Pasaulyje

2020.03.12 17:21

Putinas ir Erdoganas giria sumažėjusią įtampą Sirijoje

BNS2020.03.12 17:21

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį kalbėdamiesi telefonu gyrė „pastebimą įtampos sumažėjimą Idlibo deeskalacijos zonoje“ Sirijoje, pranešė Kremlius.

Šie du lyderiai, praėjusią savaitę sutarę dėl paliaubų Sirijos šiaurės vakariniame Idlibo regione, taip pat pažadėjo tęsti bendrą darbą, kad „užtikrintų tvarų paliaubų režimą ir tolesnį padėties stabilizavimą“, informavo Kremlius.

Maskva ir Ankara susitarė dėl ugnies nutraukimo, įsigaliojusio kovo 6 dieną Idlibe – paskutiniame pasipriešinimo Sirijos prezidentui Basharui al Assadui bastione.

Susitarime numatytas bendras Rusijos ir Turkijos kariškių patruliavimas rajone.

R. T. Erdoganas trečiadienį pareiškė, kad „pradėta pažeidinėti“ paliaubas per „nedidelius incidentus“, ir paragino Maskvą imtis veiksmų.

Tačiau Rusijos kariuomenė vėlų trečiadienį teigė neužfiksavusi jokių išpuolių iš Idlibo zonos.

V. Putinas ir R. T. Erdoganas sudarė susitarimą prasiveržus smurtui Idlibe – provincijoje, kur Ankara kovoja su Maskvos remiamomis sirų vyriausybės pajėgomis.

Konfliktas Sirijoje nuo 2011 metų pareikalavo daugiau kaip 380 tūkst. žmonių gyvybių ir privertė palikti namus milijonus šalies gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt