Pasaulyje

2020.03.11 12:36

Belgijoje nuo koronaviruso mirė jau 3 žmonės

atnaujinta 18.22
BNS, ELTA 2020.03.11 12:36

Trečiadienį Vengrija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl koronaviruso plitimo Europoje ir uždraudė keliones ne Vengrijos piliečiams iš Italijos, Pietų Korėjos, Irano ir Kinijos, praneša „Reuters“.

Atnaujinta 18.21

Belgijoje užfiksuoti pirmi trys mirties nuo pasaulyje plintančio naujojo koronaviruso atvejai, trečiadienį paskelbė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Sveikatos ministerija pranešė, kad pirmosios infekcijos aukos – 73 metų vyras ir 90 metų moterys, gydyti Briuselio ligoninėse, ir 86 metų vyras, gyvenęs Sint Genesio Rodės slaugos namuose į pietus nuo sostinės.

„Mūsų ligoninės sulaukia vis daugiau ir daugiau žmonių su kvėpavimo takų infekcijomis. Tai gali rodyti, kad šalyje prasideda tikra epidemija“, – perspėjo ministerija.

„Turime apsaugoti savo piliečius, kurie nesveiki, turi chroniškų ligų arba yra seni“, – sakoma pareiškime.

Belgijos valdžia uždraudė organizuoti renginius, kuriuose dalyvauja daugiau nei 1 tūkst. žmonių.

Iki trečiadienio Belgijoje buvo užfiksuota 314 naujojo koronaviruso, sukeliančio ligą COVID-19, atvejų. Antradienį jų buvo 267.

Kinija tebėra labiausiai viruso paveikta šalis pasaulyje. Ten užfiksuota per 80 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 3 tūkst. mirčių. Iš viso pasaulyje užregistruota per 117 tūkst. susirgimo atvejų ir 4 251 mirtis.

Tačiau virusas sparčiai plinta ir Europoje, ypač – Italijoje, kur antradienį aukų skaičius išaugo trečdaliu iki 631.

Atnaujinta 17.08

Argentina ir Kolumbija trečiadienį pranešė izoliuosiančios iš labiausiai naujojo koronaviruso paveiktų šalių, tokių kaip Kinija ir Italija, atvykstančius keleivius, siekiant apsaugoti savo gyventojus nuo mirtinai pavojingos infekcijos plitimo.

Argentina buvo pirmoji Lotynų Amerikos šalis, kurioje šeštadienį buvo užregistruotas pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis. Apie dar vieną mirtį nuo šios infekcijos antradienį pranešė Panama.

Atnaujinta 17.07

Kelionių draudimas iš labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių įsigalioja iš karto, apie tai pranešė premjero Viktoro Orbano atstovas Gergely Gulyasas.

Vengrijos universitetai bus laikinai uždaryti. Taip pat uždrausti renginiai lauke, kuriuose dalyvauja daugiau nei 500 žmonių, ir renginiai viduje, kur dalyvauja daugiau nei 100 žmonių.

Vengrijos valdžia mano, kad epidemijos poveikis tęsis ne savaites, o mėnesius. Kada draudimai bus atšaukti, bus pranešta atskirai.

Ukraina uždarė mokyklas ir universitetus

Ukrainos sostinės valdžia trečiadienį pranešė apie Kijeve iki kovo pabaigos uždaromas mokyklas ir universitetus, siekiant užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui.

„Mes imamės apsauginių priemonių Kijeve nuo kovo 12 dienos“, – sakoma Kijevo mero Vitalijaus Klyčko pareiškime. Užsiėmimai stabdomi iki kovo pabaigos, priduriama jame.

„Nors Kijeve neužregistruota nė vieno koronaviruso atvejo, nusprendėme nelaukti ir apsaugoti miesto gyventojus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ sakė V. Klyčko.

Šios priemonės paveiks apie 113 tūkst. darželinukų ir 308 tūkst. moksleivių, naujienų agentūrai AFP sakė mero biuro atstovas.

Ukrainoje iki šiol patvirtintas tik vienas naujojo viruso atvejis, tačiau šalyje tvyro nerimas, nes daug ukrainiečių dirba koronaviruso paveiktose Europos šalyse, įskaitant Italiją.

Tuo metu Lenkija dviem savaitėms uždarys ne tik mokyklas ir universitetus, bet ir kitas mokslo ir kultūros įstaigas, praneša dpa.

Pamokos nevyks nuo ketvirtadienio iki kovo 25 d. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos dar dirbs ketvirtadienį ir penktadienį, kad tėvams netektų skubiai rūpintis vaikų priežiūra.

Premjeras Mateuszas Morawieckis norėtų, kad vaikai liktų namie, ir ragino žmones nespausti vieni kitiems rankų.

„Iš esmės atėjo laikas karantinui mūsų visuomenėje“, – spaudos konferencijos metu sakė sveikatos apsaugos ministras Lukaszas Szumowskis.

Lenkijoje nuo ketvirtadienio žmonėms bus uždarytos ir kultūros institucijų durys, įskaitant teatrus, muziejus, operas ir kino teatrus.