Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.10 10:13

Žiniasklaida: Kremlius samdė Britanijos šnipus ir konsultantus, kad persekiotų Putino priešus

LRT.lt 2020.03.10 10:13

Rusija yra kaltinama samdžiusi visą Britanijos politikų ir konsultantų tinklą, kad šis padėtų įgyvendinti Kremliaus kriminalinius interesus ir „padėtų persekioti“ Vladimiro Putino priešus Londone. Tai slaptame Jungtinės Karalystės parlamento Žvalgybos ir saugumo komiteto posėdyje buvo atskleista politikams, rašo „The Guardian“.

Šie kaltinimai yra išdėstyti parlamentarams, parengusiems ataskaitą apie galimą Rusijos kišimąsi į JK rinkimus ir politiką, kurios premjeras Borisas Johnsonas vis dar nepaviešina.

Uždarame minėto komiteto posėdyje aktyvistas ir finansininkas, Magnickio akto iniciatorius Billas Browderis pareiškė, kad Maskvai pavyko „infiltruotis“ į Jungtinės Karalystės visuomenę, naudojantis gerai apmokamais britų tarpininkais.

Anot B. Browderio, dalis tarpininkų nesupranta dirbantys Kremliaus interesams, bet kiti tai daro sąmoningai, rašo „The Guardian“.

Kaltinimai dirbant Kremliaus interesams metami tiek Leiboristų, tiek Konservatorių partijos politikams, buvusiems žvalgybos pareigūnams ir diplomatams bei garsioms viešųjų ryšių agentūroms. B. Browderio liudijime neteigiama, kad kuris nors britas pažeidė įstatymus.

Anot B. Browderio, Kremlius naudojasi šiais profesionalais, kad užmaskuotų savo „persipynusius“ valstybės ir kriminalinius interesus. Tai naudojama ir persekiojant V. Putino kritikus, „stumiant Rusijos propagandą ir dezinformaciją“ bei „vykdant ir slepiant milžiniškas pinigų plovimo operacijas“, rašo „The Guardian“.

B. Browderis davė leidimą savo liudijimą paviešinti „The Guardian“, jis buvo vienas iš kelių ekspertų, liudijusių parlamento komitete apie Rusijos kišimąsi į JK politiką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi