Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.13 09:17

Italijos medikai: situacija baisesnė, nei yra vaizduojama žiniasklaidoje

LRT.lt 2020.03.13 09:17

Italijos koronaviruso protrūkio centre dirbantis slaugytojas „Euronews“ pasakojo, kad ligoninėms daromas didelis spaudimas – jos turi teikti pirmenybę tiems pacientams, kurie turi didžiausias galimybes išgyventi.

Milano „Fatebenefratelli“ ligoninėje dirbantis Mauro D`Ambrosio „Euronews“ kalbėjo, kad šalyje dėl COVID-19 žuvo 1 000 žmonių. Koronavirusu užsikrėtę pacientai intensyvioje priežiūroje praleidžia virš 15 dienų, tai kur kas daugiau, lyginant su kitų susirgimų pacientais, kuriems užtenka vos 5–6 dienų. Pasak jo, tai ligoninėse sukėlė didelių problemų, nebeliko vietų pacientams.

„Jei suvokiame, kad pacientas turi sunkių sveikatos problemų ir neturi galimybių išgyventi, turime atiduoti jo lovą ar nukreipti kitus išteklius tam, kuris turi daugiau šansų išgyventi. Tai pasirinkimas, kuris, nepaisant to, kad yra etiškai sunkiai priimtinas, klinikiniu požiūriu gali būti padarytas dėl to, kad būtų suteikta galimybę kam nors išgyventi, palyginti su žmogumi, kuriam tai būtų „nulinė galimybė“, – teigia M. D`Ambrosio.

Kita slaugytoja, dirbanti Italijos regione Lombardijoje, kuris labiausiai nukentėjo nuo koronaviruso, „Euronews“ teigė, kad padėtis buvo „baisi“ ir daug blogesnė, negu vaizduojama žiniasklaidoje.

Kalbėdama su žurnalistais, moteris nenorėjo atskleisti savo tapatybės. „Mūsų ligoninėje yra šimtai atvejų. Pusė mūsų operacinės bloko buvo skirta COVID-19 pacientams. Padėtis baisi“, – sakė ji.

Savo ruožtu anesteziologai turi atrinkti žmones, kuriems jungti plaučių ventiliavimo prietaisą, o kam – ne.

Kiek anksčiau LRT.lt apie baisią situaciją ligoninėse pasakojo ir Italijoje gyvenanti lietuvė. Ji taip pat sakė, kad ligoninės perpildytos.

„Daktarai skambina pavojaus varpais ir sako, kad jau dabar reikia rinktis, ką gelbėti, nes nebėra aparatų, nebėra lovų. Pavyzdžiui, mano draugė šiuo metu yra nėščia. Ji turėtų gimdyti kažkada greitai, bet pas mus uždaro ligonines. Ji negali susiskambinti su anesteziologu, nors reikia susitarti iš anksto. Jai šokas, nes nežino, ką daryti“, – susiklosčiusią situaciją įvardija Eglė.

„Worldometers“ duomenimis, penktadienio rytą Italijoje fiksuojama 15 tūkst. koronaviruso atvejų, apie 1 tūkst. mirčių, iš viso pasveiko virš 1 tūkst. žmonių. Italija yra labiausiai paveikta šalis Europoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi