Pasaulyje

2020.03.11 09:06

JAV ragina Afganistano vyriausybę ir Talibaną nedelsiant pradėti derybas dėl kalinių

BNS 2020.03.11 09:06

Jungtinės Valstijos antradienį paragino Afganistano vyriausybę ir Talibaną nedelsiant susitikti Katare ir susitarti dėl kalinių paleidimo, kuris yra svarbi sąlyga taikos deryboms pradėti.

„Raginu abi puses nedelsiant susėsti derybų šiuo klausimu Dohoje, Katare, kad susitartų dėl detalių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė amerikiečių vyriausiasis derybininkas Zalmay Khalilzadas.

„Afganistaniečių vyriausybė sutiko tai padaryti. Kai tai bus įgyvendinta, tai bus svarbus žingsnis taikos procese“, – pridūrė jis.

Kabulo vyriausybės ir talibų apsikeitimas belaisviais numatytas vasario 29 dieną Kataro sostinėje Dohoje Talibano ir Vašingtono pasirašytame susitarime. Afganistano vyriausybė turi paleisti 5 tūkst. kalinamų talibų, o Talibanas – tūkstantį savo belaisvių.

Šį apsikeitimą talibai vadino būtina sąlyga deryboms su Kabulo vyriausybe, kurias buvo numatyta pradėti kovo 10 dieną. Tuo metu Kabulas laikosi pozicijos, kad apsikeitimas belaisviais turėtų būti aptariamas derybų proceso metu.

Anksčiau antradienį oficialus Talibano atstovas politiniais klausimais Suhailas Shaheenas pranešė, kad šis judėjimas perdavė Jungtinėms Valstijoms sąrašą su 5 tūkst. kalinių, kurie turėtų būti paleisti į laisvę, pavardėmis.