Pasaulyje

2020.03.13 13:20

Švedijos žvalgyba mato riziką, kad Baltijos regione gali kilti karinė eskalacija

BNS2020.03.13 13:20

Švedijos kariškių išorės žvalgybos tarnyba penktadienį paskelbė, kad saugumo politikos situacija Baltijos jūros regione „laikui bėgant blogėjo“ ir dabar yra „padidėjusi karinių incidentų ir konfrontacijos rizika, kuri blogiausiu atveju gali nuvesti prie padėties eskalacijos“.

Karo žvalgybos ir saugumo tarnyba (MUST) nurodė, kad „dinamika tarp Jungtinių Valstijų, Kinijos, Rusijos ir Europos Sąjungos taip pat veikia saugumo politikos situaciją Baltijos jūros regione“.

Metinėje 2019-ųjų ataskaitoje tarnyba nurodo, kad regioną “ir toliau apibūdina padidėjusi karinė veikla“.

„Tai reiškia augančią karinių incidentų ir konfrontacijos riziką, kuri blogiausiu atveju gali didėti“, – sakoma ataskaitoje.

MUST pažymėjo, kad „kalbant bendrai, Rusija ir toliau kariniu požiūriu atsilieka nuo Jungtinių Valstijų ir NATO”, bet nurodė, kad Rusija “ribotą laiką gali būti kariniu požiūriu pranašesnė regione“. Taip yra todėl, kad NATO ir Europa konflikto atveju būtų priklausomos nuo Amerikos, kurios kariai turėtų būti atsiųsti iš Šiaurės Amerikos.

Praėjusį mėnesį Estijos užsienio žvalgybos agentūra paskelbė, kad kaimyninės Rusijos karinės atakos tikimybė tebėra maža. Vis dėlto nurodyta, kad bet kokia konfrontacija dalyvaujant Rusijai ir Vakarams greit virstų “grėsmės situacija“ trims Baltijos valstybėms – Estijai, Latvijai ir Lietuvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt