Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.09 17:07

Graikijos premjeras pareiškė, kad ES nebus šantažuojamos dėl migrantų

ELTA 2020.03.09 17:07

Graikija ir Europos Sąjunga (ES) nesileis būti šantažuojamos Turkijos dėl migrantų krizės, teigė Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis.

Pasak K. Mitsotakio, „tai ypač“ svarbus momentas Graikijai ir Europai, ir pareikalavo, kad pirmadienį Briuselyje vyksiančio vizito metu Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas prisidėtų prie situacijos deeskalavimo.

Turkijos prezidentas pirmadienio vakarą atvyksta pokalbių į Briuselį dėl pabėgėlių krizės.

Graikijos premjeras pridūrė, kad Turkija bando dešimtis tūkstančių migrantų paversti „neteisėtais įsibrovėliais. „ES išorinė siena turėjo būti apsaugota“, – teigė K. Mitsotakis ir paragino Turkiją pasiimti visus nelegalius migrantus, kurie buvo sulaikyti Graikijos teritorijoje.

Vasario pabaigoje Turkija, nepaisydama 2016 m. pasiekto susitarimo su ES dėl migrantų srautų pažabojimo, pareiškė, kad šalies sienos yra atviros pabėgėliams, norintiems patekti į Graikiją. Nuo to laiko Turkijos ir Graikijos pasienyje masiškai renkasi migrantai ir pabėgėliai.

Praėjusią savaitę migrantai ne kartą mėgino šturmuoti Graikijos sieną, kilo susirėmimai su Graikijos policija, panaudotos ašarinės dujos ir vandens patrankos.

ES atstovai ne kartą kaltino Turkijos prezidentą siekiant šantažuoti Bendriją ir tam kaip instrumentą naudojant migrantus.

2016 metų ES ir Turkijos pabėgėlių paktas numatė, kad Ankara užkerta kelią nelegaliai migracijai ES kryptimi. Mainais Briuselis sirų pabėgėliams Turkijoje aprūpinti pažadėjo 6 mlrd. eurų.

Graikijos premjeras, be kita ko, palankiai įvertino Vokietijos vyriausybės planus paremti Graikiją ir kartu su kitomis ES šalimis priimti iki 1 500 vaikų, gyvenančių migrantų stovyklose Graikijos salose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi