Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.10 09:28

Didžiojoje Britanijoje koronavirusas patvirtintas sveikatos ministrei

Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadui nustatytas koronavirusas, atnaujinta 10.38
BNS, LRT.lt, ELTA 2020.03.10 09:28

Antradienį nauji užsikrėtimai koronavirusu buvo patvirtinti Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, JAV ir kitose valstybėse. Pasaulyje mirties nuo koronaviruso atvejų skaičius antradienį viršijo 4 tūkst., rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys. Kaip praneša „Sky News“, koronavirusas nustatytas Didžiosios Britanijos sveikatos ministrei Nadine Dorries.

„Galiu patvirtinti, kad man nustatytas koronavirusas... ir aš izoliavausi namuose“, – nurodė konservatorė.

Sveikatos apsaugos pareigūnai bando išsiaiškinti, kaip ji užsikrėtė, ir su kuo turėjo kontaktų, pridūrė N. Dorries, kuri prisidėjo prie teisės akto dėl kovos su koronavirusu kūrimo.

Ji yra pirmoji britų politikė, kuriai nustatytas koronavirusas, ir paaiškėjus, kad ji serga, kilo nerimas, ar kas nors galėjo nuo jos užsikrėsti.

Leidinys „The Times“ pranešė, kad N. Dorries, prastai pasijutusi penktadienį, bendravo su šimtais žmonių, įskaitant premjerą Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną). Laikraštis nurodė, kad dabar ji jau sveiksta.

„Norėčiau padėkoti... nuostabiems NHS darbuotojams, suteikusiems man patarimų ir paramos“, – sakė ji, paminėdama Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą.

Atnaujinta 00.43

„Sky News“ skelbia, kad koronavirusas patvirtintas Didžiosios Britanijos sveikatos ministrei N. Dorries. Tai pirmoji ministrė D. Britanijoje, kuriai nustatytas virusas.

„Kai tik buvau informuota, kad sergu koronavirusu, iš karto ėmiausi saugumo priemonių ir izoliavau save namuose“, – rašoma ministrė pranešime.

Didžiojoje Britanijoje 6 žmonės mirė nuo COVID-19. Patvirtintų atvejų šalyje 384.

Atnaujinta 20.28

Siekiant užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui, Berlyno teatruose, operose ir koncertų salėse nuo trečiadienio atšaukiami dideli kultūriniai renginiai, pranešė Vokietijos sostinės pareigūnai.

Šios priemonės galios iki balandžio 19-osios. Be kita ko, bus atšaukta koncertų žymiojoje Berlyno filharmonijoje, sakė Berlyno kultūros senatorius Klausas Ledereris, pridūręs, kad nors ir gaila atšaukti renginius, „bet kažkam reikia prisiimti atsakomybę“.

Mažesnių – iki 500 dalyvių pritraukiančių – renginių organizatoriai turės nuspręsti individualiai, ar juos atšaukti, vadovaudamiesi federalinio ligų kontrolės centro gairėmis.

Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahnas (Jensas Španas) paragino šalį atšaukti daugiau nei 1 000 dalyvių skirtus renginius, kai užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius šalyje išaugo iki 1 100.

Kelios „Bundesliga“ futbolo rungtynės vyks be žiūrovų, be to, Vokietija praėjusią savaitę atšaukė keletą didelių renginių, įskaitant Berlyno turizmo parodą ITB, pramonės parodą „Hannover Messe“ ir Leipcigo knygų mugę.

Labiausiai nuo koronaviruso šalyje nukentėjo Šiaurės Reinas-Vestfalija, daugiausiai gyventojų turinti Vokietijos žemė. Joje taip pat užfiksuoti du mirties nuo koronaviruso atvejai.

Atnaujinta 19.51

Italijoje per parą nuo koronaviruso sukeltos ligos mirė 168 žmonės, bendras jo aukų skaičius šalyje jau išaugo iki 631. Tai antradienį pranešė Civilinės saugos departamento vadovas Angelas Borellis.

Jo duomenimis, šiuo metu infekuotųjų skaičius siekia 8514.

Atnaujinta 18.37

Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) patvirtintas pirmas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai antradienį pranešė „Reuters“, remdamasi šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Žinybos duomenimis, infekuotasis – Belgijos pilietis. Kinšasos oro uoste jam atlikto testo dėl koronaviruso rezultatai buvo teigiami. Pacientui paskirtas karantinas.

Atnaujinta 18.07

Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadui generolui Jaroslawui Mikai diagnozuotas koronavirusas. Tai antradienį pranešė šalies Nacionalinės gynybos ministerija.

„Iš karinio pasitarimo Vokietijoje grįžusiam generolui J. Mikai nustatytas koronavirusas. Generolą lydėję asmenys izoliuoti. Vadas jaučiasi gerai“, – sakoma pranešime.

Lenkijoje iki šiol patvirtinta 20 naujojo koronaviruso sukelto susirgimo atvejų, 467 žmonės paguldyti į ligonines įtarus jiems koronavirusą, daugiau kaip 1 tūkstančiui taikomas namų karantinas. Lenkijos vyriausybė įvedė sanitarinę kontrolę pasienyje ir nusprendė atšaukti visus masinius renginius.

Atnaujinta 16.58

Estijoje antradienį buvo diagnozuotas koronavirusas vienam piliečiui, sugrįžusiam namo iš šiaurės Italijos per Ženevą – taigi, bendras infekuotųjų skaičius šioje šalyje padidėjo iki 13.

Sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė, kad infekcija buvo patvirtinta dar keliems estams: iš Italijos bei Prancūzijos sugrįžusiems dviem Talino gyventojams ir iš Italijos per Ženevą ir Helsinkį parskridusiam piliečiui.

Pasak pareigūnų, visi užsikrėtusieji yra geros būklės; vienas iš jų gydomas ligoninėje.

Atnaujinta 15.55

Jungtinėje Karalystėje mirė 6-as koronavirusu užsikrėtęs žmogus, pranešė Sveikatos komitetas. Tai į 9 dešimtį įkopęs asmuo, kuris mirė pirmadienio vakarą.

Atnaujinta 15.46

Vatikanas antradienį pranešė uždarantis lankytojams turistinius objektus. Žmonės nebegalės aplankyti Šv. Petro aikštės ir bazilikos. Vatikano darbuotojų taip pat neaptarnaus mieste-valstybėje veikianti valgykla, bet jis tieks maistą į namus, rašo CNN.

Atnaujinta 15.14

Ispanijos kraštutinės dešiniosios partijos „Vox“ generalinis sekretorius Javieras Ortega Smithas užsikrėtė naujuoju koronavirusu. Tai sakoma antradienį paskelbtame partijos pranešime.

„Šiandien mes sužinojome, kad Javiero Ortegos testo dėl COVID-19 rezultatai buvo teigiami“, - rašo pranešimo autoriai.

Partijos generalinis sekretorius taip pat yra Ispanijos Deputatų Kongreso (parlamento žemųjų rūmų) narys. Gautomis žiniomis, dabar kurį laiką visi „Vox“ atstovaujantys deputatai dirbs iš namų.

Iš viso Ispanijoje nustatyta apie 1,4 tūkstančio užsikrėtimo atvejų, 35 infekuotieji mirė. Daugiausia atvejų išaiškinta Madrido regione – 782.

Atnaujinta 14.09

Europos Sąjungoje aštrėja padėtis dėl naujojo koronaviruso plitimo, todėl artimiausios savaitės bus lemiamos blokui, antradienį perspėjo ES sveikatos ir maisto saugos komisarė Stela Kirjakides.

„Valstybės narės turėtų sutelkti dėmesį pastangas sustabdyti viruso plitimą, ypač tuo metu, kai užsikrėtimo atvejų skaičius yra ribotas. Pirmasis prioritetas yra sulėtinti viruso plitimą, kad mūsų sveikatos apsaugos sistemos turėtų pakankamai laiko imtis veiksmų, kad užkirstų kelią padėties aštrėjimui“, – sakė EK narė Europos Parlamento sesijoje, per kurią buvo svarstomas atsakas į epidemiją.

„Pasekmės europiečiams ir ekonominiam gyvenimui bus reikšmingos. Padėtis nėra paprasta“, – pripažino S. Kirjakides.

Ji pabrėžė, kad nesant bendrų Bendrijos veiksmų nebus įmanoma suvaldyti krizę, ir paragino gyventojus bei vyriausybes parodyti solidarumą.

„Būtina imtis bendrų veiksmų ir sutelkti išteklius, informaciją, kompetenciją, įrangą“, – pažymėjo pareigūnė.

Ji pridūrė, kad liga plinta ES valstybėse pagal skirtingus scenarijus.

„Paraginau visas valstybes nares suaktyvinti pasirengimo programas, ir paskatinau jas pasiruošti būsimiems scenarijams, – sakė S. Kirjakides. – Dabar ne laikas ginčytis – dabar laikas vienytis. Tai vienintelis būdas įveikti šią krizę.“

Tuo metu civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos eurokomisaras Janezas Lenarčičius, kuriam pavesta koordinuoti atsaką į viruso protrūkį, pranešė, jog EK skyrė apie 270 mln. eurų prevencinėms priemonėms ir pastangoms apriboti užkrato plitimą.

„Koronaviruso ekonominės pasekmės bus reikšmingos. Tai neišvengiama. Glaudžiai bendradarbiaujame su valstybėmis narėmis analizuodami situaciją ir koordinuodami ekonomines priemones. Šiai nepaprastajai padėčiai [išspręsti] būtinos suderintos priemonės. Šiuo atveju solidarumas ir bendradarbiavimas yra raktažodžiai“, – nurodė eurokomisaras.

Atnaujinta 13.45

Iranas antradienį pranešė apie dar 54 mirties nuo naujojo koronaviruso COVID-19 atvejus. Šalyje koronaviruso aukų skaičius pasiekė jau 291.

Tai didžiausias iki šiol per parą Irane užfiksuotų mirčių nuo koronaviruso skaičius.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Kianusho Jahanpuro, Irane patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius nuo pirmadienio išaugo 881 atvejais – iki 8 042.

Atnaujinta 13.25

Estijos sveikatos apsaugos departamento laboratorijai nustačius koronavirusą dviem suaugusiems Talino gyventojams, kurių vienas grįžo iš Šiaurės Italijos, o kitas – iš Prancūzijos, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje padidėjo iki 12.

Nuo sausio 31 dienos šioje laboratorijoje buvo atlikta 350 testų dėl naujosios ligos COVID-19, kurių 12 rezultatai buvo teigiami, pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Atnaujinta 13.15

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassolis, kuris savaitgalį lankėsi Italijoje, antradienį savo noru karantinavosi.

„Dėl šios priežasties, kadangi praėjusį savaitgalį buvau Italijoje, aš grynai atsargumo sumetimais nusprendžiau paisyti nurodytų priemonių ir mano, kaip pirmininko, funkcijas 14 dienų, kaip rekomenduojama sveikatos protokole, vykdyti iš savo gyvenamosios vietos Briuselyje, – pranešė D. Sassolis. – COVIS-19 kiekvieną mūsų įpareigoja elgtis apdairiai. Tai keblus momentas visiems“.

Atnaujinta 13.08

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija antradienį informavo, kad šalyje patvirtinti trys nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras infekuotųjų skaičius padidėjo iki devynių.

„Tyrimų dėl kovonaviruso RNR (ribonukleino rūgšties) rezultatai yra teigiami“, – informavo ministerijos atstovai.

Jie pridūrė, kad „visi trys nauji pacientai yra patenkinamos būklės, jų temperatūra normali, jie neturi jokių nusiskundimų“.

Išvakarėse Baltarusijos sveikatos apsaugos ministras Vladimiras Karanikas pranešė, kad naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 buvo diagnozuota dar trims pacientams – taigi, šiuo metu šalyje iš viso nustatyti devyni užsikrėtimo atvejai.

Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki trijų.

Atnaujinta 13.00

Austrija uždraudė iš Italijos atvykti visiems, kurie neturi sveikatos pažymėjimo, antradienį sakė kancleris Sebastianas Kurzas.

Įvedęs ribojimus dėl naujojo koronaviruso plitimo, Izraelis ragina turistus per kelias dienas palikti šalį.

„Izraelyje esantiems turistams duodama laiko ateinančiomis dienomis tvarkingai išvykti“, – sakoma Sveikatos ministerijos pareiškime. Tiksli data neįvardyta.

Atnaujinta 12.28

Pirmuosius koronaviruso atvejus patvirtinus Saksonijoje-Anhalte, COVID-19 jau nustatytas visose Vokietijos federalinėse žemėse.

Antradienį pranešta, kad Saksonijos-Anhalto žemėje virusas nustatytas keturiems žmonėms. Visi jie prieš tai lankėsi Šiaurės Italijoje.

Saksonija-Anhaltas buvo paskutinė Vokietijos federalinė žemė, kurioje iki šiol infekcijos atvejų nebuvo patvirtinta. Pirmadienio duomenimis, šalyje virusas nustatytas 1139 asmenims.

Atnaujinta 12.04

Praėjus pusantro mėnesio po karantino paskelbimo visoje Hubėjaus provincijoje, Kinija švelnina suvaržymus, įvestus koronaviruso epidemijai suvaldyti. Sveiki žmonės dabar vėl galės keliauti provincijos viduje, antradienį pranešė provincijos vyriausybė. Naujasis koronavirusas gruodį pirmą kartą pasireiškė Hubėjuje, sausi pabaigoje žinybos uždarė visą 56 mln. gyventojų turinčią provinciją.

Tam, jog būtų garantuota, kad po Hubėjų keliauja tik sveiki žmonės, vyriausybė ketina pasitelkti mobiliąją programėlę. Žmonėms, priklausomai nuo koronaviruso rizikos, bus suteikti skirtingų spalvų kodai. Pavyzdžiui, asmenys teritorijose su maža viruso rizika gaus žalios spalvos kodą ir galės keliauti po provinciją.

Nuo epidemijos pradžios Kinijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 80 750 žmonių, dauguma jų – Hubėjuje. Daugiau kaip 3 100 infekuotųjų mirė.

Drastiškos izoliacinės priemonės davė rezultatų, nes naujų infekcijų skaičius Kinijoje jau kurį laiką mažėja. Antradienį pirmą kartą nuo epidemijos pradžios Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane apsilankė Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.

Atnaujinta 11.25

Čekijos premjeras Andrejus Babišas paskelbė, kad nuo trečiadienio dėl koronaviruso grėsmės bus uždarytos visos šalies pradinės ir vidurinės mokyklos. Universitetai tęs įprastinį darbą, rašo CNN.

Čekijoje koronavirusu yra užsikrėtęs 31 žmogus.

Tuo tarpu Italija kovai su koronaviruso epidemijos padariniais skirs 10 mlrd. eurų, informuoja agentūra „Reuters“.
Dėl to nauja valstybės skola šiais metais veikiausiai augs iki beveik 3 proc. BVP, antradienį stočiai „Radio Capital“ sakė pramonės ministras Stefanas Patuanellis.

Atnaujinta 11.14

Antradienį pranešta, kad koronavirusu užsikrėtė Prancūzijos kultūros ministras Franckas Riesteris. Virusas jam diagnozuotas sekmadienį, nuo to laiko jis užsidaręs į karantiną namuose, rašo CNN.

Atnaujinta 10.54

Pietų Korėjoje mažėja naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičius. Pirmadienį užregistruota 131 nauja infekcija, antradienį pranešė sveikatos tarnybos. Tai yra mažiausias didėjimas, fiksuotas per parą per pastarąsias dvi savaites. Bendras infekcijų skaičius viršija 7 500. Iki šiol COVID-19 Pietų Korėjoje pražudė 54 žmones.

Jau kelias dienas šalyje stebimos naujų infekcijų mažėjimo tendencijos. Nepaisant to, dar per anksti atsikvėpti, sakė Yoon Tae Ho iš krizių valdymo centro.

Atnaujinta 10.52

Šiaurės Kipre vokiečių turistei diagnozuoja naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19, antradienį pranešė vietos pareigūnai.

Tai pirmasis nustatytas šios ligos atvejis Šiaurės Kipre. Viduržemio jūros Kipro sala yra padalyta tarp Europos Sąjungai priklausančios Kipro Respublikos ir atskilusios Šiaurės Kipro Turkų Respublikos, kurią pripažįsta tik Ankara.

Šiaurės Kipro sveikatos apsaugos ministras Ali Pilli žurnalistams sakė, kad infekuota 65 metų moteris kartu su 29 turistų grupe į Šiaurės Kiprą atvyko sekmadienį iš Balingeno pietvakarių Vokietijoje.

Atnaujinta 10.28

Apie du naujus užsikrėtimus antradienį pranešė Latvijos Ligų prevencijos ir kontrolės centras. Iš viso koronaviruso tyrimai Latvijoje jau buvo atlikti 274 žmonėms.

Iš viso šalyje COVID-19 serga jau 8 žmonės, praneša LSM.

Abu naujai susirgę žmonės užsikrėtė Červinijos slidinėjimo kurorte Italijoje netoli Šveicarijos sienos, kaip ir penki kiti latviai iš tos pačios turistų grupės, pranešė sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė.

Ši turistų grupė, kurioje iš viso buvo 19 žmonių, parskrido kovo 7 dieną bendrovės „airBaltic“ reiso BT-630 lėktuvu iš Milano į Rygą. Tuo lėktuvu iš viso skrido 39 keleiviai, tarp jų – 25 Latvijos gyventojai. Ligų prevencijos ir kontrolės centras išaiškino visus keleivius ir įgulos narius, jiems nurodyta dvi savaites būti namie, stebint šeimos gydytojui.

Latvijos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti į labiausiai koronaviruso paveiktas šalis: Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją, Italiją, Iraną ir Singapūrą.

Oficialiais antradienio duomenimis, pasaulyje koronavirusu yra užsikrėtę virš 114 tūkst. žmonių, o išgijo virš 64 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 10.20

Jungtinėse Valstijose pirmadienį augo nerimas dėl naujojo koronaviruso, smukus JAV akcijų kursui ir iškilus tikimybei, kad pats prezidentas Donaldas Trumpas galėjo būti paveiktas viruso per kontaktus su dviem respublikonų įstatymų leidėjais.

D. Trumpas, kuris į Vašingtoną parskrido po savaitgalio savo valdose Floridoje, kur žaidė golfą ir vakarieniavo su Brazilijos dešiniojo sparno prezidentu, kelias savaites neteikė didelės reikšmės viruso grėsmei.

Tačiau po skubaus susitikimo su administracijos darbuotojais prezidentas žurnalistams pranešė, kad antradienį Kongresui pasiūlys „labai svarbias“ ekonomines priemones. Tarp jų bus mokesčių mažinimas ir pagalba valandinį atlyginimą gaunantiems darbuotojams, kurie baiminasi pranešti sergantys.

Viruso plitimas taip pat kelia klausimų dėl to, ar D. Trumpas galės toliau rengti sau labai svarbius didelius perrinkimo kampanijos mitingus.

D. Trumpui testai dėl viruso nebuvo atlikti, pirmadienį vakare sakė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Stephanie Grisham.

Atnaujinta 10.15

Kanadoje pirmadienį buvo užfiksuotas pirmasis mirties nuo naujojo koronaviruso COVID-19 atvejis.

Pagal pranešimus, auka yra vyras, gyvenęs pagyvenusių žmonių priežiūros įstaigoje Šiaurės Vankuveryje. Jo amžius neskelbiamas. Koronavirusas taip pat nustatytas dar dviem šioje įstaigoje gyvenantiems asmenims ir dviem slaugytojams.

Šioje įstaigoje gali gyventi apie 200 pagyvenusių žmonių.

Kanadoje iki šiol užfiksuota daugiau kaip 70 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Beveik visi atvejai užfiksuoti tankiausiai apgyvendintose Britų Kolumbijos ir Ontarijo provincijose.

Užsikrėtimų skaičius viršija 110 tūkst.

Į daugiau kaip 100 valstybių ir teritorijų išplitęs naujasis virusas jau nusinešė 4011 gyvybių. Užsikrėtimo atvejų yra daugiau kaip 110 tūkstančių.

Epidemija visame pasaulyje sutrikdė keliones ir privertė atšaukti įvairiausius renginius, nuo konferencijų iki sporto varžybų.

Tačiau Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis nuolat mažėjo ir tai rodytų, kad beprecedentės šioje šalyje taikomos priemonės tikriausiai veikia.

Antradienį Kinija pranešė tik apie 19 naujų užsikrėtimo atvejų – tai mažiausias skaičius nuo sausio 21-osios, kai vyriausybė pradėjo juos skaičiuoti, nurodė Nacionalinė sveikatos komisija.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paskelbė, kad daugiau kaip 70 proc. Kinijoje užsikrėtusių asmenų jau pasveiko ir kad šalis pradeda „kontroliuoti savo epidemiją“.

Be to, pastarosiomis dienomis pasirodė pirmųjų ženklų, kad kai kurios priemonės žmonių judėjimui ir susibūrimams riboti netrukus gali būti atšauktos. Kai kuriuose regionuose vėl atidarytos mokyklos arba paskelbta, kada jos vėl pradės dirbti.

Dauguma iš 16 Uhane veikusių laikinų ligoninių jau uždarytos, o paskutinės dvi turėtų būti uždarytos antradienį.

Tuo tarpu Šanchajaus pramogų parkas „Shanghai Disney“ paskelbė, kad siekdamas palaipsniui vėl pradėti dirbti atidaro savo parduotuvių ir pramogų zoną „Disneytown“.

JAV užsikrėtimų daugėja

Jungtinėse Valstijose per parą nustatyti 205 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras infekuotųjų skaičius padidėjo iki 717, praneša televizija CNN.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenimis, užsikrėtimo atvejų nustatyta 36 valstijose ir Kolumbijos apygardoje, kur įsikūrusi JAV sostinė Vašingtonas.

Daugiausiai užsikrėtimo atvejų nustatyta Vašingtono valstijoje (180), Niujorke (142) ir Kalifornijoje (105).

Mongolija uždarė miestus

Mongolija antradienį šešioms dienoms uždraudė bet kam atvykti į savo didžiuosius miestus ar išvykti iš jų, šalyje užregistravus pirmąjį užsikrėtimo atvejį, kuris yra susijęs su prancūzų energetikos bendrovės darbuotoju, atskridusiu iš Maskvos.

Bandydama neįsileisti mirtinai pavojingo viruso, 3 mln. gyventojų turinti Mongolija jau anksčiau uždarė savo sieną su kaimynine Kinija ir uždraudė skrydžius iš Pietų Korėjos.

„Siekiant pažaboti protrūkį, sostinė Ulan Batoras ir visi provincijų centrai karantinuoti iki kovo 16 dienos“, – spaudos konferencijoje paskelbė vicepremjeras Enchtuvšinas Elzijsaichanis.

Pasak jo, žmonėms beveik savaitę nebus leidžiama patekti į sostinę ir provincijų miestus ar išvykti iš jų.

Išėjimo prie jūros neturinti Mongolija yra dar viena valstybė, pradėjus taikyti griežtas priemones epidemijai sulaikyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi