Pasaulyje

2015.09.28 09:03

Iranas ir Rusija patvirtino savo paramą Sirijos lyderiui

ELTA2015.09.28 09:03

Iranas ir Rusija, akcentavusios kovą su „Islamo valstybe“, dar kartą patvirtino paramą Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui, praneša DW.  

Sirijos lyderis nedalyvauja Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke, tačiau jo interesams atstovauja Iranas ir Rusija, tvirtinančios, kad Sirijos lyderis turi likti valdžioje.

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis sekmadienį interviu teigė esąs pasiruošęs aptarti Sirijos pokario veiksmų planą. Jo teigimu, svarbiausias prioritetas šiuo metu yra įveikti „Islamo valstybę“, o tik po to derėtų imtis politinių reformų B. al Assado vyriausybėje.

„Tai nereiškia, kad Sirijos vyriausybei nereikia reformų. Žinoma, kad reikia“, – JT Generalinės Asamblėjos kuluaruose žurnalistams ir JAV mokslininkams sakė H. Ruhanis.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Sirijos lyderiui ištikimas karines pajėgas pavadino „vienintele teisėta kariuomene Sirijoje“.

„Pasiūlėme bendradarbiauti su šalimis regione. Stengiamės įkurti kažką panašaus į koordinuotą struktūrą, – CBS televizijai sakė V. Putinas. – Svarstome stiprinti darbą su prezidentu B. al Assadu ir mūsų partneriais kitose šalyse“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas patvirtino Irako pranešimą, kad Rusijos, Sirijos, Irako ir Irano pareigūnai įkūrė bendrą žvalgybos komitetą Bagdade, siekdamos dalytis informacija ir planais kovoje su „Islamo valstybe“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt