Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.09 18:05

Japonijos ekspertai: koronaviruso plitimas gali trukti daugiau kaip metus

ELTA 2020.03.09 18:05

Naujojo koronaviruso plitimas atėjus šiltiems orams nesiliaus ir gali trukti daugiau kaip metus. Tokią nuomonę pirmadienį per spaudos konferenciją išsakė grupė Japonijos specialistų ir mokslininkų, dirbančių specialioje vyriausybinėje kovos su koronaviruso plitimu komisijoje.

„Plitimas gali trukti nuo kelių mėnesių iki pusmečio, bet jis gali trukti ir daugiau kaip metus“, - cituoja vieną iš specialistų naujienų agentūra „Kyodo“. Japonijos mokslininkų nuomone, naujasis koronavirusas, „skirtingai nuo įprastinio gripo, nepriklauso virusų, kurie išnyksta atėjus šiltiems orams, tipui“.

Japonijos vyriausybinės komisijos nariai pažymėjo, jog šalyje kol kas pavyko „užkirsti kelią sprogstamajam viruso plitimui“, bet pabrėžė, kad negalima prarasti budrumo, ir primygtinai rekomendavo gyventojams neorganizuoti masinių renginių ir juose nedalyvauti.

Iki šiol Japonijoje nustatyta daugiau kaip 1,2 tūkstančio užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 16 infekuotųjų mirė. Didžioji dalis užsikrėtusiųjų – 696 žmonės – kruizinio laivo „Diamond Princess“ keleiviai ir įgulos nariai.

Naujojo koronaviruso COVID-19 sukelto susirgimo protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinijos Uhano mieste, kuriame gyvena 12 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino jį tarptautinio masto nepaprastąja situacija. Be Kinijos, infekuotųjų rasta daugiau kaip šimte šalių.

Kinijos valdžia iki šiol patvirtino daugiau kaip 80,7 tūkstančio užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, daugiau kaip 3,1 tūkstančio infekuotųjų jau mirė.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 100 tūkstančių, daugiau kaip 3,8 tūkstančio žmonių mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi