Pasaulyje

2020.03.09 19:29

Erdoganas ragina NATO suteikti Turkijai „konkrečios paramos“ dėl Sirijos

atnaujinta 20.11
BNS, LRT.lt2020.03.09 19:29

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pirmadienį pareiškė norintis „konkrečios paramos“ iš NATO sąjungininkių, jo šaliai kovojant su grėsmėmis Sirijoje, kur jau devyneri metai vyksta konfliktas.

„Tikimės konkrečios paramos iš mūsų visų sąjungininkių šioje kovoje“, – sakė Briuselyje viešintis Turkijos vadovas, pridūręs, kad jo šalis smarkiai aukojasi.

„NATO atsidūrusi kritiniame procese, kur jai reikia aiškiai pademonstruoti savo aljanso solidarumą“, – tvirtino R. T. Erdoganas.

Turkų lyderis taip pat paragino NATO įgyvendinti ankstesnius įsipareigojimus sustiprinti Turkijos gynybą.

Briuselyje R. T. Erdoganas vieši augant spaudimui Europos šalims po Turkijos prezidento pareiškimo, kad Ankara nebetrukdys pabėgėliams, bandantiems pasiekti Vakarus.

Turkijoje gyvena apie 3,6 mln. sirų pabėgėlių.

Beveik milijonas žmonių iš šiaurės vakarinės Sirijos Idlibo provincijos pasitraukė Turkijos sienos link dėl Damasko režimo, padedamo Rusijos aviacijos, pradėto puolimo.

Vien vasarį Turkija nuo režimo ugnies neteko daugiau kaip 50 karių.

„Mūsų sąjungininkės turėtų pademonstruoti solidarumą su mūsų šalimi nediskriminuodamos ir nereikšdamos politinių sąlygų“, – pareiškė R. T. Erdoganas.

„Labai svarbu, kad parama, kurios prašome, būtų suteikta nedelsiant“, – pridūrė jis.

Be to, R. T. Erdoganas kritikavo Graikiją, kaltinusią Turkiją dėl naujausios migrantų krizės.

„Neracionalu ir neatidu, kad sąjungininkė ir kaimynė beda pirštu į Turkiją, kaltindama dėl nereguliuojamos migracijos“, – tvirtino Turkijos prezidentas.

„Neleisime šiai šaliai pamėginti gauti nesąžiningos naudos, piktnaudžiaujant dabartine padėtimi ir Europos Sąjunga“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.