Pasaulyje

2020.03.13 07:00

Nuo koronaviruso Italijoje per parą mirė net 250 žmonių, Estijoje – 38 nauji atvejai per dieną

JAV paskelbta nepaprastoji padėtis, Lenkija uždaro sienas; atnaujinta 22.24
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.13 07:00

Italijoje per parą mirė 250 žmonių, praneša Italijos vyriausybė. Estijoje penktadienį nustatyti 38 nauji viruso atvejai. Pasaulinei sveikatos organizacijai (PSO) koronavirusą paskelbus pandemija, šalys imasi naujų prevencinių priemonių – JAV paskelbta nepaprastoji padėtis, o Lenkija neįsileis į šalį užsieniečių.

Penktadienio duomenimis, pasaulyje patvirtinta virš 135 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Mirties nuo koronaviruso atvejų skaičius padidėjo iki 5 043, rodo iš oficialių šaltinių naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys, paskelbti penktadienį 11 val. Grinvičo (13 val. Lietuvos) laiku.

3 176 žmonės mirė pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje, 1 266 – Italijoje, o 514 – Irane. Šiose trijose valstybėse aukų skaičiai didžiausi.

Atnaujinta 22.24

Kipras penktadienį paskelbė, kad nuo sekmadienio 15 dienų neįsileis užsieniečių į šalį, kad užkirstų kelią naujojo koronaviruso plitimui šioje Viduržemio jūros saloje.

Nuo sekmadienio „draudžiamas atvykimas bet kuriam piliečiui, nepriklausančiam kipriečio ar teisėto gyventojo – europiečio ar trečiosios šalies piliečio, dirbančio Kipre, – kategorijoms“, per nacionalinę televiziją sakė prezidentas Nikas Anastasiadis.

Atnaujinta 21.47

Donaldas Trumpas JAV paskelbė nepaprastąją padėtį. Daugiau skaitykite čia.

Tuo metu Lenkija uždaro savo sienas užsieniečiams, uždrausti sambūriai, kuriuose susirinktų daugiau nei 50 žmonių. Plačiau apie tai čia.

Atnaujinta 21.14

Siekdama sulėtinti koronaviruso plitimą, Danija nuo šeštadienio vidurdienio vietos (13 val. Lietuvos) laiku uždaro savo sienas užsieniečiams, penktadienį pareiškė premjerė Mette Frederiksen.

„Visi turistai ir užsieniečiai, negalintys įrodyti, kad turi pagrįstą priežastį atvykti į Daniją, nebus įleisti“, bet Danijos piliečiams ši taisyklė negalios, sakė ji žurnalistams.

Atnaujinta 21.00

Dviem Talino oro uosto darbuotojams nustatytas koronavirusas. Virusas patvirtintas vienos iš oro uosto parduotuvių darbuotojai bei apsauginiui. Kaip skelbia „Postimees“, oro uoste laikinai uždarytos parduotuvės, vaistinė, tačiau kitos paslaugos, reikalingos keleivių keliavimui užtikrinti, bus toliau teikiamos.

Estijoje sparčiai auga užsikrėtusiųjų skaičiai. Penktadienio vakarą koronavirusas buvo patvirtintas 79 asmenims.

Remiantis Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, per penktadienį buvo užregistruoti 38 nauji ligos atvejai.

Anksčiau koronavirusas būdavo diagnozuotas tik iš užsienio grįžusiems asmenims, bet dabar virusas jau plinta tarp žmonių šalies viduje.

Ketvirtadienio vakarą buvo pranešta, kad Estijoje koronavirusu yra užsikrėtę 27 žmonės.

Kaip informavo Estijos gynybos pajėgų spaudos tarnyba, vienas iš užsikrėtusiųjų yra karys iš Kalevio pėstininkų bataliono. Drauge su juo tarnaujantys kariai karantinuoti.

Atnaujinta 19.43

Italijoje nuo koronaviruso iš viso jau mirė 1266 žmonės. Per parą mirčių skaičius išaugo net 250, praneša Italijos Vyriausybė.

Kaip rašo „Sky News“, 25 proc. padidėjęs per parą mirčių skaičius yra kol kas didžiausias per visą koronaviruso protrūkį.

Per parą 17 proc. padidėjo ir užfiksuotų COVID-19 atvejų skaičius Italijoje. Jis pakilo nuo 15133 iki 17660.

Pasaulinės sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas žiniasklaidai teigė, kad kasdien pranešama apie daugiau koronaviruso atvejų nei Kinijoje epidemijos piko metu.

Atnaujinta 19.16

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, jog kol kas neįmanoma pasakyti, kada COVID-19 pandemija, nusinešusi jau 5 000 žmonių gyvybių visame pasaulyje, pasieks piką.

„Neįmanoma pasakyti, kada tai pasieks piką pasaulyje“, – per virtualią spaudos konferenciją kalbėjo Maria Van Kerkhove, vadovaujanti PSO Naujų ligų skyriui.

Pareigūnė pridūrė besitikinti, kad „tai įvyks anksčiau, o ne vėliau“.

Atnaujinta 19.04

Brazilijos prezidentas neigia, kad jo mėginys – teigiamas

Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro pirminis mėginys, kuris parodė, kad šalies vadovas užsikrėtęs koronavirus, buvo klaidingai pranešta žinia.

Vėliau J. Bolsonaro žiniasklaidai tikino, kad jo mėginys – neigiamas.

„Netikėkite pranešiamais žiniasklaidoje, kurie teigė, kad mano mėginys yra teigiamas. Tai melaginga žinia“, – piktai į pirminius žiniasklaidos pranešimus vėliau reagavo Brazilijos vadovas.

Atnaujinta 18.34

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį įspėjo, kad Europa tapo pasaulinės koronaviruso COVID-19 pandemijos epicentru, nes kasdien Senajame žemyne pranešama apie daugiau naujų užsikrėtimo atvejų nei Kinijoje, kai joje buvo pats koronaviruso plitimo pikas.

„Dabar Europa tapo pandemijos epicentru“, – internetinėje spaudos konferencijoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, pavadindamas 5 000 mirčių nuo koronaviruso pasaulyje „tragiška žyma“.

Atnaujinta 17.34

Vokietijoje koronaviruso aukų skaičius padidėjo iki septynių. Naująja auka tapo 80 metų amžiaus vyras, jis mirė Badeno-Viurtembergo žemėje.

Šioje žemėje nuo koronaviruso mirė dar du kiti vyrai. Keturi asmenys mirė Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje, kur fiksuojamas didžiausias užsikrėtimų skaičius. Vienas žmogus mirė Bavarijos žemėje.
Visų aukų Vokietijoje amžius svyruoja nuo 67 iki 89 metų.

Ispanija skelbia nepaprastąją padėtį dėl šalyje plintančio koronaviruso, pranešė premjeras Pedro Sanchezas.

Atnaujinta 17.22

Penktadienio popietės duomenimis, Estijoje buvo patvirtinti 68 užsikrėtimai koronavirusu, praneša ERR.

Lenkijoje užsikrėtimų skaičius išaugo iki 64.

Latvijoje COVID-19 jau nustatytas 18 žmonių.

Atnaujinta 17.07

Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro pirminis mėginys parodė, kad jis yra užsikrėtęs koronavirusu, remdamasis vietos žiniasklaida praneša „The Guardian“.

„Fox News“ rašo, kad jiems J. Bolsonaro sūnus Eduardo patvirtino, kad tėvo mėginiai parodė užsikrėtimą koronavirusu. „Deutsche Welle“ rašo, jog Eduardo paneigė šią žinią, pavadindamas melaginga naujiena.

Dabar daromi papildomi tyrimai, siekiant patvirtinti arba atmesti diagnozę. Pats J. Bolsonaro feisbuke neigė teigiamą tyrimo rezultatą.

Ketvirtadienį buvo praneša, kad koronavirusu užsikrėtęs yra jo viešųjų ryšių patarėjas. J. Bolsonaro ir minėtas atstovas šeštadienį vakarieniavo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu jo viloje Mar-a-Lago. Brazilijos prezidentui tyrimai atlikti po to, kai paaiškėjo, jog užsikrėtęs jo patarėjas. Baltieji rūmai nurodė, kad D. Trumpui tyrimai dėl koronaviruso nebus atliekami

Anksčiau J. Bolsonaro bandė sumenkinti koronaviruso plitimo mastą ir sakė, kad „kiti gripai nužudo daugiau žmonių“, o susirūpinimą koronavirusu pavadino „išpūstu“.

Atnaujinta 15.54

Ispanijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu skaičius penktadienį išaugo iki 4 209, o mirčių – iki 120, pranešė Sveikatos ministerija.

Ketvirtadienio vakarą šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu buvo 3 004, o mirusiųjų – 84.

Atnaujinta 15.48

Ukrainoje penktadienį nuo koronaviruso mirė pirmas šalies gyventojas – tai 71-erių moteris, anksčiau paguldyta į ligoninę Radomysle, rašo „Kyiv Post“.

Penktadienį Ukraina pranešė uždaranti valstybės sienas visiems iš užsienio atvykstantiems užsieniečiams.

Atnaujinta 15.10

Penktadienį Rusijoje buvo patvirtinta 11 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, praneša „Meduza“.

Kenija penktadienį pranešė apie pirmą patvirtintą užsikrėtimo koronavirusu atvejį Rytų Afrikoje, kurios iki šiol nebuvo palietusi ši pandemija, paskatinusi imtis priemonių užkirsti kelią jos plitimui.

Kenijoje virusas nustatytas 27 metų moteriai. Atitinkami tyrimai jai buvo atlikti kovo 12 dieną, praėjus savaitei nuo jos sugrįžimo iš Jungtinių Valstijų per Londoną.

Ji yra stabilios būklės, sveiksta, žurnalistams pranešė sveikatos apsaugos ministras Mitahi Kgwe.

Atnaujinta 14.56

Etiopijoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai penktadienį pranešė „Reuters“, remdamasi šalies Visuomenės sveikatos institutu.

Kaip informavo Etiopijos sostinės Adis Abebos meras Takelė Uma Banti, infekuotasis – Japonijos pilietis. Apie jo būklę nepranešama.

Bulgarijos Liaudies Susirinkimas (parlamentas) penktadienį pritarė vyriausybės pasiūlymui ir vienbalsiai nusprendė dėl koronaviruso plitimo įvesti šalyje nepaprastąją padėtį nuo kovo 13 d. iki balandžio 13 d.

Iki šiol Bulgarijoje nustatyti 23 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, iš jų 16 – ketvirtadienį. Vienas žmogus jau mirė. Ekspertų nuomone, artimiausiu metu susirgimų skaičius turėtų smarkiai išaugti.

Atnaujinta 14.17

Kazachstane penktadienį buvo užfiksuoti trys užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai: susirgo iš Italijos parskridusi moteris ir du iš Vokietijos sugrįžę asmenys, pranešė Sveikatos ministerijos vadovas Jelžanas Birtanovas.

„Šiandien patvirtintas koronavirusas dviem mūsų piliečiams, kurie atvyko iš Vokietijos“, – sakė ministras, kuris pridūrė, kad tie asmenys parvyko į Almatą kovo 9 ir 12 dieną.

„Šie pacientai patalpinti į infekcinį stacionarą. Klinikinių simptomų jie neturi, jie jaučiasi gerai“, – pridūrė J. Birtanovas.

Kiek vėliau ministras pranešė, kad koronavirusas nustatytas dar vienai Kazachstano pilietei.

„Papildomai gavome informacijos apie teigiamą tyrimą, išaiškintas dar vienas pacientas, atvykęs iš Italijos, Milano miesto. Tai – moteris, kuri atvyko į Nur Sultaną kovo 12 dieną“, – sakė J. Birtanovas.

Atnaujinta 13.47

Su koronavirusu kovojanti Italija sulaukė skubiai reikalingos pagalbos iš Kinijos – apsauginių kaukių ir dirbtinio kvėpavimo aparatų. Pati Kinija yra smarkiai paženklinta COVID-19.

Naktį į penktadienį Romoje nutūpė Kinijos krovininis lėktuvas su medicinos prekėmis ir ekspertais. Italijos užsienio reikalų ministras Luigis Di Mao vaizdo įraše feisbuke padėkojo už šią „solidarumo“ formą.

Iranas penktadienį pranešė, kad naujasis koronavirusas pareikalavo dar 85 žmonių gyvybių. Tai didžiausias iki šiol per parą Irane užfiksuotas mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius.

„Deja, per pastarąsias 24 valandas mirė 85 žmonės, kurie buvo užsikrėtę COVID-19“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Atnaujinta 13.37

Rumunijos Vyriausybės nariai turi užsidaryti į 14 dienų karantiną po to, kai buvo patvirtinta, kad vienas šalies senatorius yra užsikrėtęs COVID-19 virusu. Vergilas Chitacas dalyvavo parlamento posėdyje, kur dešiniosios partijos tarėsi dėl naujo ministrų kabineto sudėties, rašo „Euronews“.

Dabartinė laikina liberali Vyriausybė dirba nuo vasario, kai išreišku nepasitikėjimą sugriuvo ligtolinis kabinetas.

Rumunijoje yra patvirtinta 70 koronaviruso atvejų.

Atnaujinta 11.26

Trys Afrikos valstybės – Kenija, Gana ir Gabonas – pranešė apie pirmuosius patvirtintus užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus.

Ekspertų teigimu, Afrika susiduria su didele koronaviruso grėsme dėl silpnos sveikatos apsaugos sistemos daugelyje žemyno šalių ir dėl glaudžių žemyno ekonominių saitų su Kinija, kur pernai gruodį prasidėjo šio koronaviruso protrūkis. Vis dėlto iki šiol Afrikoje užfiksuota gana nedaug užsikrėtimų, lyginant su Azija ir Europa.

Atnaujinta 11.25

Estijoje, penktadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius siekia 41, nurodė šalies visuomenės reikalų ministras Tanelas Kiikas. Dalis naujų atvejų buvo patvirtinti Saremos saloje, rašo ERR.

Ketvirtadienį Sveikatos priežiūros departamento laboratorijoje buvo patvirtinta 18 naujų infekcijos atvejų. Harjumoje koronavirusas diagnozuotas 21 asmeniui, Saremoje – 16 žmonių, dar keturi užsikrėtimo atvejai nustatyti Tartumoje.

Sveikatos priežiūros departamentas bando nustatyti asmenis, turėjusius kontaktų su užsikrėtusiais žmonėmis.

Ketvirtadienį testai dėl viruso buvo atlikti 120 asmenų; nuo sausio 31-osios atlikta iš viso 584 testai.

Lenkijoje užsikrėtimų skaičius penktadienio duomenimis, siekia 58 žmones. Ketvirtadienį nuo COVID-19 Poznanės ligoninėje mirė pirmoji šalies gyventoja.

Penktadienį vienas naujas užsikrėtimas koronavirusu patvirtintas ir Latvijoje.

Atnaujinta 10.10

Romoje siekiant stabdyti koronaviruso pandemiją, kuri Italijoje jau nusinešė daugiau kaip 1 tūkst. gyvybių, uždarytos visos katalikų bažnyčios.

Jos bus vėl atidarytos, kai balandžio 3 dieną baigs galioti platesni, šalies vyriausybės paskelbti suvaržymai, įskaitant viešų susibūrimų draudimą, sakoma popiežiaus vikaro Romoje kardinolo Angelo De Donatiso pareiškime.

Katalikai buvo atleisti nuo pareigos dalyvauti sekmadienio mišiose.

Vatikanas kelias dienas nenorėjo imtis drastiškų priemonių ir uždaryti garbinimo vietų šioje katalikiškoje šalyje, bet dabar taip pat uždarė turistams savo muziejus ir net Šv. Petro baziliką.

Visos mišios, vestuvės ir laidotuvės visoje šalyje taip pat atšaukiamos.

Tačiau kai kurie bažnyčių pastatai liks atidaryti, jei tikintieji paisys vyriausybės nustatytų taisyklių ir būdami viduje laikysis bent per metrą vienas nuo kito.

Kol kas neaišku, kada Romos bažnyčios praėjusį kartą buvo masiškai uždarytos. Naciai ir Italijos fašistai Antrojo pasaulinio karo metais tuometinio popiežiaus Pijaus XII neišleisdavo iš Vatikano, bet kai kurios Romos bažnyčios karo metu buvo atidarytos.

Pats popiežius Pranciškus yra persišaldęs ir atsargumo sumetimais su tikinčiaisiais bendrauja per tiesiogines transliacijas internetu.

Atnaujinta 09.52

Per praėjusią parą ligą COVID-19 diagnozavus dar vienam Latvijos gyventojui, bendrai užsikrėtusiųjų koronavirusu šalyje padaugėjo iki 17.

Kaip penktadienį Latvijos radijui sakė Ligų prevencijos ir kontrolės centro rizikos analizės ir profilaktikos departamento direktorius Jurijus Perevoščikovas, per praėjusią parą reikšmingai padidėjo tikrinamų asmenų skaičius: atlikti 76 – beveik dvigubai daugiau nei ankstesnę parą – testai.

Atnaujinta 09.50

Nepalas penktadienį uždraudė kopti į visas šalies teritorijoje esančias Himalajų kalnų viršūnes, tarp jų – ir į aukščiausią pasaulio kalną Everestą, praneša „Reuters“.

Nepale yra 8 iš 14 aukščiausių pasaulio viršūnių, alpinizmas ir kalnų turizmas sudaro svarbią šalies pajamų dalį.

Dabar Nepalas nusprendė sustabdyti kopimo į viršūnes sezoną dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos.

Atnaujinta 09.40

Australijos vidaus reikalų ministras Peteris Duttonas penktadienį pranešė, kad jam nustatytas naujasis koronavirusas.

Ministras izoliuotas ligoninėje. „Šįryt pabudau su pakilusia temperatūra ir perštinčia gerkle“, – sakė P. Duttonas, vienas svarbiausių prieštaringai vertinamų Australijos imigracijos įstatymų architektų.

„Pagal Kvynslando valstijos sveikatos priežiūros departamento politiką asmuo, kuriam testais diagnozuojamas koronavirusas, guldomas į ligoninę. Laikausi jų rekomendacijų", – sakė jis.

Australijoje patvirtinti 156 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; nuo jo sukeliamos ligos trys žmonės mirė.

Atnaujinta 9.39

Australijos vidaus reikalų ministras Peteris Duttonas penktadienį pranešė, kad jam nustatytas naujasis koronavirusas.

Ministras izoliuotas ligoninėje.

"Šįryt pabudau su pakilusia temperatūra ir perštinčia gerkle", - sakė P. Duttonas, vienas svarbiausių prieštaringai vertinamų Australijos imigracijos įstatymų architektų.

"Pagal Kvynslando valstijos sveikatos priežiūros departamento politiką asmuo, kuriam testais diagnozuojamas koronavirusas, guldomas į ligoninę. Laikausi jų rekomendacijų", - sakė jis.

Australijoje patvirtinti 156 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; nuo jo sukeliamos ligos trys žmonės mirė.

Atnaujinta 9.35

Per praėjusią parą ligą COVID-19 diagnozavus dar vienam Latvijos gyventojui, bendrai užsikrėtusiųjų koronavirusu šalyje padaugėjo iki 17.

Kaip penktadienį Latvijos radijui sakė Ligų prevencijos ir kontrolės centro rizikos analizės ir profilaktikos departamento direktorius Jurijus Perevoščikovas, per praėjusią parą reikšmingai padidėjo tikrinamų asmenų skaičius: atlikti 76 – beveik dvigubai daugiau nei ankstesnę parą – testai.

Tačiau užsikrėtimo atvejis užregistruotas tik vienas, nors ankstesnę parą jų buvo šeši.

Penktadienį visoje Latvijoje įsigalioja viruso plitimo stabdymo priemonės, kurios bus taikomos iki balandžio 14 dienos.

Atnaujinta 9.34

Vienai Filipinų diplomatei Niujorke testais nustatytas naujasis koronavirusas; tai pirmas užregistruotas COVID-19 atvejis Jungtinių Tautų būstinėje šiame mieste, ketvirtadienį pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Minimai diplomatei, kuri pastarąjį kartą JT būstinėje lankėsi pirmadienį, kitą dieną pasireiškė gripo simptomai ir ji kreipėsi į gydytoją.

„Šiandien ji sulaukė skambučio, kad jai testais nustatyta COVID-19“, – sakoma Filipinų misijos laiške.

„Nuo šiandien Filipinų misija uždaroma, visiems darbuotojams nurodyta patiems laikytis karantino“, – sakoma laiške, kurio tekstą gavo naujienų agentūra AFP.

Minima diplomatė dirba JT Generalinės Asamblėjos 6-ajame komitete, kuris sprendžia teisinius klausimus.

JT būstinėje dirba maždaug 3 tūkst. žmonių. Daug diplomatų iš 193 JT priklausančių valstybių vaikšto po savo misijas tame rajone ir JT būstinės kompleksą Manhatane.

Filipinuose yra patvirtinti 52 COVID-19 atvejai. Jungtinėse Valstijose ligos atvejų užregistruota daugiau kaip 1,6 tūkstančio.

Atnaujinta 09.15

Po Jungtinių Valstijų dėl koronaviruso nuo Europos vis labiau atsitveria ir Lotynų Amerika. Argentina, Bolivija, Paragvajus, Peru ir Venesuela paskelbė laikinai stabdančios skrydžius iš Europos.

Argentina, pasak prezidento Albertos Fernandezo, 30-iai dienų stabdo skrydžius iš Europos, JAV, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos ir Irano. Ir Venesueloje prezidentas Nicolas Maduras mėnesiui uždraudė visus skrydžius iš Europos. Panašių draudimų ėmėsi kitų trijų minėtų Pietų Amerikos šalių vyriausybės.

Lotynų Amerikoje yra iš viso daugiau kaip 250 patvirtintų infekcijos atvejų. Šiame pasaulio regione iki šiol mažiausiai trys žmonės mirė.

Atnaujinta 08.31

Kinijoje naujuoju koronavirusu praėjusią parą užsikrėtė tik aštuoni žmonės. Tai yra mažiausias skaičius nuo tada, kai prieš septynias savaites kasdien pradėti skelbti atitinkami duomenys. Taip pat užfiksuoti septyni nauji mirties atvejai, pranešė Sveikatos komisija Pekine. Tai taip pat žemiausias rodiklis per pastarąsias savaites.

Sveikatos tarnybos jau ketvirtadienį paskelbė, kad Kinija peržengė koronaviruso plitimo piką. Naujų infekcijų Sars-CoV-2 skaičius toliau mažėja. Kiek oficiali statistika atspindi tikrąją padėtį ir kokie yra tikrieji skaičiai, neaišku. Vasario viduryje pakeitus skaičiavimo metodiką, kasdieninis naujų užsikrėtimų Sars-CoV-2 pavadintu virusu ir mirčių skaičius oficialioje statistikoje ėmė pastebimai mažėti.

Nuo koronaviruso proveržio pradžios Kinijos žemyninėje dalyje virusu užsikrėtė 80 813 žmonių, 3 176 mirė.

Atnaujinta 08.20

83 metų Norvegijos karalius Haraldas V ir 82-ejų jo žmona Sonja, paisydami naujų nurodymų dėl koronaviruso, karantinavosi savo namuose. Jiems nepasireiškia jokie simptomai, ketvirtadienio vakarą pranešė karališkieji rūmai. Vyriausybė yra nurodžiusi, kad visi piliečiai, kurie po vasario 27 dienos buvo išvykę už Skandinavijos ribų, po sugrįžimo 14 dienų turi užsidaryti namų karantine.

Haraldas ir Sonja kovo pradžioje lankėsi Jordanijoje. Pasak Norvegijos visuomeninio transliuotojo NRK, ši priemonė paveikė ir kelis ministrus, tarp jų – diplomatijos vadovę Inę Eriksen.

Norvegija ketvirtadienio vakarą pranešė apie pirmąją koronaviruso auką. Tai vyresnio amžiaus žmogus, sakė premjerė Erna Solberg.

Norvegijoje jau užfiksuota daugiau kaip 620 užsikrėtimo atvejų.

Nuo ketvirtadienio vakaro valdžios sprendimu šalyje uždaryti visi vaikų darželiai ir mokyklos.

Atnaujinta 08.16

Ispanijos šiaurės rytuose esančioje Katalonijoje ketvirtadienį buvo karantinuoti keturi miesteliai, pranešė civilinės saugos agentūra.

66 tūkst. gyventojų Igvalados, Odenos, Santa Margarida de Monbujo ir Vilanova del Kamio miesteliuose „negali išvykti iš savo urbanistinių centrų“, bet gali išeiti iš namų, sakoma pranešime, kuriame cituojamos Katalonijos valdžios instrukcijos.

Katalonijos sveikatos apsaugos ministrė Alba Verges reporteriams sakė, kad sparčiai augant užsikrėtimo atvejų skaičiui valdžia didžiausią dėmesį skirs 40 tūkst. gyventojų turinčiai Igvaladai, esančiai tik už 70 km nuo regiono sostinės Barselonos.

Ketvirtadienį Igvaladoje buvo 58 ligos atvejai – 38 daugiau nei trečiadienį.

Atnaujinta 8.14

Portugalija, siekdama pažaboti naujojo koronaviruso plitimą, nuo pirmadienio uždaro visas šalies mokyklas, paskelbė ministras pirmininkas Antonio Costa.

Šis sprendimas, paveiksiantis daugiau kaip 1,6 mln. vaikų ir paauglių, galios iki balandžio 9-osios.

A. Costa taip pat paskelbė virtinę „laikinų“ priemonių, įskaitant naktinių klubų veiklos sustabdymą ir lankytojų skaičiaus ribojimą senjorų globos namuose.

Šalyje taip pat buvo uždrausti vieši renginiai uždarose patalpose su daugiau kaip tūkstančiu žmonių, taip pat renginiai atvirose erdvėse su daugiau kaip 5 tūkst. žmonių.

Portugalijoje iki šiol patvirtinti 78 susirgimo naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 atvejai.

Atnaujinta 08.10

Dėl naujojo koronaviruso pandemijos ir tikėtino tolesnio jo plitimo Estijos vyriausybė vėlai ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį iki gegužės 1-osios.

Estijoje sprendimas, be kitų dalykų, paveiks mokyklas, kultūrinį gyvenimą ir laivybą. Uždrausti visi vieši renginiai.

„Absoliutus vyriausybės prioritetas yra apsaugoti Estijos žmonių sveikatą susidariusioje situacijoje, – sakė premjeras Juri Ratas. – Nepaprastoji padėtis būtina siekiant kuo efektyviau kovoti su koronaviruso plitimu Estijoje. Valstybė privalo teikti piliečiams aiškias ir, jei būtina, privalomas instrukcijas, kurios padėtų apriboti viruso plitimą.“

Premjeras nurodė, kad vien valstybės veiksmų nebepakanka krizei įveikti ir dabar „kiekvienas žmogus privalo prisidėti prie visuomenės sveikatos apsaugojimo“.

Paskelbus nepaprastąją padėtį Estijoje uždrausti visi vieši susibūrimai, nuo pirmadienio įprasta ugdymo veikla švietimo institucijose turi būti sustabdyta, visos šios įstaigos turi pereiti prie nuotolinio mokymo ir mokymo namuose.

Universitetuose ir mokslinėse institucijose moksliniai tyrimai tęsis.

Dėl vaikų darželių darbo ir vaikų priežiūros spręs municipalitetai ar kiti darželių prižiūrėtojai. Bibliotekos dirbs iš dalies, bet muziejai ir kino teatrai uždaromi iki gegužės 1-osios, uždraudžiami spektakliai, koncertai, konferencijos, sporto varžybos.

Taikomų priemonių tikslingumas bus vertinamas kas dvi savaites.

Sienos perėjose bus tikrinama žmonių sveikata, į Estiją atvykstantys žmonės turės užpildyti klausimynus dėl to, kuriose vietose yra lankęsi. Tokios pačios priemonės bus taikomos oro uostuose ir uostuose.

Uždrausta pardavinėti kruizines keliones maršrutu Talinas–Stokholmas–Talinas.

Kanados premjero žmonai testais nustatytas naujasis koronavirusas

„Sophie Gregoire-Trudeau šiandien buvo atliktas testas dėl COVID-19. Testo rezultatai buvo teigiami“, – sakoma pranešime.

„Patarus medikams ji kol kas liks izoliuota. Ji jaučiasi gerai, imasi visų rekomenduojamų atsargumo priemonių, jos simptomai išlieka nesunkūs“, – nurodoma pranešime.

„Ministro pirmininko sveikata gera, jokių simptomų nėra. Imantis atsargumo priemonių ir patarus gydytojams, jis liks izoliuotas planuojamą 14 dienų laikotarpį“, bet testai jam nebus atliekami.

Ministras pirmininkas „toliau visiškai vykdys savo pareigas“ ir šeštadienį kreipsis į šalies gyventojus, nurodė jo biuras.

J. Trudeau ir jo žmona anksčiau ketvirtadienį paskelbė, kad patys laikosi izoliacijos, kol iš vieno renginio sugrįžusiai S. Gregoire-Trudeau atliekami testai dėl COVID-19.

Tarp S. Gregoire-Trudeau simptomų jai trečiadienį sugrįžus iš Didžiosios Britanijos buvo „nedidelis karščiavimas“, sakoma ankstesniame pranešime. Moteris iškart kreipėsi į medikus.