Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.10 13:24

Trumpas pristatys ekonomines priemones, skirtas kovai su koronavirusu

ELTA 2020.03.10 13:24

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pranešė netrukus paskelbsiantis „itin svarbų“ pranešimą apie ekonomines priemones, kurių šalis imsis, siekdama atsverti neigiamus naujojo koronaviruso plitimo padarinius.

Į priemonių sąrašą, kuris turi būti pristatytas vėliau antradienį, greičiausiai bus įskaitomas darbo užmokesčio mokesčių sumažinimas ir pagalba valandinį atlyginimą gaunantiems darbuotojams.

D. Trumpas žurnalistams teigė esą svarstąs nedideliems verslams suteikti paskolas. Jis sakė, kad bus bendradarbiaujama su oro linijomis, kruizinių laivų bendrovėmis ir viešbučiais.

Prezidentas tikino, kad apie priemones bus paskelbta įvykus susitikimams su Kongreso įstatymų leidėjais, kurie priemonėms dar turės pritarti. Pranešama, kad Baltųjų rūmų atstovai ketina susitikti su ligoninių, sveikatos priežiūros ir draudimo bendrovių atstovais.

„Svarbiausia yra tai, kad mes rūpinamės Amerikos visuomene“, – Baltųjų rūmų pasitarimo kambaryje sakė D. Trumpas.

Jo komentarų sulaukta tokiu laikotarpiu, kai vis didėja Baltiesiems rūmams keliamas spaudimas – nuo vasario mėnesį pasiektų aukštumų 18 proc. sumažėjo „S&P 500“ indeksas ir padidėjo verslų, stambių pramonės įmonių ir darbuotojų susirūpinimas, kadangi jiems galimai nebus išmokami atlyginimai.

JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas sakė, kad jis, Federalinis atsargų bankas (FED), reguliuotojai ir kitos institucijos imsis „visų turimų priemonių“ ekonomikos skatinimui. Jis tvirtino, kad dabartinių įvykių negalima lyginti su 2008-ųjų finansų krize.

Jis teigė, kad „pagrindinis dėmesys“ bus skiriamas toms ekonomikos dalims, kurias virusas paveiks smarkiausiai, ir pabrėžė, kad į tai bus įtraukiami darbuotojai, dėl viruso negalintys eiti į darbą.

Baltieji rūmai sakė, kad pats prezidentas nebuvo tikrinamas dėl užsikrėtimo „COVID-19“ virusu po to, kai vienam iš konservatyviųjų politikų konferencijos, kurioje lankėsi ir D. Trumpas, dalyvių buvo diagnozuotas koronavirusas.

D. Trumpas su infekuotu asmeniu neturėjo glaudaus kontakto, o jam simptomai nepasireiškė, teigė jo atstovė spaudai Stephanie Grisham, pridurdama, kad jo sveikata yra „puiki“, o ją toliau stebės gydytojas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi