Pasaulyje

2020.03.09 09:21

JAV reguliuotojai ragins „Boeing“ pertvarkyti absoliučiai visus „737 MAX“ lėktuvus

ELTA 2020.03.09 09:21

JAV aviacijos reguliuotojai ketina bendrovės „Boeing“ pareikalauti pertvarkyti visus „737 MAX“ modelio lėktuvus, prieš suteikdami leidimą jiems vėl kilti į orą, praneša laikraštis „Wall Street Journal“.

„737 MAX“ lėktuvams uždrausta skraidyti nuo praėjusių metų kovo, kai vos pakilęs sudužo šio modelio „Ethiopian Airlines“ orlaivis. Ši nelaimė įvyko praėjus mažiau nei šešiems mėnesiams po to paties modelio lėktuvo avarijos Indonezijoje.

Likus kelioms akimirkoms iki lėktuvų dužimų, nekontroliuojamai nusileisdavo lėktuvų nosys. Tyrėjai šį gedimą susiejo su šio modelio orlaiviuose įdiegta skrydžių valdymo sistema.

Vėliau reguliuotojai padarė išvadas, kad lėktuvuose įdiegtos elektros laidų sistemos pažeidžia saugumo standartus, apsaugančius nuo trumpojo jungimo, kuris ir gali sukelti panašius orlaivio aukščio svyravimus, sekmadienį pranešė laikraštis.

Elektros laidų sistemas „Boeing“ teks pertvarkyti beveik 800 jau pagamintuose „737 MAX“ modelio lėktuvuose, taip pat ir tuose, kurie jau buvo pristatyti oro linijoms, teigiama laikraštyje.

Federalinė aviacijos administracija (FAA) paskelbė pranešimą, kuriame teigė bendradarbiaujanti su bendrove, siekiant „atsižvelgti į neseniai atrastą laidų problemą“, tačiau nepatvirtino „Wall Street Journal“ pateiktos informacijos.

„Lėktuvams bus leista sugrįžti į rinką tik tuomet, kai FAA įsitikins, kas visos su saugumu susijusios problemos yra išspręstos“, – priduriama FAA pranešime.

„Boeing“ naujienų agentūrai AFP sakė, kad dėl jungčių problemos kalbasi su reguliuotojais, tačiau vis dar viliasi, kad liūdnai pagarsėję orlaiviai į rinką sugrįš šių metų viduryje.

Visi 157 žmonės, skridę „Ethiopian Airlines“ orlaiviu, žuvo jam įsirėžus į žemę netrukus po pakilimo iš Adis Abebos miesto praėjusių metų kovą.

Ši avarija įvyko praėjus mažiau nei šešiems mėnesiams po Indonezijos „Lion Air“ lėktuvo avarijos, pražudžiusios 189 žmones. Orlaivis dužo praėjus kelioms akimirkoms po pakilimo iš Džakartos oro uosto.

Šį mėnesį išleistoje JAV Kongreso ataskaitoje teigiama, kad bendrovė „Boeing“ nepaisė inžinierių pareikštų susirūpinimų – jie teigė, kad į rinką bus paleidžiami „esminių trūkumų“ turintys lėktuvai.

Tyrime taip pat sakoma, kad FAA netinkamai prižiūrėjo bendrovės veiklą ir nepaisė savo ekspertų įspėjimų, susijusių su orlaivių saugos trūkumais.