Pasaulyje

2020.03.13 13:23

Graikija inauguravo pirmąją prezidentę moterį

ELTA 2020.03.13 13:23

Graikijoje penktadienį Aukščiausiojo Teismo teisėjo duktė Katerina Sakellaropoulou buvo inauguruota naująja šalies prezidente penkerių metų kadencijai ir tapo pirmąja šalyje prezidente moterimi.

Dėl koronaviruso protrūkio parlamente surengta gerokai mažesnė, nei planuota, priesaikos davimo ceremonija. Vietoje planuotų 1 000 svečių dalyvavo tik maždaug 150.

Graikijoje iki šiol patvirtinta 117 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų. Iš visų šalyje užsikrėtusių žmonių vienas asmuo mirė.

63 metų K. Sakellaropoulou, kuri prieš tai buvo teisėja ir Graikijos vyriausiojo administracinio teismo – Valstybės tarybos – pirmininkė, valstybės vadovo pareigas perima iš Prokopiso Pavlopouloso.

Pagrindinėmis savo kadencijos užduotimis K. Sakellaropoulou įvardijo ekonominės krizės įveikimą, klimato kaitos problemos ir masinės migracijos sprendimą.

Naujoji prezidentė nori būti vadinama Katerina vietoje daug oficialesnio Ekaterini.

Graikijoje prezidento vaidmuo daugiau yra reprezentacinis. Graikijos prezidentas tvirtina vyriausybes ir įstatymus ir techniškai turi įgaliojus paskelbti karą, tačiau tik kartu su vyriausybe.