Naujienų srautas

Pasaulyje

2020.03.09 16:06

Italijoje gyvenanti lietuvė: baiminamasi dėl ligoninių, kurios yra perpildytos užsikrėtusiųjų

atnaujinta 16.52
LRT.lt, LRT RADIJAS 2020.03.09 16:06

Lietuvos ambasadorius sako, kad Šiaurės Italijoje gali būti keli tūkstančiai lietuvių. Jiems, kaip ir kitiems užsienio valstybių piliečiams, leidžiama išvykti iš karantino zonos ir grįžti į savo gimtinę, prieš tai patikrinus jų sveikatą. Genujoje gyvenanti lietuvė teigia jau matanti sklindančią paniką. Pirmadienį dar pranešta, kad per riaušes kalėjime Modenos mieste žuvo 6 kaliniai.

„Lietuvos piliečiams, kurie yra atvykę laikinai iš Lietuvos, mes rekomenduojame išvykti iš karantino zonos ir grįžti į Lietuvą. Laikantis visų atsargumo priemonių ir rekomendacijų ir Lietuvoje“, – LRT RADIJUI sako R. Šlepavičius.

Šiuo metu Genujoje esanti lietuvė Laura portalui LRT.lt sakė, kad situacija Italijoje iki sekmadienio buvo rami, bet dabar viskas keičiasi.

„Uždarytos mokyklos, darželiai, atšaukti renginiai ir taikomi apribojimai. Vakar paskelbus karantiną daugelyje Lombardijos bei Pjemonto miestų, šiandien situacija darosi gąsdinanti“, – sako pašnekovė ir prideda, kad imami atšaukti ir įprastiniai darbo susitikimai.

Sekmadienį Italijoje nuo koronaviruso mirė 133 žmonės, tądien patvirtinti 1492 nauji užsikrėtimai. Premjeras Giuseppe Conte pranešė, kad karantinuojama bus apie 16 mln. šalies šiaurės regionuose gyvenančių žmonių.

„Viena iš didžiausių baimių yra tas izoliavimas, karantinas ir, be abejonės, situacija ligoninėse, kurios yra perpildytos dėl sergančių žmonių skaičiaus“, – LRT.lt sako Laura.

Ji teigia pastebinti, kad panika plinta ir tarp italų, kurie, paskelbus karantiną, užplūdo prekybos centrus rūpindamiesi įsigyti maisto atsargų, lauke formuojasi eilės.

Lietuvos ambasadorius R. Šlepavičius pabrėžia, kad grįžus į Lietuvą būtina kreiptis ir informuoti atitinkamas sveikatos apsaugos institucijas, pateikiant savo duomenis.


Mirė 6 kaliniai

Italijos kalinimo įstaigų policija pirmadienį pranešė, kad šiaurinėje Italijoje mirė šeši kaliniai, kurie, protestuodami prieš taikomas kovos su koronaviruso plitimu priemones, įsilaužė į įkalinimo įstaigos ligoninę ir perdozavo metadono.

Sekmadienį Modenos mieste kilęs incidentas buvo pirmasis iš daugiau nei dviejų dešimčių riaušių, prasidėjusių perpildytose Italijos įkalinimo įstaigose pirmadienį.

Žmogaus teisių gynėjai perspėja, kad kaliniai ypač yra sunerimę dėl koronaviruso protrūkio, ypač po to, kai, siekiant sustabdyti ligos plitimą, buvo uždrausti susitikimai su šeimos nariais.

Pirmadienį Milane ant San Vitorės kalėjimo stogo užlipę kaliniai prašė malonės, laikydami iškėlę paklodę su užrašu „indulto“.

Kalinimo įstaigų policijos padalinio generalinis sekretorius Donato Capece kaltino vyriausybę užmiršus kalėjimų sistemą, atsisakant aprūpinti ją būtinomis priemonėmis, kad būtų sustabdytas koronaviruso plitimas tarp kalinių. Pasak jo, kalėjimų sargybiniai yra palikti vieni tvarkytis su kaliniais, kuriems dabar leidžiama bendrauti su artimaisiais tik telefonu arba per programėlę „Skype“.

„Administracija visiškai nedalyvauja, – sakė jis naujienų agentūrai AP. – Jie paliko kalėjimų policiją pavojuje.“

Jis patvirtino, kad nuo perdozavimo Modenos kalėjime mirė šeši kaliniai. Pareigūnas išvardino daugiau nei dvi dešimtis kalėjimų, kuriuose vyksta kalinių protestai, įskaitant kalėjimą Fodžoje, iš kurio yra pabėgusių kalinių.

Perkrauta Italijos teismų sistema beveik visiškai sustojo dėl taikomų kovos su koronavirusu priemonių. Dėl išaugusios įtampos tarp kalinių jau dabar vėluojama vykdyti teisingumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi