Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.28 09:30

Katalonijos parlamente daugumą užsitiktino atsiskyrimo šalininkai

Sekmadienį Katalonijoje vykusiuose parlamento rinkimuose daugumą užsitikrino už šio Ispanijos regiono atsiskyrimą nuo Madrido pasisakančios jėgos, kurios žada surengti referendumą ir nutiesti kelią į nepriklausomybę.  

Tačiau tik 20 proc. katalonų tiki, kad prieš kelerius metus prasidėjusi kampanija baigsis atsiskyrimu nuo Ispanijos, nemažai laikančiųjų nepriklausomybę „teoriniu klausimu“ yra ir separatistų stovykloje.

Separatistų lyderis, Katalonijos prezidentas tvirtina nesąs užkietėjęs nacionalistas, bet savo politinę karjerą paskyrė Katalonijos nepriklausomybei. Jam atėjus į valdžią šūkis „Katalonija - ne Ispanija“ ėmė skambėti vis garsiau.

Tik penktadalis katalonų tiki, kad išsipildys tai, ko siekia Arturas Masas ir jo šalininkai. Tačiau dalis verslininkų labai sunerimę. Dalis katalonų nesutinka, kad ekonomikos padėtis nepriklausomoje valstybėje bus geresnė.

Net ir pati Europos Sąjunga jau perspėjo – nepriklausoma Katalonija automatiškai netaptų dar viena nare, ir euro taip pat automatiškai neišsaugos.

Net ir tarp Katalonijos nepriklausomybės šalininkų nemažai manančių, kad tai tik teorinis klausimas apie nepriklausomybę. Jie norėtų, kad Katalonija, turtingiausia Ispanijoje, pati skaičiuotų, kiek gali išleisti ir kiek pervesti Madridui, bet nemano, kad reikėtų nuo jo atsiskirti.

   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi