Pasaulyje

2020.03.10 12:02

Britanijos princas Andrew visiškai nebendradarbiauja lytinių nusikaltimų tyrime

LRT.lt 2020.03.10 12:02

Jungtinės Karalystės princas Andrew visiškai nustojo bendradarbiauti byloje, kur JAV prokurorai siekia nustatyti velionio verslininko Jeffrey Epsteino bendrininkus seksualiniuose nusikaltimuose, rašo CNN.

Princas Andrew patyrė didelį visuomenės spaudimą dėl savo ryšių su J. Epsteinu, kuris kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius bei prekyba žmonėmis, kad juos seksualiai išnaudoti galėtų socialiniam elitui įvairiose šalyse priklausančios įžymybės.

Princas Andrew kaltinamas turėjęs seksualinių santykių su tuomet nepilnamete mergina viename J. Epsteino vakarėlyje.

„Priešingai princo Andrew labai viešam pasisiūlymui bendradarbiauti su mūsų tyrimu siekiant nustatyti Epsteino bendrininkus, pasisiūlymo, išplatinto per pranešimą spaudai, princas Andrew pilnai uždarė duris savanoriškam bendradarbiavimui ir mūsų tarnyba svarsto įvairias galimybes“, – CNN nurodė JAV prokuroras Geoffrey Bermanas.

Bekingemo rūmai atsisakė komentuoti situaciją CNN.

Lapkritį išskirtiniame interviu BBC, princas Andrew neigė jam mestus seksualinio nusikaltimo kaltinimus. Šis interviu sukėlė pasipiktinimą JK ir kilmingasis atsisakė visų viešų savo prievolių bei jo laukusio karinio paaukštinimo.

J. Epsteinas, laukęs savo teismo JAV, rugpjūtį buvo rastas negyvas savo kalėjimo celėje Manhatane. Tyrėjai nustatė, kad jis nusižudė.