Naujienų srautas

Pasaulyje

2020.03.10 07:40

Kinijos prezidentas atvyko į koronaviruso epicentrą Uhaną

BNS 2020.03.10 07:40

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienį atvyko į Uhano miestą ir tai pirmas jo apsilankymas koronaviruso epidemijos epicentre nuo sausio, kai kilo ši krizė.

Xi Jinpingo vizitas, apie kurį nebuvo skelbta iš anksto, surengtas tokiu metu, kai nuo sausio pabaigos taikomos beprecedentės karantino priemonės uždarant Uhaną ir visą centrinę Hubėjaus provinciją, regis, pradeda duoti rezultatų. Naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų Kinijoje pastarosiomis savaitėmis smarkiai mažėja.

Komunistų partijos lyderis į Hubėjaus sostinę atskrido „patikrinti epidemijos prevencijos ir kontrolės darbo“ regione, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Prezidentas susitiks su medikais, kariškiais, bendruomenės darbuotojais, policininkais, pacientais ir gyventojais, sakoma pranešime.

Naujasis virusas, kaip manoma, atsirado gruodžio mėnesį Uhane, laukinių gyvūnų turguje.

Visame pasaulyje jau užsikrėtė daugiau kaip 4 tūkst. žmonių, o mirties atvejų yra per 110 tūkstančių. Dauguma atvejų užregistruoti Kinijoje, bet per parą užregistruojamų naujų atvejų dabar yra daug daugiau ne Kinijoje, o kitose valstybėse.

Antradienį Kinija pranešė tik apie 19 naujų užsikrėtimo atvejų – tai mažiausias skaičius nuo sausio 21-osios, kai vyriausybė pradėjo juos skaičiuoti, nurodė Nacionalinė sveikatos komisija. Naujų mirties atvejų Kinijoje yra 17.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi