Pasaulyje

2015.09.28 13:18

A. Merkel administracija: Sirijos krizė nepakeis Vokietijos pozicijos dėl Rusijos

BNS 2015.09.28 13:18

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel administracijos vadovas atmetė šalies ekonomikos ministro išsakytą mintį, kad Berlynas turėtų pasisakyti už Rusijai taikomų sankcijų atšaukimą mainais į Maskvos bendradarbiavimą stengiantis užbaigti pilietinį karą Sirijoje.

A. Merkel administracijos vadovas Peteris Altmaieris pripažino, kad Rusija, kuriai dėl Krymo aneksijos ir paramos prorusiškiems separatistams Ukrainoje Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga taiko sankcijas, gali atlikti svarbų vaidmenį Sirijoje.

„Tačiau tai nereiškia, kad mes keisime savo poziciją dėl krizės Ukrainoje. Nesileisime šantažuojami“, – sakė jis interviu laikraščiui „Der Tagesspiegel“, kuris paskelbtas sekmadienį.

Rusija telkia savo karinius pajėgumus Sirijoje, norėdama paremti ilgametį šalies lyderį ir savo sąjungininką Basharą al-Assadą.

Vokietijos vicekancleris ir ekonomikos ministras Sigmaras Gabrielis, vadovaujantis A. Merkel koalicijos partneriams socialdemokratams, penktadienį pareiškė, kad Vakarų valstybėms derėtų persvarstyti savo poziciją dėl Rusijos.

„Visiems turėtų užtekti proto suprasti, kad negalima, viena vertus, nuolat taikyti sankcijas, ir kita vertus, prašyti bendradarbiauti“, – sakė S. Gabrielis.

Užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris, kitas įtakingas socialdemokratų atstovas, televizijai ARD sakė, kad Rusijai taikomos sankcijos galėtų būti atšauktos tik tuo atveju, jei būtų pasiekta pažanga Rytų Ukrainos taikos procese.

„Viliuosi, kad bendradarbiavimas (su Rusija) Sirijos klausimu gali padėti mums judėti pirmyn dėl Ukrainos“, – sakė ministras, tačiau pabrėžė, kad abu konfliktai turi būti vertinami atskirai.

„Nenorime visko suplakti“, – sakė F.-W. Steinmeieris.

Šiais metais Vokietijoje prognozuojamas daugiau nei 800 tūkst. pabėgėlių, tarp kurių nemažą dalį sudaro sirai, antplūdis pakurstė karštus debatus tarp šalies politikų dėl to, kaip nutraukti jau puspenktų metų trunkantį pilietinį karą Sirijoje.