Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.10 22:21

Pentagonas: Ankara turi grąžinti Rusijai S-400, jei nori gauti „Patriot“ raketų kompleksų

BNS 2020.03.10 22:21

Turkijos valdžia turėtų grąžinti Rusijai iš jos įsigytas raketinės gynybos sistemas S-400, jei nori gauti iš JAV raketų kompleksų „Patriot“, antradienį pareiškė Pentagono vadovo padėjėjas Jonathanas Hoffmanas.

„Pentagono vadovo pozicija buvo visiškai aiški nuo pat pirmos jo darbo dienos šiame poste: Turkija negaus „Patriot“, jei negrąžins S-400“, – pareiškė jis per spaudos konferenciją Vašingtone.

Anksčiau antradienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, jog JAV sušvelnino savo poziciją dėl to, kad Ankara įsigijo iš Rusijos raketinės gynybos sistemų S-400.

Be to, R. T. Erdoganas tvirtino, jog NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, su kuriuo jis išvakarėse buvo susitikęs derybų, pozicija dėl S-400 yra tokia, kad kiekviena Aljanso narė turi teisę savarankiškai spręsti, kokius ginklus pirkti, o Aljansas neturi teisės spausti šiuo klausimu savo sąjungininkių.

Jungtinės Valstijos nekart reiškė susirūpinimą dėl Turkijos sprendimo įsigyti rusiškų oro erdvės gynybos sistemų S-400, teigdamos, kad Rusija gali pasinaudoti šiomis sistemomis informacijai apie amerikietiškus naikintuvus F-35 rinkti. Galiausiai Vašingtonas pašalino Ankarą iš F-35 programos, taip pat nusprendė nebemokyti turkų pilotų valdyti šiuos orlaivius. Ankara savo ruožtu nesutinka su tokia JAV pozicija ir sako esanti pasirengusi kalbėtis su amerikiečiais ekspertų lygiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi