Pasaulyje

2020.03.13 11:38

„Twitter“ ir „Facebook“ uždarė šimtus su Rusija susijusių paskyrų, kuriomis bandyta paveikti JAV

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.03.13 11:38

Socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Twitter“ praneša, kad uždarė su Rusija susijusias netikras paskyras, kurios taikėsi į JAV naudotojus per operacijas Ganoje ir Nigerijoje.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

Kovo 12-ąją „Facebook“ pranešė, kad pašalintos paskyros buvo „ankstyvoje fazėje“ Rusijos individų nurodymu kuriant auditoriją ir talpinant įrašus apie juodaodžių istoriją, garsenybių paskalas bei madą.

Kaip nurodė soc. tinklas, jų atliktas tyrimas atskleidė ryšius su Ganoje veikiančia nevyriausybine organizacija (NVO) Šalinant kliūtis Afrikos išlaisvinimui (EBLA) ir su žmonėmis, kurie anksčiau buvo siejami su Sankt Peterburge veikiančia Interneto tyrimų agentūra (IRA), dar žinoma kaip „trolių fabrikas“.

IRA buvo minima JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrime dėl Rusijos kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus.

„Twitter“ nurodė, kad pašalintos paskyros pabrėždavo socialinius klausimus, pavyzdžiui rasę ir pilietines teises, kad sėtų nesantaiką. Bet šios paskyros neatrodė teikiančios pirmenybę kuriam nors kandidatui ar ideologijai.

Kompanijos pašalino 49 feisbuko paskyras, 69 feisbuko tinklalapius, 85 instagramo paskyras ir 71 tviterio paskyrą.

Socialinių tinklų kompanijos yra spaudžiamos aktyviau prižiūrėti su užsienio politika ir valstybių vidaus reikalais susijusią dezinformaciją jų platformose, ypač nuo tada, kai JAV žvalgybos pareigūnai nurodė, kad Rusija naudojasi socialinių tinklų platformomis įtakos operacijose, kuriomis siekta išrinkti Donaldą Trumpą. Maskva tai neigia.