Pasaulyje

2020.03.10 22:21

Pentagonas: Ankara turi grąžinti Rusijai S-400, jei nori gauti „Patriot“ raketų kompleksų

BNS2020.03.10 22:21

Turkijos valdžia turėtų grąžinti Rusijai iš jos įsigytas raketinės gynybos sistemas S-400, jei nori gauti iš JAV raketų kompleksų „Patriot“, antradienį pareiškė Pentagono vadovo padėjėjas Jonathanas Hoffmanas.

„Pentagono vadovo pozicija buvo visiškai aiški nuo pat pirmos jo darbo dienos šiame poste: Turkija negaus „Patriot“, jei negrąžins S-400“, – pareiškė jis per spaudos konferenciją Vašingtone.

Anksčiau antradienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, jog JAV sušvelnino savo poziciją dėl to, kad Ankara įsigijo iš Rusijos raketinės gynybos sistemų S-400.

Be to, R. T. Erdoganas tvirtino, jog NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, su kuriuo jis išvakarėse buvo susitikęs derybų, pozicija dėl S-400 yra tokia, kad kiekviena Aljanso narė turi teisę savarankiškai spręsti, kokius ginklus pirkti, o Aljansas neturi teisės spausti šiuo klausimu savo sąjungininkių.

Jungtinės Valstijos nekart reiškė susirūpinimą dėl Turkijos sprendimo įsigyti rusiškų oro erdvės gynybos sistemų S-400, teigdamos, kad Rusija gali pasinaudoti šiomis sistemomis informacijai apie amerikietiškus naikintuvus F-35 rinkti. Galiausiai Vašingtonas pašalino Ankarą iš F-35 programos, taip pat nusprendė nebemokyti turkų pilotų valdyti šiuos orlaivius. Ankara savo ruožtu nesutinka su tokia JAV pozicija ir sako esanti pasirengusi kalbėtis su amerikiečiais ekspertų lygiu.