystėje (JK) nuo koronaviruso COVID-19 mirusių žmonių skaičius per pastarąją parą beveik padvigubėjo ir dabar siekia 21, pranešė šalies sveikatos apsaugos pareigūnai.

Visi pastarąją parą mirę 10 žmonių „priklausė rizikos grupėms“, teigė vyriausiasis Anglijos medicinos pareigūnas Christas Whitty'is.

„Suprantu, kad šis su COVID-19 susijusių mirčių skaičiaus padidėjimas daugeliui sukels nerimą. Visuomenė turėtų žinoti, kad imamės visų priemonių, kad išgelbėtume gyvybes ir apsaugotume labiausiai pažeidžiamus (žmones)“, – sakė Ch. Whitty'is.

Iš viso Jungtinėje Karalystėje koronavirusas diagnozuotas 1 140 žmonių.

Nyderlandai praneša apie 155 naujus užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejus. Iš viso šalyje koronavirusas diagnozuotas 959 žmonėms.
Nyderlanduose COVID-19 nusinešė jau 10 žmonių gyvybes.

Jungtinėje Karalystėje – ir jauniausias koronaviruso pacientas. Kaip praneša „Sky News“, koronavirusas nustatytas ką tik gimusiam kūdikiui. Kaip praneša „The Guardian“, iš pradžių manyta, kad kūdikio motina serga plaučių uždegimu, tačiau prieš pat gimdymą jai nustatytas koronavirusas. Ji atvežta į šiaurinę Londono ligoninę.

Šiuo metu motina su vaiku yra izoliuoti, specialistai tikina nežinatys, ar kūdikis užsikrėte gimdymo metu, ar jau motinos gimdoje. „The Sun“ praneša, kad kūdikis vis dar buvo gydomas ligoninėje, tačiau motina buvo perkelta į specializuotą infekcijų ligoninę.

Ligoninės atstovai patvirtino, kad dviejų pacientų koronaviruso mėginys buvo teigiamas, o gydymo metu su jais glaudžiai kontaktuojantiems darbuotojams buvo patarta savarankiškai izoliuoti, rašo „The Guardian“.

Anglijos vyriausiasis medicinos pareigūnas Chrisas Whitty anksčiau yra sakęs, kad nėščios moterys neturėtų jaudintis dėl koronaviruso: vyriausybė sako, kad kol kas nėra klinikinių įrodymų, jog virusas gali būti perduodamas per motinos pieną.

Atnaujinta 16.12

Buvęs NATO generalinis sekretorius Javieras Solana dėl koronaviruso gydomas Madrido ligoninėje, skelbia naujienų agentūra AFP, remdamasi ispanų politikui artimu šaltiniu.

„Jo tyrimai buvo teigiami, jis yra geros būklės“, – AFP sakė šaltinis, patvirtindamas laikraščio ABC informaciją, kad J. Solana buvo paguldytas į ligoninę jau trečiadienį.

Pats J. Solana tviteryje vienam vartotojui sakė, esą „sveiksta“.

77-erių J. Solana nuo 1995 iki 1999 m. ėjo NATO generalinio sekretoriaus pareigas, vėliau nuo 1999 iki 2009-ųjų – ES diplomatijos vadovo pareigas.

Atnaujinta 14.34

Madridas, kovo 14 d. Ispanija nuo penktadienio iki šeštadienio patvirtino per 1 500 naujų koronaviruso atvejų, ir bendras susirgusiųjų skaičius išaugo iki 5 753.

Tai yra antras didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius Europoje po Italijos.

Šeštadienį Ispanija planuoja paskelbti nepaprastąją padėtį, kad mobilizuotų išteklius kovai su virusu, kuris šalyje pareikalavo 136 gyvybių.

Atnaujinta 14.00

Iranas šeštadienį pranešė, kad koronavirusui pareikalavus dar 97 gyventojų gyvybių, bendras mirusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 611, be to, išaugo patvirtintų susirgimo atvejų skaičius.

Sveikatos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras teigė, kad „prie patvirtintų susirgimų skaičiaus per pastarąsias 24 valandas prisidėjo 1 365 nauji atvejai“, taigi, bendras susirgusiųjų skaičius dabar siekia 12 729.

K. Jahanpouras per spaudos konferenciją pažymėjo, kad iki šiol pasveiko daugiau nei 4,3 tūkst. asmenų, kuriems buvo patvirtintas virusas.

Daugiausia naujų atvejų užfiksuota Teherano provincijoje – 347, Isfahane – 155, o šiauriniame Alborzo regione – 134.

„Natūralu, kad patvirtintų atvejų skaičius didės“, kadangi Iranas didina laboratorinių mėginių ir tyrimų apimtis, nurodė K. Jahanpouras.

Atnaujinta 12.26

Graikija šeštadienį paskelbė apie dar du nuo koronaviruso mirusius žmones. Iš viso šalyje COVID-19 nusinešė trijų žmonių gyvybes.

Ankstyvą šeštadienio rytą nuo koronaviruso Zakinto saloje mirė 67-erių metų amžiaus vyras. Prolemaidos mieste tuo tarpu virusas pasiglemžė 90-ies metų amžiaus vyro gyvybę. Abi koronaviruso aukos turėjo kitų sveikatos problemų.

Patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Naujienų agentūros ANA teigimu, Zakinte miręs vyras koronavirusu užsikrėtė ligoninėje vakarų Graikijoje, kur mirė pirmoji koronaviruso auka šalyje.

Graikijoje koronavirusu užsikrėtę 190 žmonių, o penktadienį šalies valdžia uždarė parduotuves, barus ir restoranus bei turistų traukos centrus, kaip Atėnų Akropolis.

Šiuo metu Graikijoje veikia tik prekybos centrai, vaistinės ir gydymo įstaigos. Vyriausybė jau anksčiau dviem savaitėms uždarė mokyklas, universitetus, kino teatrus, sporto klubus ir kitas žmonių susibūrimo vietas.

Atnaujinta 11.59

Čekijos vyriausybė šeštadienį uždarė daugumą parduotuvių, restoranų ir barų, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Ši priemonė, galiosianti iki kovo 24-osios, netaikoma maisto ir elektronikos parduotuvėms, vaistinėms ir degalinėms.

„Norėjome, kad žmonės nebeitų į prekybos centrus“, – žurnalistams sakė premjeras Andrejus Babišas, paraginęs čekus būti tolerantiškus ir solidarius.

Restoranai ir barai taip pat nedirbs iki kovo 24 dienos, sakoma vyriausybės tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Čekijoje iki šeštadienio ryto buvo užfiksuoti 150 koronaviruso atvejų ir nė vienos mirties.

Penktadienį vyriausybė paskelbė, kad laikinai neleidžiama užsieniečiams atvykti į šalį, o nuo pirmadienio čekai negalės palikti šalies.

Vyriausybė jau anksčiau paskelbė uždaranti mokyklas, teatrus, kino teatrus, galerijas ir muziejus bei uždraudė didesnius kaip 30 žmonių susibūrimus; išimtis taikoma tik laidotuvėms.

Atnaujinta 11.42

Rusija dėl koronaviruso nuo sekmadienio uždaro sausumos sienas užsieniečiams su Lenkija ir Norvegija, pranešė Rusijos premjeras Michailas Mišustinas.

Apribojimai įsigalios sekmadienio vidurnaktį ir galios visiems užsieniečiams, vykstantiems į Rusiją dėl „profesinių, privačių, studijų ar turistinių priežasčių“, sakė M. Mišustinas. Tiesa, apribojimai negalios baltarusiams, oficialių valstybių delegacijų nariams ir nuolatiniams Rusijos gyventojams, pabrėžė jis.

Atnaujinta 11.18

Estijos laboratorijose penktadienį buvo nustatyti 68 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, tad bendras sergančiųjų skaičius šioje šalyje pasiekė 109.

54 žmonės susirgo Harju apskrityje, 31 – Saremoje, devyni – Veru apskrityje, šeši – Tartu apskrityje, šeši – Pernu apskrityje ir dar trys – Rytų Virumoje.

Atnaujinta 09.30

Latvija praneša iš viso dėl koronaviruso atlikusi 666 žmonių mėginių tyrimus. Iš viso šalyje patvirtinti 26 užsikrėtimai COVID-19

Atnaujinta 08.53

Saudo Arabija pranešė reaguojanti į koronaviruso COVID-19 protrūkį ir dviem savaitėms stabdanti visus tarptautinius skrydžius.

„Karalystės vyriausybė nusprendė nuo kovo 15 d., sekmadienio, dviem savaitėms sustabdyti tarptautinius skrydžius, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui“, – tviteryje paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

Atnaujinta 08.43

Nuo sekmadienio kiekvienas žmogus, atvykęs į Naująją Zelandiją, dėl koronaviruso grėsmės turės 14 dienų izoliuotis, paskelbė šalies premjerė Jacinda Ardern.

Šis reikalavimas negalios tik atvykusiems iš Ramiojo vandenyno salų.

„Šis sprendimas reiškia, kad Naujoji Zelandija turės griežčiausius ir plačiausiai taikomus pasienio kirtimo apribojimus pasaulyje, – spaudos konferencijoje sakė J. Ardern. – Taip pat raginame Naujosios Zelandijos gyventojus vengti visų nebūtinų kelionių į užsienį – tai padeda sumažinti COVID-19 atsivežimo riziką.“

Pasak jos, iki birželio 30 d. Naujojoje Zelandijoje taip pat nebus leidžiama prisišvartuoti kruiziniams laivams.

Naujojoje Zelandijoje iki šiol yra patvirtinti 6 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, visi atvejai yra atsivežti iš užsienio.

JAV priėmė įstatymų paketą

JAV Atstovų Rūmai ankstų šeštadienį didele balsų persvara priėmė įstatymą dėl koronaviruso pagalbos paketo nuo protrūkio nukentėjusiems amerikiečiams.

Teisės aktas buvo priimtas 363 balsais prieš 40 ir dabar keliaus į Senatą. Prezidentas Donaldas Trumpas jau anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ išreiškė palaikymą šiam įstatymui ir ragino demokratus ir respublikonus už jį balsuoti.

„Šiame įstatyme įgyvendinami mano nurodymai dėl nemokamų koronaviruso testų ir apmokamų nedarbingumo atostogų paveiktiems amerikiečių darbuotojams“, – parašė D. Trumpas tviteryje.

Jis pridūrė, kad nurodė iždo ir darbo sekretoriams imtis priemonių, kad dėl naujo įstatymo nenukentėtų smulkusis verslas.

„Raginu visus respublikonus ir demokratus susivienyti ir BALSUOTI UŽ!“ – parašė D. Trumpas.

„Visuomet teiksiu prioritetą amerikiečių šeimų sveikatai ir gerovei, – tęsė jis. – Laukiu galimybės pasirašyti galutinį įstatymą kaip galima greičiau!“