Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.11 15:52

Nyderlandai atšaukia Vatikano šv. Petro aikštės puošimą gėlėmis prieš Velykas

BNS 2020.03.11 15:52

Nyderlandai šiemet dėl koronaviruso protrūkio sulaužys savo seną tradiciją ir neparūpins gėlių, puošiančių kasmetinį popiežiaus velykinį kreipimąsi į tikinčiuosius Vatikane, jeigu jis apskritai nebus atšauktas, trečiadienį pranešė organizatoriai.

Pastaruosius 35 metus per Velykas Vatikano šv. Petro aikštę puošusias tulpes, narcizus, rožes arba orchidėjas dovanodavo Nyderlandai, vieni didžiausių skintų gėlių tiekėjų pasaulyje.

„Su koronavirusu susiję įvykiai Italijoje yra labai rimti. Pasikonsultavus su suinteresuotomis šalimis buvo nuspręsta šiemet atšaukti Šv. Petro aikštės puošimą gėlėmis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė už projektą atsakingas floristas Paulas Deckersas.

Pernai Šv. Velykų sekmadienį į Vatikano Šv. Petro aikštę pasiklausyti popiežiaus Pranciškaus kreipimosi susirinko maždaug 70 tūkst. žmonių. Vatikanas yra Italijos sostinės Romos centre.

Tačiau šiemet Italija tapo didžiausio koronaviruso protrūkio židiniu Europoje, nuo šios infekcijos jau mirė 631 žmogus. Visoje šalyje paskelbtas karantinas.

„Mes tai darome pirmą kartą“, – sakė P. Deckersas visuomeniniam radijui NOS. Jis pridūrė, kad popiežiaus kreipimasis šiemet gali būti visai atšauktas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi