Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.11 17:16

Holivudo magnatas Weinsteinas už seksualinius nusikaltimus nuteistas kalėti 23 metus

atnaujinta 17.40
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.03.11 17:16

Garsus Holivudo filmų prodiuseris Harvey Weinsteinas buvo nuteistas kalėti 23 metus už išprievartavimus ir seksualinį smurtą, praneša „Sky News“.

Prokurorai nurodė, kad į teismo salę nuosprendžio išgirsti neįgaliojo vežimėlyje atvežtas H. Weinsteinas padarė ne tik nusikaltimus, dėl kurių buvo nuteistas, bet ir visą gyvenimą smurtavo prieš kitus žmones, be to nerodo jokio apgailestavimo dėl savo veiksmų, rašo BBC.

Kaltinamąjį nuosprendį Manheteno teisme perskaitė teisėjas Jamesas Burkeas, kuris pirmininkavo baudžiamojoje byloje. Vasario 24 d. prisiekusiųjų teismas nusprendė, kad 67 m. H. Weinsteinas kaltas dėl buvusios padėjėjos Mimi Haleyi seksualinio užpuolimo ir buvusios aktorės Jessicaos Mann išprievartavimo.

Kadaise vienam įtakingiausių Holivudo prodiuserių grėsė maksimali 29 metų įkalinimo bausmė. Prokurorė Joan Illuzzi prašė teisėjo paskirti 25 m. ar panašią įkalinimo bausmę.

Teismo procese dalyvavo H. Weinsteinas ir šešios prieš jį liudijusios moterys.

H. Weinsteiną ginantys advokatai teigė, kad net ir minimali 5 metų laisvės atėmimo bausmė jo atveju esą galėtų kainuoti magnato gyvybę.

H. Weinsteiną seksualiniais nusikaltimais, išprievartavimais ir nederamu elgesiu apkaltino virš 100 moterų, tai prisidėjo prie #MeToo judėjimo.

Susikompromitavęs buvęs Holivudo magnatas H. Weinsteinas buvo nuteistas už išžaginimą ir lytinį užpuolimą. Nuo praėjusios savaitės jis kalinamas liūdnai pagarsėjusiame Niujorko Raikerso salos kalėjime.

67 metų „Bulvarinio skaitalo“ (Pulp Fiction) prodiuseris nuo vasario 24-ąją paskelbto nuosprendžio buvo gydomas Manhatane įsikūrusiame Belvju medicinos centre, į kurį buvo nuvežtas, kai pasiskundė krūtinės skausmais.

Ankstesnį teismo verdiktąjudėjimas prieš nederamą lytinį elgesį „#MeToo“ pavadino istoriniu, bet H. Weinsteino advokatai sakė planuojantys pateikti apeliaciją.

Prisiekusieji pripažino, kad buvęs magnatas 2006 metais savo bute Niujorke privertė oraliniu būdu su juo santykiauti buvusią prodiuserio padėjėją Mimi Haleyi, o 2013 metais išžagino buvusią aktorę Jessicą Mann.

Los Andželo prokurorai yra jam pateikę atskirus kaltinimus nederamu lytiniu elgesiu.

Raikerso kalėjimas yra tarp garsiausių Amerikoje; jame kalėjo tokios įžymybės kaip Sidas Viciousasš „Sex Pistols“, reperis Tupacas Shakuras ir buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique`as Straussas-Kahnas.

Didžiulis kalėjimo kompleksas, garsėjantis nuolatiniais smurtiniais incidentais prieš kalinius ir prižiūrėtojus, iki 2026 metų turi būti uždarytas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi