Pasaulyje

2020.03.13 21:24

Lenkijoje įvesta epidemijos grėsmės padėtis, uždaromos sienos

Ukraina taip pat uždaro sienas; atnaujinta 23.23
LRT.lt 2020.03.13 21:24

Kaimyninė Lenkija penktadienį paskelbė apie laikiną sienų kontrolės grąžinimą, šalyje įvesta epidemijos grėsmės padėtis, praneša „Rzeczpospolita“. Ukraina nuo kovo 16 taip pat uždaro savo sienas.

„Nusprendėme įvesti epidemijos grėsmės padėtį. Imamės konkrečių priemonių su mintimi apie lenkų saugumą“, – sakė šalies premjeras Mateuszas Morawieckis.

Lenkijos piliečiai, kirtę sieną, bus nukreipti į 14 dienų karantiną, be to, Lenkijos premjeras teigė, kad šalis „šiuo metu negali sau leisti priimti užsieniečius“.

Kas keičiasi kaimyninėje Lenkijoje:

- Laikinas pasienio kontrolės grąžinimas

- Draudimas įvažiuoti užsieniečiams

- Namų karantinas įvažiuojantiems į Lenkija

- Atviros sienos prekių judėjimui

- Tarptautinių skrydžių ir traukinių judėjimo sustabdymas

- Parduotuvės dirbs ir toliau, tačiau iš dalies bus uždaryti prekybos centrai. Bus atidarytos maisto prekės parduotuvės ir paslaugų punktai. Restoranai, barai ir kavinės galės teikti maisto išsinešimui paslaugas.

- Susirinkimai apriboti iki 50 asmenų. Tai liečia visuomeninius, valstybinius ir religinius susirinkimus.

„Turime būti solidarūs, ypač su vyresnio amžiaus žmonėmis. Norime ruoštis iš anksto, riboti visas rizikas iki minimumo. Darome tai, kad išlaikytume maksimalią prevenciją. Mūsų pagrindinis tikslas – išvengti viruso“, - sakė premjeras M. Morawieckis.

Priemonės įsigalios vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį vietos (sekmadienį 1 val. Lietuvos) laiku. Nuo tada stabdomi tarptautiniai skrydžiai ir tarptautiniai traukinių reisai.

Sienų uždarymas galios 10 dienų, bet jį bus galima pratęsti.

Lenkijoje šiuo metu užfiksuoti 68 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Koronavirusas ir toliau plinta pasaulyje. Penktadienį užfiksuotas rekordinis mirčių skaičius Italijoje, Lietuvoje paskelbta apie 3 naujus atvejus.

Ukraina visiškai nutraukia susisekimą oro transportu

Vadovaujantis Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacija, nuo kovo 16 dienos 00.00 val. į Ukrainos teritoriją nebus įleidžiami užsienio valstybių piliečiai.

Išimtys bus taikomos tik užsieniečiams, turintiems galiojančius leidimus gyventi Ukrainoje, bei užsienio valstybių diplomatams ir tarptautinių organizacijų atstovams, turintiems galiojančias Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos akreditacijos korteles. Šį apribojimą užsieniečiams planuojama taikyti dvi savaites.

Nuo kovo 17 dienos 00.00 val. Ukrainoje visiškai nutraukiamas keleivių susisiekimas oro transportu, apie šio apribojimo trukmę nėra pranešama.