Pasaulyje

2015.09.27 16:03

A. Merkel: JT Saugumo Tarybai reikia permainų

BNS2015.09.27 16:03

Šeštadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel prisijungė prie Brazilijos, Indijos ir Japonijos vadovų, reikalaujančių vietų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje. Anot Vokietijos kanclerės, tai padėtų šalims geriau susidoroti su pasaulinėmis krizėmis, skelbia „The Local“.

JT susitikime, per kurį kalbėta apie vystymosi programas, keturios šalys pareiškė esančios tinkamos kandidatuoti į ilgalaikes JT Saugumo Tarybos nares.

Keturių šalių teigimu, JT Saugumo Taryba turi būti dar efektyvesnė, jei nori išspręsti vykstančius pasaulinius konfliktus ir krizes.

Jau ne kartą buvo raginta atlikti pokyčius galingoje JT Taryboje, kuri susiskaldė bandydama išspręsti karo Sirijoje problemą. Sirijos karas, trunkantis jau penktus metus, nusinešė daugiau nei 240 tūkst. žmonių gyvybių.

A. Merkel susitikime su Brazilijos prezidente Dilma Rousseff, Indijos ministru pirmininku Narendra Modi ir Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe pripažinta, kad kalbos apie pasikeitimus JT Saugumo Taryboje turi duoti rezultatų.

Mėnesio pradžioje JT Generalinė Asamblėja sutarė dėl derybų, kuriose būtų sprendžiama dėl JT Saugumo Tarybos reformų, tačiau Kinija, JAV ir Rusija su tuo nesutiko.

Šios trys šalys kartu su Britanija ir Prancūzija yra penkios veto teisę turinčios ilgalaikės Tarybos narės, kitos 10 vietų atitenka vis kitoms JT narėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt